Навіщо вагітним електрофорез з магнезією і вітаміном В1?

Під час виношування дитини іноді виникає необхідність в медикаментозному і фізіотерапевтичному лікуванні. В комплекс процедур фізіотерапії входить електрофорез – процедура, під час якої в організм вводяться лікарські препарати за допомогою малих струмів.

Цей метод є оптимальним в період гестації і лактації, тому його можна робити вагітним.

Можна планувати вагітність при призначеному електрофорезі?

Під час виношування є деякі обмеження в медикаментозному лікуванні. Звичні препарати чинять шкідливий вплив на плід, впливають на нирки, шлунково-кишкового тракту і печінка майбутньої матері.

Це не можна сказати про фізіотерапії, процедури якої є найбільш безпечними для лікування і профілактики різних захворювань. Фізіотерапія передбачає мінімальні навантаження на організм. Даний метод лікування заснований на глибокому проникненні медикаменту через шкіру або слизові під впливом електричного струму.

Перевага цього виду терапії полягає в тому, що навіть при введенні низьких доз ліків воно концентрується локально, поступово накопичуючись в ураженому місці, завдяки чому досягається позитивний ефект.

Дана процедура, як вже згадувалося, не чинить негативного впливу на організм матері і плоду. Однак потрібно враховувати і той факт, для чого вона була призначена. Наприклад, якщо жінка проходить курс реабілітації після завмерлої або позаматкової вагітності, то з подальшою не варто поспішати.

Навіщо призначають електрофорез при вагітності: показання та протипоказання

Процедура знижує тонус матки, який виник після 8 тижнів. В першу чергу вводяться препарати магнію, про які ми розповімо пізніше. Такий захід дозволяє знизити чутливість матки до окситоцину – гормону, що викликає її скорочення. До електрофорез вдаються і при загрозі передчасних пологів при підвищеному тонусі.

Захід показане при кістах, аденоїдах, токсикоз на ранніх термінах. В якості лікарських препаратів застосовують анестетики, вітаміни, ферменти, седативні і судинорозширювальні засоби.

Цей метод застосовується при захворюваннях нервової, дихальної та серцево-судинної системи, атеросклерозі, гіпотонії, гіпертонії, запаленнях, травмах, рубцях (після оперативного втручання), купероз, себореї, патології суглобів і кісток, хворобах очей, ЛОР-органів, при хронічних уповільнених запаленнях жіночої статевої сфери та сечовидільної системи. Процедуру призначають при невриті, хронічному бронхіті, радикуліті, невралгії, травмах спинного і головного мозку, порушеннях сну.

Протипоказання до електрофорезу:

 1. Блювання;
 2. Захворювання нирок;
 3. Еклампсія;
 4. Низька згортання крові;
 5. Погані показники розвитку плода.

При наявності протипоказань застосовують гальванофорез – процедуру, під час якої застосовуються струми меншої сили. Гальванофорез не має протипоказань.

Проведення процедури електрофорезу

В ході заходу використовується апарат з двома електродами (позитивним і негативним). Існує кілька видів електричного струму, крім того, лікарський препарат може наноситися по-різному.

Гальфанофорез передбачає змочування в лікарському розчині спеціальних прокладок. Розчин наносять на одну прокладку, зверху кладуть другу (захисну), а зверху укладають електрод. Другий електрод поміщається на протилежній стороні тіла.

Процедуру можна проводити за допомогою ванночковой методики, яка полягає у застосуванні спеціальної ванночки з вбудованими в неї електродами. У ємність наливають розчинів лікарських препаратів і хворий опускає в неї потрібну частину тіла.

Також існує порожнинна методика, коли лікарські розчини вводяться в порожнисті органи, наприклад, пряму кишку, сечовий міхур, шлунок, піхву і т. д. Потім один з електродів вводиться в порожнину хворого органу, а другий поміщають на поверхні тіла в місці локалізації патології.

Тривалість одного сеансу варіюється від 10 до 15 хвилин. Курс фізіотерапії, як правило, коливається від 10 до 20 процедур, які роблять щодня або з інтервалом, наприклад, через добу.

Електрофорез з магнезією: призначення при вагітності

Сульфат магнію (магнезія) запобігає викидень і розвиток ускладнень:

 1. Розслабляє стінки судин;
 2. Нормалізує тиск;
 3. Зніме гіпертонус;
 4. Розслаблює м’язи;
 5. Виявляє седативний ефект;
 6. Знімає судоми;
 7. Покращує самопочуття;
 8. Знімає набряки, прискорює виведення зайвої рідини з організму.

Процедури з магнезією можуть бути призначені при наявності загрози передчасних пологів, гестозу, ускладненні судорожны станів, нестачі магнію, важких формах гіпертонії, епілепсії, еклампсії вагітних, енцефалопатії, застій сечі, отруєнні важкими металами (ртуттю, миш’яком, свинцем).

Побічні ефекти: головний біль, пітливість, сонливість, тривожність, блювання, падіння артеріального тиску, слабкість, порушення мови. Протипоказана магнезія при низькому тиску, при одночасному прийомі з біологічними харчовими добавками, кальцієм. У великих дозах діє як наркотик. Магнезія скасовується в передпологовому стані, так як перешкоджає розкриттю шийки матки.

Електрофорез з вітаміном В1: коли необхідний при вагітності?

Дана процедура широко застосовується в гінекологічній практиці для лікування патологій жіночої статевої системи. Введення вітаміну допомогою електрофорезу дозволяє потрапити йому глибоко в тканини, які страждають від порушень мікроциркуляції крові.

Вітамін В1, потрапляючи в тканини, виявляє виражені клінічні ефекти, покращує стан хворої, прискорює лікування захворювань.

Під час вагітності лікування вітаміном В1 допомогою струмів застосовується при невиношуванні і викидні на ранніх термінах. Часто фізіотерапія поєднується з препаратами прогестерону. У результаті знижується тонус гладкої мускулатури матки, що перешкоджає викидня.

В якості профілактики, і для лікування електрофорез проводиться з вітаміном В1 6% протягом 10-14 днів.

Електрофорез: перенесений ендометріоз і вагітність

Запалення слизової оболонки матки (ендометрію) часто призводять до неповноцінності органу. Після запліднення яйцеклітина не може прикріпитися до ендометрію, що призводить до завмирання вагітності на ранніх термінах, тому що немає повноцінного кровопостачання і живлення ембріона.

В результаті вагітність завмирає або відбувається викидень. Після цього потрібно провести вишкрібання порожнини матки, що також є додатковою травмою для слизової матки.

Коли ендометріоз вилікуваний, потрібно провести реабілітацію за допомогою фізіотерапії, антибіотиків і гормонів (за показаннями). Такий комплекс заходів дозволить відновити структуру і функцію ендометрію, що сприятливо позначиться на подальших вагітностях. При цьому, варто відзначити, електрофорез протипоказаний, поки ендометріоз не вилікуваний (теплові процедури погіршують перебіг захворювання).

Також процедура може застосовуватися після пологів з метою профілактики ендометриту.

Електрофорез: навіщо призначається після позаматкової вагітності?

Відомо, що процедура показана після вискоблювання. Курс реабілітації включає ряд заходів, спрямованих на відновлення репродуктивної функції, попередження спайкового процесу, контрацепцію і нормалізацію гормональних змін.

Фізіотерапія в першу чергу допоможе попередити спайковий процес. У цих цілях призначають не тільки електрофорез, але і ультразвук, електростимуляція маткових труб, УВЧ. Також важлива контрацепція. Від статевого життя потрібно відмовитися мінімум на місяць. Планувати вагітність можна тільки через півроку.

Після курсу реабілітації потрібно діагностична лапароскопія для оцінки стану органів малого тазу.

Будьте здорові і не нехтуйте рекомендаціями лікарів!

Залишити коментар