Чи можна нанести тиснені візерунки на шкіру в домашніх умовах?

Всі ви напевно бачили гарні шкіряні вироби, на яких присутні візерунки: приміром, ремені, сумки, гаманці, портмоне або папки. Як же робиться тиснення на шкірі в домашніх умовах? Ми розповімо про це ремесло.

Як своїми руками зробити тиснення на речі зі шкіри?

Варіантів маса. Вдома можна застосовувати прес і найпростіший молоток. Вам також знадобиться праска. Якщо говорити про техніку виготовлення візерунків, зауважимо, що в усіх варіантах їх виготовлення діє принцип тиску і нагрівання, або тільки тиску. Для виготовлення тиснених виробів у домашніх умовах можна застосовувати різні штампи та кліше для самостійного тиснення на шкірі, які продаються в спеціалізованих торгових точках.

Технології

Тиснення на виробах зі шкіри, яке ви можете виконати самі, своїми руками, буває різних видів, існує три варіанти нанесення візерунків:

  • Перший вид називається сліпою, коли на гладку поверхню з допомогою кліше наноситься малюнок. Всі деталі, які втиснулися в заготовку, розташовуються в одній площині. Часто, щоб «зробити» візерунок, використовуються плівки. Такий вид пропечатывания може відбуватися як при нагріванні, так і без нього, чим більше ви натисніть на малюнок, тим чіткіше він пропечатается;
  • Другий варіант – нанесення візерунків за допомогою фольги. Вам знадобиться обладнання для тиснення та нанесення малюнків на шкіру у вигляді кліше, а також буде необхідна фольга. При такому методі фольга вставляється між виробом і кліше, при цьому виходять кольорові малюнки. Дана технологія передбачає обов’язкове нагрівання;
  • Варіант третій – це конгревне пропечативаніе візерунків. Він робиться або за допомогою фольги, або без неї. Метод здійснюється за допомогою пресування з нагріванням.

Які вам знадобляться інструменти

Для того щоб нанести візерунки, вам буде просто необхідний спеціальний інструмент для тиснення на
вироби із шкіри: «поворотний» ніж з насадками – байвеллер. Але найголовніший інструмент у вашій справі – штамп. Після того, як промили шкіру водою з допомогою ударів по штампу молоточком на поверхню наноситься малюнок.

Такі інструменти дуже прості, тому з ними буде нескладно навчитися звертатися.

При виготовленні «печатки» своїми руками можна застосовувати трафарети, які також пропонуються в спеціалізованих магазинних.. Якщо говорити про такий інструмент, як прес для тиснення на виробах зі шкіри, який застосовується в домашніх умовах, то ви можете самі його зробити за допомогою підручних засобів, або просто використовуйте праску. Кліше також можна виготовити з того, що попадеться вам під руку: ви можете зробити його з картону або з гуми, правда, довго такі кліше вам не прослужать.

Робимо своїми руками

Для того щоб власноруч виконати пропечативаніе, візьміть незабарвлену шкіру і виріжте з неї потрібний елемент.

За допомогою шила або фігурного ножа (байвеллера) нанесіть на шкіру малюнок, але будьте при цьому дуже акуратні. Тому що якщо ви наскрізь проткне виріб, то його доведеться викинути.

Потім, з допомогою молотка наносити удари по штампу, щоб шкіра поглибилася на міліметр в штамп. Більш детально процес показаний на відео:

Урок по тисненню

Ми опишемо ще один варіант пропечатывания на виробах без фарб.

Для того щоб виконати роботу, потрібно таке обладнання:

  • фольга;
  • канфарник (підійде шило);
  • ніж;
  • молоток.

А також штампи, які можна зробити за допомогою надфилей із сталі або алюмінію і зобразити
на них, що ваша душа забажає: букви, цифри, квіти (але при цьому не можна забувати, що малюнки мають бути виконані у дзеркальному відображенні) і накатки, якими можуть послужити коліщатка — деталі від вийшли з ладу годин. Накатки потрібні для того, щоб наносити на виріб візерунки і лінії. Ну а для пробивання у виробі дірочок, можете використовувати звичайне шило.

Візьміть штамп з візерунком і нагрійте його на відкритому полум’ї.

Нагріте відбиток притисніть до заготівлі і вдарте по конструкції молотком. Якщо отриманий візерунок буде неглибоким, доведеться почати все спочатку і сильніше нагрівати штамп. Або, навпаки, виріб може подпалиться штампом: тоді його потрібно буде трошки остудити. З цієї причини, щоб ви не викидали зіпсовану річ з-за того, що на ній не пропропечатался малюнок, краще використовувати пробні шматочки шкіри.

Для кольорового пропечатывания, принцип буде приблизно таким же, просто покладіть між штампом і шкірою різнокольорову фольгу, яка продається в магазинах. Розтопіть в ємності віск (щоб він не твердів, додайте скипидар) і добре перемішайте.
Нанесіть восковий шар на лист фольги і дайте їй підсохнути. Коли конструкція висохне, нанесіть акварельну або темперний фарби змішані з яєчним білком і зубним порошком, потім знову дайте фользі як слід просохнути.

Саме пропечативаніе буде відбуватися так: нагрійте на вогні штамп і покладіть на заготівлю фольгу фарбою до того місця, де ви хочете, щоб вийшов візерунок. Щільно притисніть штамп до листу фольги вдарте по конструкції молотком. Тільки не поспішайте, фарба повинна «відчути» температуру. Якщо у вас не вийшло в перший раз прикрасити виріб, нанесення на неї тиснення треба повторити ще, як кажуть, дійте за принципом проб і помилок.

Золоті візерунки

Пропечативаніе може бути виконано з застосуванням золота. Для цього роблять спеціальні, дуже якісні кліше. Такий вид нанесення малюнків вважається предметом розкоші, яка по кишені не кожному людині. Саме тиснення відбувається за методом листа фольги, про який ми писали вище. Тільки замість фольги між заготівлею і кліше кладеться тонкий лист золота, який після удару і впливу температури закарбується на виробі.

Але якщо у вас є візитниця з золотим тисненням, то ви можете бути впевнені: ваші партнери, напевно це помітять і оцінять. «Золоті візитниці» останнім часом стали дуже популярні серед людей з достатком.

Такі вироби дуже розкішно і стильно виглядають, якщо у вас є бажання, щоб на вас звернули увагу і помітили, такий вид тиснення золотом на шкірі – це те, що треба.

Підводячи підсумок нашого розповіді про тисненні на шкіряних речах, скажемо, що якщо ви освоїте нанесення візерунків на шкіру своїми руками, у вас вийдуть дуже красиві гаманці, ремені та інші аксесуари.

Даруйте близьким, і нехай ваші друзі або знайомі мають у своєму арсеналі штучку з тисненням, яку ви для них зробили самі.

Залишити коментар