Найефективніші ліки від гаймориту

Запальний процес, що протікає в верхньощелепної пазусі, має просте і ємне назву «гайморит», характеризується головним болем, сильним нежитем, утрудненням дихання та підвищенням температури тіла. Він належить до тих хвороб, які починають лікувати вже на етапі ускладнення, або ж не лікують взагалі. Як розправитися з проблемою в короткі терміни і які ліки від гаймориту найефективніше?

Як позбутися від інфекції?

Незважаючи на те, що більшість відкритих джерел радять приймати антибіотики для лікування гаймориту, лікарі не рекомендують іти на крайні заходи, якщо немає необхідності позбутися від проблеми за лічені години. Загальний вплив на імунітет і збудник хвороби, безумовно, необхідно, але цього можна добитися і більш щадними препаратами: підійде будь-імуностимулятор. Якщо ж Ви підбираєте антибіотики, шукайте ті, що вбивають грамнегативні бактерії: наприклад, Цефалоспорин, Амоксиклав, Макроліди. Але їх призначення краще довірити лікаря.

  • Вірусний лікувати гайморит подібними препаратами марно, тому краще зосередитися на вигоні слизу з пазух: з цією метою добре спрацює будь фізрозчин – від чистого до представленого під назвами Аквалор, Аквамаріс, Салін і т. д. Також має сенс закопування Протарголу – ліки, відоме ще з радянських часів, вкрай бюджетне і ефективне. Протипоказань не має.

Всю масу препаратів, призначених для лікування гаймориту, можна підрозділити на кілька груп: це засоби, що сприяють відтоку застояної слизу та зменшують набряклість пазухи, різні анальгетики, а також антибіотики. На думку лікарів, терапія повинна проводитися по всіх напрямках, тому одного єдиного ліки існувати не може. Тим не менш, без деяких груп на певному етапі можна обійтися: наприклад, в антибіотиках немає сенсу, якщо процес не запущений. А ось очищати і заспокоювати слизову потрібно на будь-якій стадії хвороби.

Як полегшити стан?

Перш ніж розпочати перерахування конкретних медикаментів, варто звернути Вашу увагу на те, що навіть самий дорогий препарат може виявитися марним, якщо чекати від неї моментального ефекту. Терапія проти гаймориту повинна бути систематичної і тривалої. Промивання носа рекомендовано здійснювати через кожні 60-90 хв. протягом перших 3-х діб, потім зробити більш рідкісними. Краплі використовувати до 5 разів на день. Лікування може тривати до 2-3 тижнів, оскільки важливо домогтися повного позбавлення від вірусу.

  • Фурацилін. Таблетки, з яких роблять розчин для промивання носових ходів, актуальний як для початку гаймориту, так і для хронічного. Являє собою рідину з антибактеріальним і протимікробну дію, використовується навіть в хірургічній практиці. Таблетку розтерти в порошок і змішують з гарячою водою у співвідношенні 1:5000. З тією ж метою можна взяти фурацилиновую мазь, якою обробляють ватні тампони. Курс лікування не обмежений. Аналогічну дію надає Хлорофіліпт.
  • Синуфорте. Препарат на основі рослинних компонентів, який стимулює відділення гною і слизу, причому діє практично моментально. Найбільш виражений ефект спостерігається в перші 30-60 хв. Також він надає легке підсушуючу дію, знімає набряклість, полегшує носове дихання. Лікарі рекомендують Синуфорте від гаймориту катарального і гнійного типу, а також після ендоскопії. Разова доза – до 3-х крапель у кожен носовий хід, процедура проводиться 1 раз на добу. Лікування триває не більш 8 днів при щоденній терапії, або 16 днів, якщо використовується через день. Розчин перед застосуванням потрібно приготувати, змішавши порошок та розчинник і добре їх збовтавши.
  • Синупрет. Ліки для відтоку слизового секрету з носових ходів у нестандартній для такої мети формі: воно представлено у вигляді драже та крапель, які потрібно розводити з водою і вживати всередину. Препарат рослинного походження, внаслідок чого майже не має протипоказань. Крім полегшення носового дихання знімає запалення і головний біль. В основному використовується при синуситі, але, за відгуками споживачів, добре проявляє себе і як засіб від гаймориту. Синупрет може бути призначений дітям старше 6 років, курс лікування триває не довше 14 діб. Застосування трикратне, дозування препарату залежить від віку та форми випуску.
  • Биопарокс. Належить до категорії антибіотиків, однак застосування у нього місцевий, в плазму крові діюча речовина потрапляє в мінімальній кількості, тому препарат вважається досить безпечним. Він знімає запалення і набряк, може бути використаний від інфекцій ротової порожнини і від гаймориту. Биопарокс представлений у вигляді спрею, яким зрошують носові ходи до 4-х разів на добу. Тривалість лікування – не більше 7 діб.

Всі перераховані препарати не можна при вагітності та грудному вигодовуванні, оскільки активні речовини в мінімальній кількості потрапляють у кров і можуть передатися дитині. Однак це питання при необхідності регулюється з лікарем. Також враховуйте, що при гаймориті не рекомендовані судинозвужувальні краплі, ще сильніше ускладнюють відтік слизу.

Залишити коментар