Морська сіль для промивання носа в домашніх умовах

Промивання носа – це неприємна, але дуже ефективна процедура, що має свої позитивні сторони. Сольовий розчин промиває слизову оболонку носа, розчиняючи в’язкий слиз, бруд і навіть такий алерген, як пилок. Таким чином, збудники, що містяться у виділеннях, вимиваються. Розглянемо, як використовується морська сіль для промивання носа.

Навіщо промивати ніс морською сіллю?

Спочатку ми хотіли розповісти вам про носовій промиванні як про засіб боротьби з нежиттю при застуді або алергії. Потім, поміркувавши, прийшли до висновку, що про цю процедуру потрібно розповісти в більш широкому сенсі. Напевно, є сенс подивитися на неї з точки зору щоденної гігієнічної процедури нарівні з умиванням або чищенням зубів.

Судіть самі, наскільки забрудненому навколишньому середовищі живе сучасна людина. Нас оточують пил, гар, повсюдне забруднення повітря вихлопними газами і хімічними викидами промисловості. Цей список можна продовжувати нескінченно.

Волею-неволею всім цим нам доводиться дихати, і тільки ніс стоїть на шляху у цих шкідливих речовин, перед тим як повітря потрапить всередину організму. Тобто ніс виконує функцію фільтра. А що ми робимо, наприклад, з повітряним фільтром автомобіля? Правильно, регулярно міняємо, якщо хочемо, щоб він функціонував без збоїв.

Звичайно, ніс змінити нам не дано, але ось промити його великої праці не складе. Тим більше, що спосіб промивання носа морською сіллю в домашніх умовах однаковий у всіх ситуаціях: як для боротьби з нежиттю, так і для простого очищення.

Одні люди роблять це щоранку, щоб почати день освіжаючим способом. Інші виконують процедуру після роботи, особливо якщо день пройшов в запорошеній середовищі. Цей простий метод дуже ефективний для видалення домішок, пилу та слизу, що накопичується в носі.

Чому морська сіль? Якщо використовувати звичайну воду, вона може викликати іонний обмін, вимити сіль із слизової оболонки, а це стає фактором для розвитку риніту. Сольовий розчин дозволяє уникнути цього недоліку. Розчин солоної води оптимізує рН-баланс у слизових оболонках і покращує їх стійкість проти вірусів і бактерій.

Очищення носа зазначеним методом дозволяє полегшити стан при застуді, синуситі, астмі, алергічному риніті.Така процедура розслабляє область лоба та очей, допомагає усунути головний біль, поліпшити зір і нюх. Деякі запевняють, що регулярне промивання носа стимулює розумову діяльність.

Як використовувати сольовий розчин?

Почати потрібно з того, як розвести морську сіль для промивання носа, щоб досягти максимального ефекту від процедури. Все дуже просто: вміст солі повинен бути таким же, як і в людському організмі, тобто 0,9%. З добре дозованим розчином ви не будете відчувати жодних незручностей. Щоб досягти зазначеної пропорції, морську сіль для промивання носа розводять в кількості 9 грам або 2 чайних ложок на літр. Розчин на смак повинен бути таким же, як сльози.

Для приготування розчину краще використовувати подрібнену морську сіль і очищену воду, температурний поріг якої повинен дорівнювати температурі тіла людини, тобто 36-37°С. Для кращого зволоження слизових поверхонь у розчин можна додати дві-три краплі мигдальної або будь-якого іншого рослинного масла.

Після приготування розчину переходимо безпосередньо до процедури:

  1. Вам знадобиться невеликий чайник з подовженим тонким носиком, наприклад, для заварки чаю, об’ємом близько ? л.
  2. Заповніть його теплим розчином морської солі.
  3. Процедуру краще проводити над раковиною або ванною. Тримайте в руці чайник, кінчик його носика помістіть в ніздрю.
  4. Злегка нахиліться вперед і поверніть голову в сторону так, щоб вода з чайника надходила в одну ніздрю, при цьому витікаючи з іншого, несучи з собою бруд і слиз з носа.
  5. Під час цієї процедури дихайте спокійно через рот.
  6. Коли виллється половина води через одну ніздрю, відставте чайник і продуйте м’яко ніс, щоб позбутися від того, що залишилося.
  7. Потім повторіть процедуру з іншою ніздрею.

Якщо розчин не проходить через ніздрі, швидше за все, ви занадто сильно тисніть на носик чайника, блокуючи прохід. А якщо у вас нежить, цілком можливо, що розчин має труднощі при проходженні. У такому разі тримайте носик чайника в ніздрі деякий час, розчиняючи мокротиння і періодично м’яко сякаючись. Повторіть те ж саме з другою ніздрею.

Вода буде текти легко, коли ви зробите це кілька разів. Будьте дуже обережні, сякаючись при нежиті, тому що слизові оболонки дуже чутливі і ви можете їх пошкодити, отримавши носова кровотеча.

Під час промивання носа невелику кількість води з ніздрів може також вийти через рот, і це цілком нормально. Якщо через рот проходить занадто багато води, спробуйте змінити положення голови, піднявши трохи вище підборіддя. Якщо ви відчуваєте біль під час промивання носа, можливо, у вас недостатня або занадто велика концентрація солі у воді.

Процедура протипоказана в таких випадках:

  • при отиті середнього вуха;

  • при непрохідності носових каналів;
  • при алергії на морську сіль або рослинне масло, доданий в розчин.

Промивання носа у дітей

Промивання розчином морської солі носа у дітей — один з кращих способів лікування закладеності. У ситуації з малюками для введення розчину в ніздрю потрібно скористатися невеликою гумовою грушею з тонким носиком, а немовлятам рідину можна вводити з піпетки. Головне — не створювати зайвого тиску, щоб розчин виходив майже самопливом. Залишки слизу з ніздрів можна видалити, скориставшись грушею.

Отже, не потрібно чекати появи нежиті, а краще діяти на випередження. Регулярно промиваючи ніс морською сіллю, ви будете стимулювати роботу його слизових оболонок і збережіть їх природну вологу. Лікарі рекомендують промивання носа людям, що знаходяться тривалий час в запорошеній середовищі, а також при сухості слизових оболонок.

Залишити коментар