На якій висоті вішати телевізор на стіну: у вітальні, спальні, на кухні

Обираючи місце для нового телевізора, як правило, враховуються особливості інтер’єру, зручність перегляду і, звичайно ж, індивідуальні переваги кожного з членів сім’ї. При цьому мало хто замислюється про те, що неправильна установка «блакитного екрану» може привести до проблем з поставою і зором. На якій висоті вішати телевізор на стіну, щоб не нашкодити здоров’ю?

Здавалося б, що складного у виборі місця для телевізора? А, виявляється, що це ціла наука.

Образно кажучи, щоб визначити висоту розміщення телевізора, доведеться вирішити рівняння, ґрунтуючись на ряді показників:

 • висота меблів;
 • площа кімнати;
 • габарити пристрою;
 • зростання глядача і його дислокація під час перегляду програм.

На якій висоті вішати телевізор в різних кімнатах

Все частіше сім’ї приходять до висновку, що недостатньо мати один телевізор. Хтось не може поділити «блакитний екран» з-за різних уподобань, а хтось хоче мати можливість дивитися улюблені передачі в будь-якій кімнаті, не відволікаючись від справ. Тому на якій відстані від підлоги повісити телевізор, залежить від специфіки приміщення.

У вітальні

Вітальня – це місце, де сім’я проводить час разом за душевними розмовами і, звичайно ж, переглядом телепередач. Тому важливо, щоб кожному було комфортно. Експеримент по визначенню оптимальної висоти кріплення телевізора на стіні повинен проводити член сім’ї з середнім зростанням.

 1. Сядьте на диван і прийміть зручну позу, уявляючи, що ви дивитеся телевізор.
 2. Закрийте очі і розслабтеся.
 3. Через п’ять-десять хвилин відкрийте очі і подивіться на стіну, де імовірно повинен знаходитися екран.
 4. Точку, на яку впав погляд, позначте олівцем.
 5. Цей же алгоритм потрібно виконати, послідовно займаючи все «посадочні місця» у вітальні (крісла, стільці тощо).
 6. Сукупність точок з’єднайте, щоб вийшло щось на зразок геометричної фігури, і знайдіть її центр.
 7. Центральна точка повинна відповідати центру екрана.

Як показує практика, центральна точка екрану у вітальні височіє на 70-175 см від підлоги. Найпоширеніший показник – 150 см.

У спальні

Спальня – це місце для відпочинку. Медики категорично проти наявності телевізора навпроти ліжка. Але якщо любите дивитися нічні спортивні матчі або фільми перед сном, важливо правильно повісити телевізор на стіну. Визначити оптимальне місце допоможе прийом, аналогічний попередньому. З тією лише різницею, що визначати точку майбутнього центру екрану ви будете лежачи, зайнявши зручну позицію на ліжку.

Висота установки телевізора в дитячій кімнаті повинна бути не нижче 150 див. Це потрібно для того, щоб обмежити доступ малюка до приладу.

На кухні

У кожної господині свій джерело натхнення на кухні. Хтось любить готувати в тиші, комусь подобається слухати музику, а хтось віддає перевагу супроводжувати приготування їжі переглядом серіалів або шоу. У будь-якому разі увага зосереджена саме на роботі з продуктами, а на екран господині поглядають лише мигцем. Тому якихось суворих вимог до висоті установки не пред’являється.

Як правило, кухні в квартирах невеликі, а тому місце під телевізор виділяється за залишковим принципом. Зазвичай техніку встановлюють досить високо, що стає причиною затемнення зображення. Проблему може вирішити рухомий кронштейн, що дозволяє встановити екран під нахилом.

Вибираючи місце для телевізора на кухні, стежте за тим, щоб він розташовувався подалі від плити, мікрохвильової печі та інших приладів, які випромінюють тепло, а також джерел води. Таке сусідство значно скорочує термін його служби.

Безпечна відстань

Сприйняття картинки, а також зорові відчуття залежать не тільки від комфортної висоти, а також від відстані до екрану. Часом, вибираючи сучасний широкоформатний телевізор, покупці не враховують, що розмір кімнати не дозволяє витримати оптимальну відстань від глядача до телевізора. На які параметри орієнтуватися, підкаже таблиця.

Таблиця – Залежність відстані для перегляду від діагоналі екрана

Діагональ екрану в дюймах Діагональ екрану в сантиметрах Оптимальна відстань для РК-панелі в метрах Оптимальна відстань для плазмової панелі в метрах
73 185 3,7-5,6 5,6-7,4
65 165 3,3-5,0 5,0-6,6
57 145 2,9-4,4 4,4-5,8
50 127 2,5-3,8 3,8-5,1
46 117 2,3-3,5 3,5-4,7
42 107 2,1-3,2 3,2-4,3
37 81 1,9-2,4 2,4-3,2

Якщо екран великого розміру буде знаходитися надто близько до глядача, зір не зможе охопити всю картинку, а також будуть помітні пікселі. До того ж це може призвести до перенапруження очей та пересиханням слизової оболонки.

7 порад

Існує безліч тонкощів, як краще повісити телевізор без шкоди для здоров’я.

Вибираючи місце для екрану, важливо враховувати сім рекомендацій.

 1. Особливості стіни. Не завжди можливо встановити телевізор в підвішеному стані. Наприклад, стіна, змонтована з гіпсокартонних листів, не витримає вагу масивної плазмової панелі.
 2. Вікна та джерела освітлення. Це стане причиною утворення відблисків. Якщо більш вдалого місця для екрану виділити неможливо, подбайте про щільних шторах.
 3. Додаткові маніпуляції. Визначаючи висоту установки телевізора, враховуйте, що у вас повинен бути прямий доступ до пристрою для усунення неполадок, підключення кабелів або флеш-карт.
 4. Запобіжні заходи. Визначивши оптимальну точку кріплення кронштейна, слід переконатися, що в цьому місці не пролягає електрична проводка. Це можна зробити за допомогою спеціального детектора (електростатичного, електромагнітного або комбінованого).
 5. Обмеження. Телевізори не можна розташовувати поблизу нагрівальних приладів, а також в тісних нішах. З кожного боку має бути не менше 20 см вільного простору.
 6. Особистий комфорт. Під час тривалого перегляду телевізора ви не повинні закидати або опускати голову. Це занадто велике навантаження на шийні хребці.
 7. Мобільність. Дивитися телевізор у спальні можна і лежачи, і сидячи. Відповідно, комфортна висота телевізора на стіні для зору змінюється. Тому знадобиться регульований кронштейн, який дозволить змінювати положення екрану.

Під час монтажу важливо приділити увагу не тільки комфорту, а й безпеки. Необхідно максимально заховати дроти, щоб обмежити доступ до них дітей і домашніх тварин.

Чи є різниця, на якій висоті вішати телевізор? Однозначно. Погляд глядача повинен бути спрямований безпосередньо в центр екрана або на його верхню третину. Це забезпечить якісне сприйняття картинки і мінімізує навантаження на шию. Важко визначити оптимальне положення, якщо ви рухливий чоловік, або члени сім’ї різного зросту. У цьому випадку керуйтеся досвідом медиків, які вважають 135 см оптимальною висотою від підлоги до центру екрану.

Залишити коментар