На що схожі перейми за відчуттями в самому початку?

Кожна жінка, яка готується до появи на світ первістка, цікавиться, на що схожі сутички за відчуттями. Одні бояться пропустити момент, коли потрібно вирушати в пологовий будинок, а інші просто хочуть емоційно підготуватися до майбутніх випробувань.

Фізіологія жіночого організму

Як тільки жінка дізнається радісну новину, що незабаром стане мамою, позитивні емоції просто переповнюють її. Але з часом вони доповнюються тривожністю, переживаннями, а часом навіть і страхом. Адже якщо прочитати відгуки народжуючих жінок про те, на що схожі сутички за відчуттями, деякі просто вражають і наводять справжній жах.

Насамперед, потрібно усвідомити, що в кожної жінки індивідуальний больовий поріг. До речі, науково встановлений факт: під час пологів жінка відчуває больовий синдром, який за своєю інтенсивності дорівнює одночасного перелому 20 кісток. Але не треба цього боятися, адже материнський організм підготовлений до такої фізичної навантаженні.

Перш ніж ми поговоримо про те, на що схожі сутички за відчуттями в самому початку, давайте дамо визначення цьому поняттю. Сутички, вони ж в медичній практиці називаються потугами, передбачають скорочення маточного органу. Саме з допомогою такого скорочення малюк починає свій рух по родовим шляхам і готовий до появи на світ.

Профільні лікарі звертають увагу майбутніх мам на те, що сутички проходять три етапи:

  • прихований;
  • активний;
  • перехідний.

На першому етапі жіночий організм починає сигналізувати про наближення пологів. Відгуки жінок, які вже народили дитину, свідчать, що такі сутички тривають не більше 40 секунд з періодичністю у 5-7 хвилин. За відчуттями потуги нагадують біль під час менструальної кровотечі. Якщо прикласти долоню до нижнього сегменту живота, то можна відчути, наскільки напружений дітородний орган. Первісна фаза потуг триває в середньому 7-8 годин.

На другому етапі потуги тривають близько 60 секунд з меншою періодичністю. Активний період може затягнутися до 5 годин. Як тільки жінка помітила, що час між переймами становить не більше 3-4 хвилин, необхідно негайно вирушати в пологовий будинок.

Третій етап передує безпосередньо розродження. Шийковий відділ матки розкривається приблизно на 6-7 см, періодичність переймів і їх інтенсивність збільшується. Така фаза триває, як показує медична практика, не більше 90 хвилин. Саме в цей період жінка повинна народити.

Тренувальні перейми: як розпізнати помилковий сигнал?

Нерідко жінки, які очікують поповнення в сімействі, стикаються з таким поняттям, як тренувальні перейми. Вони розуміють, що термін розродження ще не підійшов, а в нижньому сегменті живота все одно відчуваються дискомфорт і скорочення. Самі по собі потуги, що свідчать про наближення пологів, відчуваються спочатку у поперековому відділі. У міру збільшення інтенсивності сутичка опускається нижче, ближче до маткового органу. Жінці може здаватися, що біль немов захльостує всю нижню частину тіла аж до кінчиків пальців.

Давайте з’ясуємо, на що схожі тренувальні перейми по відчуттях. Відгуки жінок, розповіді мам і подруг дають нам можливість намалювати приблизну картину майбутнього випробування. Жодна жінка, навіть яка народжує вперше, ніколи не сплутає справжні потуги з тренувальними.

Під час тренувальної сутички відчувається больовий синдром і дискомфорт в нижньому сегменті живота. Часом жінка відчуває неприємні симптоми, які у неї проявлялися в період менструального кровотечі. Такі сутички, як правило, з’являються за місяць до передбачуваного розродження, так і по часу вони тривають не більше однієї хвилини. Щоб полегшити свій стан, досить прийняти теплий душ або зробити пішу прогулянку на свіжому повітрі.

Акушери-гінекологи попереджають, що тренувальні потуги можуть з’являтися і під час нічного сну. Після закінчення сутички майбутня мама спокійно засинає. Як правило, материнський інстинкт підказує жінці, коли її дитина готовий зустрітися з нею.

Якщо ви все-таки не довіряєте інтуїції, тоді покладіться на сигнали свого тіла. Про наближення розродженні будуть свідчити такі ознаки:

  • больові відчуття в нижньому сегменті живота, мають тягне характер;
  • болі в поперековому відділі хребта;
  • помітне зниження внутрішньоутробної активності дитини;
  • відходження слизової пробки;
  • сукровичні виділення з піхвового проходу.

При наявності вищезазначеної симптоматики сутички не можна вважати тренувальними, а потрібно негайно викликати Швидку допомогу і відправлятися в пологовий будинок.

Полегшуємо біль при переймах

Якщо ви помітили, у багатьох фільмах вітчизняного та зарубіжного кінематографу жінкам під час пологів рекомендують глибоко дихати. Дійсно, дихання безпосередньо пов’язане з напругою м’язових тканин. Видихаючи, ми можемо розслабити м’язи і тим самим ненадовго зняти існуючу напругу і больові відчуття. Як тільки у жінки починається потуга, вона повинна зробити повноцінний видих, ніби виштовхуючи з себе біль.

Також допомагає масаж. Досить помасажувати крижовий хребетний відділ, щоб вгамувати больові відчуття, хай і на нетривалий час. У ряді випадків для полегшення болю під час потуг використовуються спинальні анестезуючі засоби. Але як показує медична практика, на сьогоднішній день ще не винайшли фармакологічний препарат, який зможе повністю усунути больовий синдром під час розродження.

Лікарі рекомендують жінкам звертати особливу увагу на свій психоемоційний стан. Не потрібно концентруватися на відчуттях під час потуг. Подумайте про те, яким народиться ваш малюк, на кого він схожий, як вперше ви його візьмете на руки і т. п.

Багато жінок бояться пологів, оскільки їх подруги і знайомі розповідають про нестерпного болю. Але тим не менш демографічна ситуація в країні поліпшується, і жінки не припиняють народжувати діток. Головне — налаштуйтеся на позитивну хвилю і прислухайтеся до своїх відчуттів. Допоможіть дитині з’явитися на світло. Лікарі стверджують, що час між переймами триває набагато довше, ніж самі потуги за весь процес розродження. Не думайте про те, які фізичні випробування попереду, а постарайтеся уявити у всіх фарбах першу зустріч зі своїм малюком. Будьте здорові!

Залишити коментар