Натяжні стелі. Чи шкідливі вони для здоров’я в спальні та дитячій

Модний, естетичний і практичний елемент дизайну – натяжна стеля. Популярність продукту стрімко зростає, формування ціни сприяє цьому. Єдине, що хвилює споживача, коли він вибирає натяжні стелі, – чи шкідливі вони для здоров’я.

Перш ніж визначити, шкідливі натяжні стелі, потрібно відзначити індивідуальні особливості здоров’я кожної людини, тут слід врахувати думку лікарів.

Відмінність людей не дозволяє однозначно змоделювати ситуацію з урахуванням всіляких реакцій на навколишнє середовище. Щоб уникнути негативних наслідків Міністерством охорони здоров’я були встановлені загальні норми продукції з урахуванням всіх екологічних стандартів. Якісний сертифікований продукт не несе загрозу здоров’ю споживачів, від товару сумнівного виробника краще відмовитися.

Вибираючи стелі, слід звернути увагу не тільки на якість самого матеріалу, але і на процес монтажу.

Натяжні стелі з ПВХ

Вартість стельового покриття з тонкої плівки ПВХ дуже приваблива для споживача. Непідготовленій людині складно визначити якість матеріалу, а спеціальне маркування поки не розробили. Саме в цьому і полягає ризик.

Нечесний підрядник може запропонувати матеріал низької якості. Щоб убезпечити себе, потрібно уважно перевірити всі сертифікати на продукт і дозволу на проведення будівельно-монтажних робіт.

Велика частина представленого асортименту запропонована китайськими заводами-виробниками. Серед них можна вибрати натяжні стелі більш високої якості, ніж у відомих європейських виробників за більш прийнятною ціною.

Активно пропонують бельгійські натяжні стелі. Не варто спокушатися, заводу-виробника такої плівки в Бельгії поки немає. Зате є заповзятливі продавці, які видають плівку з Китаю за бельгійську, німецьку або французьку.

Китайська плівка ПВХ витісняє європейські стелі з вітчизняного ринку. Основні переваги: вартість і розмір. На відміну від європейського матеріалу (ширина до 3 м), китайський продукт має ширину до 5 м, що дозволяє уникнути спеціальної пайки при стику покриття.

Тобто можна вибрати недорогий і якісний продукт.

Єдине, що повинно насторожити покупця, – неприємний запах виробу, який свідчить про неналежну якість товару.

  • Натяжні стелі вибрані і встановлені. З’явився ледве вловимий неприємний запах. Після монтажу покриття слід добре провітрити приміщення, після цього запах повинен повністю зникнути протягом пари днів. Здоров’ю мешканців нічого не загрожує;
  • Хімічний «аромат» тримається протягом тижня. На цей час краще покинути приміщення, подібні пари не покращать стан здоров’я людей. Це говорить про невисоку якість плівки. Не варто використовувати таке покриття в спальні та дитячої. При великому бажанні заощадити, можна зробити монтаж такої стелі в санвузлі або передпокою;
  • Неприємний запах не вивітрюється на протязі десяти днів. Швидше за все, була використана плівка неналежної якості. Хімічний солодкуватий запах може виділяти фенол, отруйні з’єднання. Подібні покриття дуже шкідливі для здоров’я. І тут вже не стоїть питання, в яких приміщеннях їх не можна використовувати, наприклад, в дитячій. Потрібно негайно провести демонтаж.

Небезпека несертифікованих стель

При демонтажі неякісного покриття не можна зволікати, несертифіковані натяжні стелі дуже шкідливі для здоров’я.

Вони можуть містити небезпечні токсини:

  • Фенол. Отруйна сполука, що негативно впливає на роботу нервової системи, стимулює ризик розвитку захворювань печінки, серця, нирок. Тривале вдихання парів фенолу може спровокувати набряк легенів, онкологічні захворювання, привести до безпліддя;
  • Кадмій. Небезпечний важкий метал, на його повне виведення з організму людини знадобитися не менше 10 років. Накопичується в печінці і нирках;
  • Толуол. Отруйна речовина, чудово смешивающееся з киснем. При диханні потрапляє в легені, а потім в кров, поступово отруюючи організм людини. З’являється млявість, відбувається порушення сну, з’являються часті головні болі, втрата апетиту. Отрута, потрапляючи в організм, вражає органи слуху і зору, порушує роботу нирок, погіршує пам’ять. Подібні з’єднання особливо шкідливі для вагітних і здоров’я їх майбутніх малюків;
  • Хлор. Руйнує слизисті оболонки. З’являється сухий надривний кашель, який може супроводжуватися жаром. Якщо не виключити контакт з хлором, наслідки жахливі: від важкого захворювання легенів до онкології.

Натяжні стелі ПВХ неналежної якості шкідливі для здоров’я, навіть якщо при виборі та придбанні вони не виділяють неприємного запаху. Варто насторожитися при вигляді гранично низькій вартості. У цьому випадку вигода буде назад пропорційна збитку здоров’ю.

Багатьох споживачів хвилює факт того, що стелі, виконані з ПВХ, «не дихають». Яким чином це може відбитися на здоров’ї?

Дійсно, плівка, як і багато інші матеріали, використовувані в будівництві при оздоблювальних роботах, не пропускає повітря. З подібним недоліком досить просто справляється присутня у всіх квартирах вентиляційна система припливно-витяжного типу. Саме так випаровуються з квартири всі шкідливі сполуки.

Натяжні стелі на тканинній основі

Вибираючи натяжні стелі, варто звернути увагу на тканинне покриття. Поліефірний матеріал, просочений для міцності поліуретаном, в готовому вигляді являє собою красивий, «дихаючий» і міцний стелю. Вартість такого виробу порівнянна з його якістю. На відміну від плівки ПВХ, стельова тканина має обов’язкову маркіровку (при монтажі її видаляють). Це покриття не містить вищеописаних отруйних сполук і безпечно для здоров’я людини.

Запах при монтажі зазвичай відсутня, зрідка можна вловити аромат прального порошку, який швидко випаровується.

Натяжні стелі на тканинній основі можна монтувати в будь-якому приміщенні, не побоюючись за здоров’я дітей і дорослих. А якщо врахувати естетичне задоволення і рівень безпеки при використанні натяжних стель, то можна відзначити, що є незаперечна користь для нервової системи.

Натяжні стелі – представники ринку оздоблювальних матеріалів. Як і будь-який продукт високої якості, вони не представляють небезпеки для здоров’я.

Придбання ж сумнівного товару – лотерея, яка несе в собі безліч сюрпризів. Вибір залишається за споживачем.

Залишити коментар