На сторожі молодості: виконуємо вправи для м’язів обличчя та шиї

Краса жінки не тільки стрункою і підтягнутою фігурі і хорошою одязі, але і в її особі: рівною шкірі, здоровому тоні і т. д. На жаль, час не щадить нікого, і з віком епідерміс втрачає колишню еластичність, стає в’ялим.

Особливо сильно вікові зміни помітні в області шкіри обличчя і шиї, присутність мімічних зморшок приховати дуже складно. Щоб зберегти квітучий вигляд на довгі роки, рекомендується робити вправи для м’язів обличчя та шиї, головне, не лінуватися і результат не змусить себе чекати.

Корисна інформація для тих, хто планує тренувати м’язи обличчя

Перш ніж почати здійснювати тренування для збереження краси шкіри, прочитайте наступні поради:

 • виконувати гімнастичний комплекс можна в будь-який час. Якщо хочете досягти оптимального ефекту, то тренуйтеся двічі на день по чверті години;
 • привчіть себе пити воду, не менше 1,5 літра на добу. Рідина, що живить епідерміс, роблячи її еластичною. В іншому випадку тренування не принесуть користі;
 • перед початком гімнастики видаліть з личка всю косметику, якщо її немає, то просто очистіть шкіру молочком або іншим засобом, після чого нанесіть крем, відповідний вашому типу шкіри. Процедуру проводите масажними рухами, це допоможе розігріти м’язи личка;
 • якщо у вас довге волосся, то зберіть їх в хвіст, нічого не повинно відволікати вас від виконання комплексу;
 • тим, хто вперше буде робити комплекс вправ для мімічних м’язів обличчя, слід проводити гімнастику біля дзеркала. Це допоможе контролювати правильність виконання;
 • навчіться отримувати задоволення від занять, налаштуйтеся на приємний лад, дихайте глибоко і спокійно.

Комплекс базових вправ для м’язів обличчя проти зморшок

Щоб перешкодити появі зморшок на обличчі, слід робити вправу не для однієї певної зони, а для усього в комплексі, тобто включити в роботу м’язи шиї, підборіддя, губ, лоба і повік. Для кожної групи свої певні вправи, які варто розглянути детальніше.

Тренуємо шию:

 • Відкиньте голову трохи назад і уявіть, що хочете відкусити плід, який висить на дереві, для цього вам потрібно буде максимально широко відкрити рот. Це досить складне завдання, тому зробіть стільки повторів, скільки зможете. Оптимальне число – 15;
 • Підніміть підборіддя і максимально висуньте вперед нижню щелепу. Зафиксируйтесь в такому положенні на 5 секунд, потім розслабтеся, прилаштуйте ще 14 разів.

Тренуємо підборіддя:

 • Перш ніж почати робити вправу, розташуйте пальці однієї руки на підборідді так, ніби підтримуєте його. Тепер, не прибираючи кінцівки, спробуйте відкрити рот, при цьому ви повинні штовхати свою руку вниз, напружуючи м’язи підборіддя. Затримайтеся в точці максимального напруги на 5 секунд, потім розслабтеся і зробіть ще 9 повторів.

Тренуємо губи:

 • Щоб виконати цю вправу вам потрібно округлити губи, ніби вимовляєте звук «О». Витягайте губки так, щоб відчувалося напруження, затримайтеся в такій позі на 5-7 секунд, а потім розслабтеся. Зробіть не менше 10 повторень;
 • Покладіть вказівні пальці обох рук по куточках губ. Зберіть губки «бантиком» і в такому положенні почніть пальцями злегка натискати на них. Зробіть два підходи по 5 повторів;
 • Голосно і чітко, докладаючи максимум старань, промовте звук «У». При виконанні вправи намагайтеся тягнути губи як можна сильніше. Зафиксируйтесь в такому положенні на 5 секунд, розслабтеся, зробіть 10 повторень.

Тренуємо лоб:

 • Виберете перед собою одну точку, і почніть дивитися на неї, сильно выпучивая очі. Залишайтеся в такому положенні, поки не відчуєте, як напружуються м’язи в скроневій області. Посидьте так секунд 10 і розслабтеся. Зробіть ще 9 повторів;
 • Притисніть до місця трохи вище ваших брів вказівні пальці обох кінцівок. Стояти вони повинні горизонтально. Тепер у такому становищі почніть рухати бровами вгору-вниз, потрібно робити це швидко. Після 15 таких рухів розслабте лоб.

Тренуємо повіки:

 • Закрийте очі, а безіменні пальці обох рук покладіть зверху. Тепер натисніть повіки так, щоб ви відчували натискання, але не відчували больових відчуттів. Постарайтеся відкрити очі, перемагаючи тиск пальців. Зробіть 15 разів.

Ось така нескладна гімнастика проти зморшок.

Вправи для підтяжки м’язів обличчя: коригуємо овал

Ці вправи чудово підходить для тренування, зміцнення і підтяжки м’язів обличчя, а ще, як би це дивно не звучало, для розвитку дикції. Загалом, користь занять, яке буде описано нижче не можна недооцінити.

Почнемо:

 1. витягніть мову, намагаючись спрямувати його вниз наскільки це можливо. У такому положенні спробуйте проспівати звук «А» приблизно 10 секунд. Після чого відпочиньте і почніть спочатку. Виконуйте вправи, коли вдома нікого немає, інакше ваші рідні неправильно зрозуміють такі маніпуляції;
 2. тепер попрацюємо над щічками. Для виконання вправи наберіть в рот небагато повітря, при цьому щільно стиснувши губи. Обережно почніть натискати на щічки пальцями, але повітря з рота не випускайте, губи не розслабляйте. Протримаєтеся в напрузі 5-7 секунд, потім розслабтеся. Зробіть 5 повторів;
 3. переходимо до скул. Щоб потренувати їх, трохи прочиніть рот і висуньте нижню щелепу вперед. Не змінюючи положення, почніть рухати щелепою з боку в бік. При цьому не робіть різких рухів. Все повільно і плавно. Робіть так 15 секунд, потім закрийте рот, відпочиньте і починайте спочатку. З разу в раз темп виконання можна нарощувати. Зробіть 15 повторів.

Тренування для овалу обличчя рекомендується виконувати в комплексі з вправами для чола, шиї, губ, підборіддя і т. д. Тільки при такому підході вдасться домогтися воістину прекрасного ефекту, повернути шкірі тонус і квітучий вигляд.

Вчимося робити вправу «Кінь» для розслаблення м’язів обличчя

Якщо ви не встигаєте виконувати повний комплекс гімнастики, то візьміть за правило робити «Кінь». Звичайно, вправи для розслаблення м’язів обличчя бувають найрізноманітніші, але це вважається одним з найбільш ефективних. Запозичене з йоги, там майстри використовують його для зміцнення вестибулярного апарату, але воно підійде і для нашої мети – розслаблення м’язів обличчя.

Розслабтеся, сядьте прямо і спробуйте випустити повітря через губи, щільно притиснуті один до одного. Якщо ви все робите правильно, то відчуєте, як губки вібрують.

Тепер робіть все те ж саме, але опустивши голову і розслабивши щічки. У підсумку вони теж повинні прийти в рух, завибрировать. Якщо все вийшло, то додайте ще один рух – почніть розгойдувати опущеною головою з боку в бік, при цьому випускаючи повітря через зімкнуті губи. Тим, хто відчує запаморочення можна не мотати головою, а просто випускати повітря. До речі, робити «Кінь» рекомендується після кожного комплексу для м’язів обличчя.

Якщо ви почнете виконувати хоча б мінімальну гімнастику для обличчя, то помітите прекрасний результат. У цій справі головне – не лінуватися і тренуватися регулярно. Доглядайте за собою і у вас все вийде! Удачі!

Залишити коментар