Навіщо потрібен подрібнювач відходів

При здійсненні діяльності, пов’язаної з обробкою дерева, завжди залишаються відходи, і багато компаній не знають, що з ними робити. Деревина є цінним природним матеріалом, включаючи відходи з неї. Перетворити їх в корисний матеріал допоможе спеціальний агрегат – подрібнювач деревних відходів.

За допомогою цього агрегату можна зробити своє виробництво більш ефективним, а матеріал, одержуваний з відходів, можна буде використовувати в якості джерела додаткового прибутку.

Дробарка ретельно подрібнює сучки, гілки, рейки, горбилі, перетворює їх в технологічну тріску, стружку, яка може використовуватись, як вторинна сировина, що застосовується: для мульчування грунту; оформлення клумб, доріжок в ландшафтному дизайні; для поліпшення наповнювача для процесу компостування; виробництва ДСП; цементно-стружкових плит; брикетів для палива; підстилок для тварин. Рубальна машина застосовується для знищення пожежонебезпечних завалів із сухих дерев, видалення хворих і заражених дерев.

На сьогоднішній день тріска користується популярністю, її часто застосовують для опалення будинків.

Подрібнювач деревних відходів, технічні можливості

Максимальні габарити відходів, які за допомогою машини можна переробити:

 • діаметр – 180 мм;
 • ширина – 220 мм;
 • довжина не обмежується.

Продуктивність агрегату коливається від 2-4 тонн за годину, цей показник буде залежати від щільності матеріалу. На виході виходить якісна тріска, має розмір 10-30 мм

Процес подачі деревного сировини для переробки безпечний, випускний канал відкидає тріску в бік, висота при цьому може досягати до 2,5 м.

Таким чином, процес переробки виходить безпечним і простим.

Виробники дробарок при їх виготовленні роблять основні акценти на:

 • надійність;
 • безпека;
 • високу продуктивність і витривалість;
 • функціональність;
 • висока якість одержуваної тріски.

Це обладнання можна вважати незамінним помічником, що застосовується в садово-парком господарстві, а також при благоустрій дворових територій, озеленення, оформлення дизайну ландшафту міських алей, скверів.

Різновиди подрібнювача відходів

Дробарки відходів можуть бути різних видів, найбільш поширені з них молоткові (роторні), щокові, конусні. Вони працюють від електричного двигуна, участь людини полягає тільки в подачі матеріалу в камеру обладнання.

Види відрізняються конструкцією і типом приводу.

 • Молоткові – використовуються при виробництві пелет та брикетів. Мають камеру і молоткові дробарки. Молотки знаходяться на валках, вони розкручуються і роздрібнюють деревину. Сировина автоматично переміщається через пневматичну систему, ступінь помелу регулюється змінними ситами. Машина застосовується для подрібнення деревини в тріску, стружку, а також для переробки соломи і сіна. Однак занадто вологе дерево скорочує термін експлуатації молотків. Апарат економить витрату енергії, є високоефективним. Ударні плити (молотки) зроблені із застосуванням хрому, тому обладнання буде служити довго. Машина зручна в експлуатації та здійсненні технічного обслуговування;
 • Щокові – переробляє відходи з вмістом балок, металу, старого дерева, підходять для твердих порід. Подрібнення відбувається в результаті стиснення щік і перетирання сировини. Одна нерухома щока, інша завжди в процесі руху, який відбувається за рахунок приводу двигуна. Вона прямує до нерухомої щоки під кутом і рівномірно дробить матеріал. Металеві елементи легко видаляються після процесу переробки магнітними пристроями. Обладнання має контрольне і запобіжний пристрій, який може використовуватися окремо або разом з іншими агрегатами, утворюючи технологічну лінію з переробки деревини;
 • Конусні – добре подрібнюють гірські породи, але не підходять для м’яких тріски і опіла. Є камера, яка складається з двох частин: зовнішня нерухома і внутрішня рухлива. Та частина, яка рухається, притискається до нерухомої, у підсумку відбувається процес дроблення.

Дробильний апарат може бути стаціонарного і переносного типу. Мобільний тип машини приєднується до трактора і для своєї роботи використовує двигун спецтехніки. Основна перевага таких типів дробарок, це можливість переробки деревної сировини у важкодоступних місцях, звідки важко вивезти деревину. Стаціонарний тип має більшу потужність і розмір камери. Його часто застосовують, якщо необхідно за день переробити великий обсяг відходів.

Дробильна машина може використовуватися і виконувати свої функції на будь-якому об’єкті. Роторний дробильник має високу зносостійкість. Споживана потужність залежить від продуктивності устаткування.

Переваги дробарки:

 • висока швидкість дроблення;
 • переробка великих об’ємів;
 • якісні комплектуючі для обладнання;
 • мінімізація витрат на розчищення територій, їх прибирання;
 • зменшення обсягу отримуваних відходів і залишків в 5-7 разів.

Таким чином, дробильний подрібнювач відходів – це незамінний помічник у переробці сировини з деревини. Застосовується в сільському, муніципальному господарстві. Дробить як тверді, так і м’які породи дерева, палети, фанеру, картонажні вироби.

Матеріал подається зверху в камеру, через горловину машини. Отримана сировина транспортується через стрічку, подаючий шнек або пневмотранспорт. Результат переробки – технологічна тріска, стружка.

При виборі агрегату, треба враховувати кілька основних факторів: розмір перероблюваної сировини, продуктивність машини і її потужність.

Залишити коментар