На який день виникають ознаки і відчуття при імплантації ембріона

Сучасні репродуктивні технології дозволяють стати батьками навіть такій парі, яка витратила багато часу і зусиль на природне запліднення, так і не отримавши потрібного результату. Метод ЕКО являє собою процедуру штучного закріплення ембріона в порожнину матки, де він повинен розвинутися в плід. Цей процес має безліч нюансів і особливостей, повинен проводитися кваліфікованими фахівцями і не закінчується при настанні вагітності. Спостереження лікаря триває весь період виношування дитини.

Багатьох майбутніх батьків, які вирішуються на ЕКО, цікавить, як зрозуміти, що відбулася імплантація ембріона. Ознаки закріплення його в порожнині матки схожі з звичайної вагітністю. Але щоб точно зрозуміти всі особливості екстракорпорального запліднення і розібратися, які відчуття супроводжують процес, варто дізнатися послідовність і етапи його проведення.

Підготовка до ЕКО та його проведення

З моменту звернення пари до фахівців до етапу закріплення вагітності проходить чимало часу, а головне – безліч різних процедур і аналізів. Потрібно підготувати не тільки організм майбутньої матері, але і обстежити потенційного батька. Мета проведення всіх досліджень – збільшити ймовірність запліднення, щоб після першої процедури ЕКО отримати потрібний результат.

Результати аналізів повинні дати лікареві відповідь на питання, чому не виходить завагітніти природним шляхом. Часто причиною цього є слабкий ендометрій – слизовий шар матки, який не може затримати оплодотворившийся ембріон. У цьому випадку фахівці можуть порекомендувати ЕКО, як найбільш ефективний і дієвий метод настання вагітності.

В потрібний день жіночого циклу робиться забір яйцеклітини з жіночого організму, злиття її зі сперматозоїдом в лабораторних умовах. Коли відбувається імплантація ембріона після овуляції, майбутня мама приймає призначені гормональні препарати, щоб поліпшити здібності організму і підвищити ймовірність потрібного результат. Найчастіше місцем закріплення ембріона стає задня стінка матки, проте іноді бувають порушення цього порядку.

Фахівці обов’язково пояснюють пацієнтам, на який день відбувається імплантація ембріона, щоб жінка могла представити власні відчуття і відстежити зміни в організмі. У перші кілька днів ознаки можуть бути непомітними, але через 7-10 днів симптоми дадуть про себе знати.

Які відчуття виникають при імплантації ембріона

Кожен жіночий організм по-різному реагує на процедуру ЕКО і сигналізує про зміни, що відбуваються всередині. Важливо знати, які виникають відчуття при імплантації ембріона, щоб відстежити їх та правильно інтерпретувати. Найчастіше симптоми вдалою процедури такі:

 • тягнуть болі внизу живота слабкої вираженості, схожі з дискомфортом перед початком місячних;
 • незначне підвищення температури тіла, яке буде зберігатися майже весь перший триместр вагітності;
 • мажущее кровотеча в невеликій кількості, часто з бежевим або коричневим відтінком;
 • збільшення розмірів грудей і легкі поколювання в молочних залозах;
 • нудота, особливо в ранкові години, і поява металічного присмаку в роті;
 • слабкість і сонливість, які позбавляють жінку сил, швидка стомлюваність;
 • швидкі та різкі зміни настрою, гостра емоційність, дратівливість – під час таких ситуацій навіть майбутній тато починає підозрювати початок вагітності.

Інтенсивність, частота і кількість симптомів імплантації після ЕКЗ може бути різною у кожної жінки. Відчувши деякі з них, варто прислухатися до свого організму і відчуттів, а також повідомити про них лікаря, що спостерігає. Важливо розуміти, що одні і ті ж відчуття можуть бути ознаками різних змін. Наприклад, яскраво-червоні кров’яні виділення при імплантації ембріона швидше свідчать про загрози та можливості переривання вагітності, а підвищення температури іноді є наслідком захворювання або інфекції.

Щоб розібратися у відчуттях та ознаках, що виникають після процедури, потрібно знати, на який день після овуляції імплантація ембріона вважається успішною. Зазвичай на це потрібно 3-5 днів, або до 10 днів при пізньої імплантації. У цей період, коли лікарі і майбутні батьки зробили все, що могли, залишається тільки почекати результату.

Поведінка жінки під час та після імплантації

Втручання лікарів в жіночий організм завжди несе за собою певні ризики, а у разі здійснення процедури ЕКО їх кількість зростає. Важливо забезпечити майбутній мамі максимально комфортні умови, щоб процес пройшов гармонійно і приніс очікувану хорошу новину. Фахівці дають пацієнтам такі рекомендації на цей період:

 • приймати всі призначені медикаменти та вітаміни, щоб підтримати процес адаптації ембріона в порожнині матки;
 • виключити фізичні навантаження й більше відпочивати;
 • постаратися не переохолоджуватися і не перегріватися, щоб організм не відчував додатковий стрес;
 • стежити за своїм харчуванням, доповнити раціон корисними продуктами і вітамінами;
 • повністю виключити алкоголь і сигарети, уникати пасивного куріння;
 • гуляти на свіжому повітрі і намагатися отримувати максимум позитивних емоцій.

Виконуючи нескладні рекомендації лікарів, і приділяючи увагу своєму здоров’ю, жінка зможе підтримати свій організм у період імплантації та закріплення ембріона. Крім того, так вона зможе вчасно помітити ознаки імплантації ембріона в матку, щоб повідомити про них лікаря і переконатися в цьому за допомогою аналізів і УЗД.

Наслідки екстракорпорального запліднення

Найбільш важливими після ЕКЗ є наступні 8 тижнів, які все ще існує ймовірність викидня. Успішна імплантація – це тільки перший етап вагітності, після якого належить ще багато процедур і роботи по її збереженню.

Після закінчення першого триместру вагітність можна вважати звичайною і спостерігатися в жіночій консультації, якщо немає ніяких порушень або особливостей виношування дитини. Можливо, в деяких випадках вимагає медикаментозне підтримка вагітної жінки протягом всього строку.

Коли ЕКО тільки почали відчувати і впроваджувати у звичайну практику, кожна така вагітність завершувалась кесаревим розтином. Це було заплановано і пов’язане з особливостями прикріплення ембріона до ендометрія в матці, в якому лікарі не були впевнені. Проте з досвідом і кількістю проведених процедур від цієї практики відійшли, і якщо немає інших показань, на сьогоднішній день жінки після ЕКЗ народжують самостійно.

Таким чином, екстракорпоральне запліднення являє собою процедуру, при якій імплантація ембріона відбувається штучним шляхом. Відчуття майбутньої мами при цьому схожі з настанням звичайної вагітності, однак жінка все одно вимагає посиленого контролю і уваги з боку лікарів. Кваліфіковані фахівці, використовую сучасні репродуктивні технології, зможуть отримати потрібний результат. хоча іноді для цього доводиться проводити не одне і не два ЕКО.

Залишити коментар