Наслідки куріння під час лактації: чи потрапляє нікотин в молоко?

Про шкоду паління ми знаємо ще з самого дитинства. Але кинути згубну звичку далеко не просто навіть годуючим матерям. В сигареті знаходиться близько 4 тисяч небезпечних речовин, а 70 з них здатним спровокувати онкологічні патології. Негативно тютюновий дим позначається не тільки на курильщике, але і на оточуючих.

Куріння вагітної або годуючої матері не може сприятливо позначитися і на дитині, так як шкідливі речовини потрапляють до малюку через пуповину або грудне молоко.

Через скільки часу нікотин потрапляє в грудне молоко?

Дана речовина всмоктується в кров протягом півгодини, потім воно надходить до малюка в складі молока.

Варто відзначити, що лактація у курящих і некурящих матерів значно відрізняється. Перше – об’єм грудного молока зменшується. Це пов’язано з зменшенням концентрації пролактину, від якого і залежить цей процес. Друге – погіршується якість харчування. Молоко стає бідним на вітаміни, ферменти, гормони, антитіла.

Небезпечно не тільки куріння жінки, але і пасивний процес, в якому беруть участь діти. Як правило, більшість хлопців, які виросли в сім’ях завзятих курців, теж прилучаються до цієї шкідливої звички.

Тютюновий дим може спровокувати у дитини нудоту, алергію, спазм судин і безліч захворювань органів системи дихання. Найбільш наочний приклад – замість кисню дитина отримує чадний газ, який, як всім відомо, дуже отруйний.

Як нікотин від сигарет впливає на грудне молоко?

В період гестації організм витрачає свої запаси корисних речовин на розвиток плоду. Можна сказати, що за 9 місяців вагітності жінка в цьому плані стає втомленою і виснаженою. Відновлювати своє здоров’я потрібно з того моменту, як малюк народиться.

Дотримання режиму, повноцінна і поживна їжа – запоруки успішного поповнення запасу вітамінів і мікроелементів. Однак у випадку з палить жінкою цей процес суттєво гальмується: нікотину багато організмі матері, він займає місце вітамінів і тим ніде розміститися.

Нікотинова залежність негативно впливає на психоемоційний стан жінки і дитини. Постійні капризи і дратівливість останнього будуть ще більше виводити новоспечену мати з рівноваги.

Шкідливі речовини, що містяться в сигаретах, в основному негативно впливають на судини: звужують такі, відповідно, молочні протоки не є винятком. Останні при звуженні не дозволяють молока нормально проходити, надалі починає знижуватися вироблення пролактину. Недостатня концентрація останнього призводить до зниження вироблення молока.

Кількість поживних речовин в молоці теж страждає. Будь з’їдений матір’ю продукт впливає на його смакові якості. Крім того, у курців період лактації помітно знижується – до 4-6 місяців. Потім молоко саме по собі зникає.

Чи передається нікотин дитині через грудне молоко?

Однозначно – так! Невелика частина цієї речовини потрапляє в організм малюка, призводять до руйнівних процесів. У першу чергу страждає серце – може виникнути дисфункція органу і навіть серцева недостатність. Щоденне потрапляння нікотину призводить до порушення серцевого ритму, тахікардії та аритмії, які несуть загрозу маленькому організму.

Наслідки, коли нікотин потрапляє в організм малюка нікотину:

 1. Порушення сну, часті пробудження, занепокоєння, перезбудження;
 2. Зниження апетиту, втрата ваги, уповільнення зростання і розвитку;
 3. Схильність до алергічних реакцій – важко вводити прикорм, на шкірі з’являються запалення і висипання;
 4. Порушення функції ШКТ – газики, коліки, запори, блювання;
 5. Схильність до захворювань легенів. Це обумовлено тим, що нікотин згубно впливає на органи дихання, провокуючи астму і різноманітні респіраторні хвороби. Також знижується імунний захист організму;
 6. Несприятливий вплив на нервову систему – малюк може відставати в розвитку;
 7. Куріння матері робить малюка нікотин-залежним у майбутньому;
 8. Схильність до онкологічних патологій, підвищується ризик раптової дитячої смерті.

Негативний вплив куріння при лактації незрівнянно з задоволенням, отриманим від цієї шкідливої звички. Запобігти руйнівну дію нікотину можна лише з допомогою відмови від куріння.

Якщо жінка не може відмовитися від згубної звички, рекомендується перевести дитину на штучне вигодовування. Хоча ВООЗ рекомендується у всіх ситуаціях підтримувати годування груддю, потрібно задуматися: чий імунітет буде сильніший – дитини на штучному вигодовуванні або малюка, мати якого курить.

Наслідки куріння при грудному вигодовуванні

Ризик погіршення здоров’я дитини існує не тільки в дитячому віці. Згубна звичка матері може позначитися на фізичному та розумовому розвитку вже більш дорослого малюка.

Ряд досліджень показав, що дитині, яка звикла в дитинстві до нікотину, передається ця шкідлива звичка. Такі діти можуть відрізнятися підвищеною дратівливістю і агресивністю. Як правило, у них проблеми з пам’яттю і поведінкою, вони погано встигають у школі. Крім того, вони більш схильні до респіраторних захворювань, алергічних реакцій, патологій органів дихання. Вони можуть відставати у розвитку. Слабкий імунітет підвищує ризик розвитку та багатьох інших патологій.

Скільки часу нікотин тримається в грудному молоці і як знизити шкоду куріння?

Якщо жінка вважає, що грудне вигодовування і куріння можуть поєднуватися, то вона хоча б повинна скоротити кількість викурених сигарет.

Як знизити шкідливий вплив диму на грудне молоко:

 1. У добу викурювати не більше 5 сигарет. Палити тільки вдень, тому що в нічний час доби активно діє пролактин, тому тютюн не повинен заважати цьому процесу;
 2. Палити відразу після годування, щоб погодувати малюка знову щонайменше через 2 години;
 3. Не палити в одному приміщенні з дитиною;
 4. Після куріння переодягнутися, ретельно почистити зуби, прополоскати ротову порожнину, вимити руки від запаху;
 5. Часовий інтервал між сигаретами – 2-3 години;
 6. Стежити за раціоном – їжа повинна бути поживною, багатою вітамінами і мінералами;
 7. Рясне питво. Рідина буде швидше виводити нікотин із організму;
 8. Частіше гуляти з дитиною на вулиці;
 9. Поступово зменшувати кількість сигарет, зводячи до нуля.

Через скільки часу нікотин виходить з грудного молока? Як позбавитися від згубної звички?

У грудному молоці концентрація шкідливих речовин знижується приблизно через 2-3 години. Саме тому рекомендується палити відразу після годування, щоб до наступного шкідливі речовини встигли з нього вийти.

Що робити, щоб позбутися від залежності:

 1. Зайнятися спортом або гуляти на вулиці замість перекурів;
 2. Не палити за 2 години до трапези, натщесерце, відразу після їжі;
 3. Замінити сигарети на що-небудь смачне, наприклад, насіння або льодяники;
 4. Не носити з собою запальничку;
 5. Не палити під час роботи за комп’ютером або при розмові по телефону;
 6. Викурювати половину сигарет, затягуватися неглибоко.

Це далеко не всі способи, як позбутися згубної звички. Одночасно з їх застосуванням можна вживати різні народні засоби, наприклад, настої, відвари, а також аптечні – спеціальні жуйки, таблетки, пластирі, але перед застосуванням їх необхідно проконсультуватися з лікарем. Фахівець порекомендує, скільки і яких засобів необхідно в конкретному випадку.

Жінкам, які сумніваються, рекомендується почитати відповідну літературу, наприклад, оповідання з життя курців, які кинули.

А також розповіді про шкоду цієї звички, яка може негативно позначитися на здоров’я і майбутнього життя дитини.

Ніяке задоволення від куріння матері не може зрівнятися зі здоров’ям і становленням її дитини в майбутньому.

Залишити коментар