Навіщо і в якому віці дітям ставлять брекети

Мало хто з народження має рівні зуби й правильний прикус. Зазвичай стоматологічні дефекти видно вже в дитячому віці. Лікарі рекомендують батькам не залишати без уваги криві зуби у дитини, і своєчасно звернутися до фахівця для корекції. У сучасній стоматології для вирівнювання зубів і виправлення прикусу використовують брекети.

Навіщо потрібні брекети

У дитячому віці неправильний прикус і криві зуби не приносять дискомфорту. Якщо залишити стоматологічну проблему без уваги, то вона принесе перші неприємності дитині вже у підлітковий період. Некрасиві зуби можуть стати причиною невпевненості в собі, призвести до проблем зі спілкуванням (особливо з протилежною статтю), викликати глузування однолітків. У дорослої людини неправильний прикус призводить до м’язово-суглобової дисфункції, перевантаження пародонту, підвищеної стертості твердого покриття зубів, неповної гігієні ротової порожнини. У зрілому віці це спровокує карієс, пародонтит, гінгівіт, лицьову асиметрію, хвороби травного тракту.

В якому віці ставлять

Батьки, помітивши у дитини криві зуби, повинні відразу ж відвести його в дитячу стоматологію на прийом до ортодонта. Пацієнту віком до 10 років лікар призначить носіння пластин і трейнерів (силіконових кап). Вони ефективні лише при незначних дефектах зубного ряду, але нехтувати ними не варто. Це спростить вирівнювання зубного ряду надалі, і дозволить запобігти видалення здорових зубів.

Ортодонти рекомендують встановлювати брекет-систему, коли дитині виповнюється 10-12 років, і у нього закінчується формування прикусу. Це не означає, що якщо поставити брекети в старшому віці, то користі від них не буде, і зуби назавжди залишаться кривими. Носіння брекетів призначають навіть дорослим людям. Однак чим менше вік пацієнта, якому встановили брекети, тим швидше й болючіше пройде процес вирівнювання зубів.

Як умовити дитину

Переконати батьків у необхідності встановлення брекет-системи дитині не складно, досить дохідливо пояснити всі негативні наслідки неправильного прикусу. Але з маленьким пацієнтом можуть виникнути проблеми. Насильно змусити підлітка носити брекети і доглядати за ними неможливо. Він повинен сам зрозуміти необхідність і важливість виправлення прикусу і кривизни зубів. Щоб лікування було успішним, потрібно переконати дитину в тому, що носіння брекетів – це безболісна процедура, в ній немає нічого страшного. До того ж обов’язково слід пояснити дитині, що ні в якому разі не треба соромитися носіння брекетів. Особливо це актуально для дітей підліткового віку.

Так як же вмовити дитину носити брекети? Далі ми розповімо, якими прийомами для переконання можна скористатися:

  • Розкажіть підлітку про інших дітей, які носили брекети. Якщо є можливість, покажіть фотографію такого усміхненого дитини до процедури і після. Розгляньте разом фотографії популярних людей, які в дитинстві ходили з брекет-системою, відмітьте, що це не перешкодило їм добитися визнання.
  • Залучіть дитину в процес вибору брекетів. На сьогоднішній день виробники пропонують брекет-системи на будь-який смак і гаманець. Якщо підліток дуже переживає, що брекети будуть помітні оточуючим, і всі будуть звертати на нього увагу, то йому можуть сподобатися пластикові, керамічні або сапфірові «замочки» на зуби. Любителям виділитися з натовпу припадуть до смаку брекети різних форм (у вигляді футбольного м’яча або квітки) і забарвлень. Для харизматичних оригіналів є брекет-системи, що світяться в темряві.
  • Постарайтеся зацікавити дитину тим, що в його арсеналі з’явиться багато предметів, які є тільки у дорослих: різні йоржики для чищення системи, зубні щітки незвичайних форм, коробочки з захисним воском. Причому всі ці «штучки» він може сам підібрати на свій смак. Виробники брекетів пропонують широкий асортимент супутніх товарів, необхідних для правильного догляду за порожниною рота.

Немає однозначної відповіді на питання, в якому віці ставлять брекети. Приступати до лікування кривих зубів і неправильного прикусу потрібно тоді, коли дитина сама хоче цього і позитивно ставиться до майбутньої процедури. Носіння брекет-системи – це певний етап у житті маленької людини. Йому доведеться відмовитися від деяких продуктів харчування, долати проблеми з дикцією, терпіти дискомфорт. Дуже важливо, щоб на цей період батьки оточили своєї дитини підвищеним увагою і турботою, всіляко підтримували і підбадьорювали його. Тоді роки лікування пройдуть для нього безболісно і непомітно.

Залишити коментар