На якому терміні дитина перевертається вниз головою в животі?

36 тижнів — велика частина вагітності позаду. В кінці цього тижня дитина вже повністю розвинений. Тепер, навіть якщо малюк народиться раніше строку, він вважається зрілим. В останньому триместрі особливе значення має положення дитини в утробі, що ретельно вивчається під час оглядів. На якому терміні дитина перевертається вниз головою?

Рухи дитини під час вагітності

Пам’ятаєте, як все починалося? Перші поштовхи життя, що зароджується у вашому животі. Відчуваючи руху дитини в утробі, ви знаєте, що все в порядку. Дослідження УЗД показують, що більшість дітей вже активні перш, ніж ви помітите це. А явні ознаки руху плоду ви, мабуть, відчуєте між 15 і 18 тижнями.

На якому терміні дитина перевертається головкою вниз, і що відчуває мама?

36 тиждень — до народження ще близько місяця, але це саме той термін, коли дитина перевертається в животі вниз головою до тазу матері. В цей час малюк може постійно крутитися, ймовірно, в пошуках кращого положення для народження.

Оскільки на початку 36 тижня він важить близько 2,6 кг, а його довжина становить 47 см, ви можете відчувати посилення тиску трохи вище стегон. Це означає, що ваша дитина поступово опускається глибше в область тазу. З одного боку, це величезне полегшення, адже знижується тиск на легені і шлунок, ви знову можете вільно дихати, а харчування повинно даватися вам набагато простіше.

Але з іншого боку, недоліком такого стану плода є те, що ходьба буде викликати неприємні відчуття. Вас може постійно турбувати потреба сходити в туалет. Крім того, деякі жінки кажуть, що відчувають, ніби їх дитина зараз почне випадати. Не хвилюйтеся — це неможливо. Ви будете почувати себе краще, якщо станете тренувати м’язи тазового дна.

Гарна новина полягає в тому, що на цьому терміні ваша вагітність теоретично закінчена, оскільки передчасними вважаються пологи до 37 тижня. На найближчому огляді лікар перевірить стан дитини, щоб визначити, наскільки він уже опустився і де знаходиться його головка. Теоретично на цьому терміні дитина має перевернутися вниз головою, але якщо цього не сталося, нічого страшного. Малюк все ще може повернутися в будь-який час, можливо, навіть у день народження.

Розташування дитини

Приблизно за чотири або два тижні до настання терміну пологів суглоби і зв’язки в області жіночого таза стають м’якше. Дитина штовхається вниз головою або спиною, опускаючись глибше в область тазу матері, і займає своє вихідне положення для народження. При плануванні пологів важливо знати місце розташування малюка в утробі.

Як визначають положення плода?

Огляд такого типу проводиться з використанням зовнішнього акушерського дослідження з так званим правилам Леопольда-Левицького:

 1. Руки на животі вагітної і стосуються верхній частині матки, яка виступає в черевну порожнину. Якщо плід розміщений подовжньо, в цьому місці може перебувати або його голівка, або тазова частина. Голова має більш круглі обриси, при пальпировании вона щільна, а при натисканні зміщується відносно тулуба. Сідниці крупніше з нечіткими контурами, при натисканні пальцями зміщуються в бік спільно з тулубом дитини.
 2. Дослідження розташування рухомих частин — ручок і ніжок, а також довгастої спинки проводиться шляхом пальпирования матки збоку. При цьому лівою рукою необхідно зафіксувати плід, а правою – досліджувати його.
 3. Також вивчається ступінь передлежання, тобто наскільки опустився дитина в область малого тазу. Для цього використовується методика першого прийому. Якщо нижня частина практично не переміщується, це означає, що плід зафіксований у вході в область малого тазу.

Розрізняють три види передпологового розташування дитини в утробі:

 • Передлежання з нижнім положенням головки – правильне. Дитина знаходиться головою вниз обличчям до її спині. У цьому положенні він прекрасно вписується у кривизну тазової кістки. Це ідеальне місце розташування плода. 94% дітей народжуються в такому положенні.
 • Сідничне – неправильне положення в матці. Голова дитини знаходиться під грудною клітиною своєї матері, а сідниці спрямовані у бік тазу. Народження в цьому положенні можливо. Близько п’яти відсотків немовлят спочатку показують світові свою попку.
 • Поперечне положення. Дитина лежить в утробі поперечно по відношенню до поздовжньої осі матері. Таке трапляється лише в 1% пологів. Пологи у цьому положенні без втручання акушера можуть призвести до серйозних наслідків для здоров’я матері і дитини. Діти в поперечному передлежанні, як правило, народжуються з допомогою кесаревого розтину.

Бувають ситуації, коли дитина знаходиться в головному передлежанні, але обличчям він повернутий до лобкової кістки матері. Пологи з таким положенням плоду проходять трохи по-іншому:

 • води можуть відходити не відразу, а з перервами;
 • пологи супроводжуються сильними болями в спині під час і між переймами;
 • народження займає більше часу і може проходити з зупинками;
 • можливо, акушер вдасться до допомоги щипців, щоб допомогти дитині з’явитися на світло.

У першому періоді пологів полегшити біль у спині допоможе положення роділлі на четвереньках. У цій позиції знижується тиск на хребет, а біль зменшується.

Як змусити дитину повернутися

Є кілька способів, щоб дитина слухняно повернувся в правильне положення, а саме особою до маминого хребту:

 • переконайтеся, що ваші коліна завжди нижче, ніж стегна;
 • сидите в машині на подушці, щоб підняти область тазу;
 • переконайтеся, що ваш улюблений стілець не занадто низький, а у разі необхідності використовуйте подушку;
 • якщо у вас сидяча робота, частіше робіть перерви і пройдіть кілька кроків;
 • щодня протягом десяти хвилин стійте на четвереньках, наприклад, при перегляді телевізора.

Наші бабусі завжди говорили, що поза натирача підлоги — це найкраща підготовка до пологів. Як не дивно, але це правда. Коли ви стоїте на колінах, голова під вагою думок опускається до землі, в той час як стегна підводяться.

Залишити коментар