«Мукалтин» при сухому кашлі: інструкція

Сухий кашель — дуже поширене явище. Це симптом, який тривіальний сам по собі, але може мати кілька причин. При сухому кашлі не проводиться мокротиння. Найчастіше його причина — подразнення слизової оболонки. Перш ніж використовувати перше зустрічне засіб від кашлю, слід з’ясувати механізм його дії. Отже, «Мукалтин» при сухому кашлі.

Механізм дії препарату і склад

Сухий кашель може бути викликаний багатьма захворюваннями. Найчастіше він з’являється під час застуди або респіраторної інфекції і проходить спонтанно. Але іноді кашель може значно погіршити якість життя, особливо якщо його напади трапляються вночі, викликаючи безсоння. Крім того, існує порочне коло — кашель подразнює дихальні шляхи, що його посилює.

Кашель – це не хвороба, а симптом, тому застосування ліків для його лікування не рекомендується. Однак коли кашель є дуже болючим і порушує сон, деякі препарати можуть допомогти усунути або пом’якшити його. Одним з таких препаратів є таблетки «Мукалтин» — засіб на основі рослинного екстракту алтеї лікарської рослини. Саме ця речовина визначає відхаркувальні властивості ліки.

Таблетки «Мукалтин» надають секретолітичну дію, в результаті чого нормалізується бронхолегенева секреція і виділяється мокрота втрачає свою в’язкість та клейкість, що полегшує процес її просування вгору по дихальним шляхам і подальше відхаркування.

Також алтей володіє протизапальними властивостями. Обволікаючи слизову поверхню дихальних шляхів, він заспокійливу дію, знімає подразнення, що сприяє зниженню інтенсивності кашлю та частоти його нападів. Таким чином, «Мукалтин» є також помірним протикашльовим засобом.

Інструкція по застосуванню препарату

Перш ніж почати медикаментозне вплив на сухий кашель, необхідно попередньо звернутися за консультацією до лікаря або кваліфікованого фармацевта. Якщо ви все-таки вирішили побороти недугу самостійно, то уважно вивчіть інструкцію по використанню «Мукалтину» при сухому кашлі.

Показання до застосування

Таблетки показані до застосування у випадках, коли гострі або хронічні респіраторні захворювання супроводжуються нападами сухого кашлю. При цьому спостерігається рясне продукування в’язкого мокротиння густої консистенції, а також випробовуються труднощі при її відділенні і отхаркивании. Зазвичай це трапляється при таких захворюваннях, як:

 • бронхіт;
 • запалення легенів;
 • бронхоектатична хвороба;
 • бронхіальна астма.

Кому протипоказаний «Мукалтин»?

В першу чергу необхідно звернути увагу, що даний лікарський засіб протипоказаний дітям віком до трьох років. Крім того, слід уникати прийому «Мукалтину» при таких патологіях, як:

 • підвищена коагуляція крові і схильність до утворення тромбів;
 • важкі форми дисфункції нирок;
 • діабет;
 • фенилкентонурия;
 • непереносимість фруктози і компонентів препарату;
 • синдром мальабсорбції.

Основні побічні дії:

 • алергічні прояви у вигляді кропив’янки або свербежу;
 • у вкрай важкому випадку можливий набряк Квінке або анафілактичний шок;
 • головний біль;
 • відчуття жару;
 • печія;
 • нудота;
 • блювання;
 • пронос.

У випадку прояву побічної дії препарату слід одразу припинити його прийом.

Особливості прийому

Рекомендована доза препарату для дорослих і підлітків від 12 років становить одну таблетку від 3 до 4 разів протягом дня. При цьому найкращий терапевтичний ефект спостерігається при прийомі таблеток через кожні чотири години. Приймати таблетки слід перед їжею.

Як приймати «Мукалтин в таблетках — ковтати або розсмоктувати? Для кращого і швидкого засвоєння таблетку необхідно розжувати або дочекатися її повного розсмоктування у роті.

Тривалість лікування не повинна перевищувати 5-7 діб. Необхідність продовження курсу терапії і додаткову дозування може визначити тільки лікар.

Застереження

У деяких випадках хронічного запального захворювання легень спостерігається протилежний очікуваному терапевтичний ефект від прийому «Мукалтину». Це пов’язано з підвищеним відділенням мокротиння, яка зібралася в бронхах і містить велику кількість елементів, що провокують збільшення її в’язкості. Тому при важких дифузійних бронхіальних ураженнях і зниження мукоцилиарных транспортних властивостей рекомендують доповнити терапевтичний вплив від «Мукалтину» муколітичними препаратами.

«Мукалтин» проти сухого кашлю у дітей

При сухому кашлі у дітей «Мукалтин» застосовується, починаючи з трирічного віку. Засіб використовується при лікуванні респіраторних захворювань простудного або вірусного характеру. Препарат допускається давати дітям тільки за призначенням педіатра при гострої потреби в стимуляції бронхіол і досягненні відхаркувальний ефекту з протизапальною дією.

Рекомендована одноразова дитяча доза становить 0,5-1 таблетки. Приймати ліки слід не менше трьох разів на день за годину до їжі. Таблетку можна давати дітям, попередньо розчинивши її в невеликій кількості рідини.

І пам’ятайте: щоб вилікуватися і не нашкодити, з будь-яких питань застосування ліків краще проконсультуватися з фахівцем. Будьте здорові!

Залишити коментар