Місячні у чоловіків: все таємне стає явним

Напевно, почувши подібне питання від своєї найдорожчої половинки, чоловік засумнівається в її адекватності. Дійсно, анатомічні особливості будови статевої системи, здавалося б, повністю виключають найменшу ймовірність появи місячних у чоловіків.

Тим не менш, логіка в цьому питанні є. Спробуємо її знайти.

Місячні у чоловіків: анатомічні передумови

Щоб прояснити це питання, в першу чергу розглянемо, чи так велика різниця в анатомічному будову статевої системи у чоловіків і жінок. Є схожість чи ні?

Відомо, що вже в ранньому терміні розвитку плід отримує 2 набору ознак, що визначають майбутній пол: чоловічий і жіночий. Який з цих наборів домінує, немовля такої підлоги і з’явиться на світ.

Однак у всіх чоловіків і жінок є органи статевої системи, що нагадують про початковому схожості:

 • Пеніс і клітор. Для чоловіків це головний статевий орган, в той час як для жінок – зародковий;
 • Особливі «містечка», в яких відбувається дозрівання «батьків зиготи» – чоловічі яєчка і жіночі яєчники;
 • Близько передміхурової залози будь-якого чоловіка розташована крихітна маточка, нагадує про те, яке подібність між представниками різних підлог.

Як бачите, початкової різниці між чоловіками і жінками немає, природа всіх створювала рівними.

Відмінності в статевих ознаках виявляються по мірі розвитку ембріона. Але можна сказати, що в кожного хлопця є частка жінки. Так чому б у представників сильної статі не бути місячним?

Навіщо потрібні місячні?

Менструальні цикли, які в просторіччі називаються місячними, ще один привід поговорити про те, що людина воістину унікальне створіння, що стоїть на вершині еволюційної драбини.

Природа обдарувала людину специфічними біологічними годинами, які дозволяють вдаватися до злягання практично постійно. Якщо у тварин цей цикл розтягнутий на місяці, у жінок він становить приблизно 4 тижні, необхідні для остаточного дозрівання зиготи.

Таким чином, протягом 4 тижнів у жінок починається з нуля і повністю завершується процес підготовки до зачаття – змінюються гормональний фон та температура, щоб забезпечити умови, оптимальні для запліднення. При відсутності запліднення зигота відторгається, а разом з цим приходять місячні, які також супроводжуються змінами в гормональному балансі і своєрідною емоційною розрядкою.

Хоча в прямому сенсі слова у чоловіків місячні неможливі, однак простежуються аналогічні зміни в психічному і фізичному стані – пам’ять про подвійному наборі статевих органів у крихітного ембріона.

Як протікають «місячні» у чоловіків?

Природно, немає мови про наявність яких-небудь кров’янистих виділень. Всі ознаки «менструального циклу» у чоловіків носять виключно психологічний характер. Тут виразно простежується схожість у поведінці чоловіків з представницями слабкої статі в період передменструального синдрому.

Особливо яскраво ці ознаки виявляються в підлітковому віці.

Нерідко можна помітити, що в певні періоди, приблизно раз на місяць, хлопці поводяться набагато агресивніше. Самі вони подібна поведінка пояснити не можуть, так як в інший час не викликають нарікань з боку батьків і друзів. Але коли настають «місячні», в них немов біс вселяється. Зникає бажання відвідувати улюблені секції, спілкування з приятелями і предками викликає напади роздратування.

У дорослих чоловіків «місячні» протікають з наступними симптомами:

 • Незібраність. Складно сконцентруватися на який-небудь задачі, тому всі заплановані справи часто відкладаються на потім;
 • Похмурість. Небажання спілкування призводить до того, що чоловік фактично відштовхує від себе людей роздратованістю і неприступним виглядом;
 • Неуважність. Забуваються якісь дрібні деталі, хоча зазвичай проблем з пам’яттю не спостерігається;
 • Втома. Навіть невелике фізичне навантаження швидко викликає стомлення;
 • Сонливість. Спати хочеться постійно, незалежно від часу, проведеного в ліжку;
 • Відсутність сексуального потягу. Навіть надмірно сексуально активні представники сильної статі можуть відчути зниження бажання і винні в цьому «місячні». Навіть при наявності бажання може підвести фізичний стан;
 • Вкрай рідко присутні незрозумілі болі в нижній частині живота;
 • Відзначається зниження в’язкості крові, тому навіть незначний поріз здатний привести до кровотечі.

Деякі жінки чудово знають – існують дні, коли марно просити чоловіка або сина щось зробити по будинку. Навіть якщо вони й погоджуються виконати прохання, результат буде плачевним. У перш впевнених в собі сильних чоловіків буквально все валиться з рук.

Якщо уважно спостерігати за подібними циклами, відзначаючи в календарі критичні дні, можна з великою ймовірністю передбачити, коли у коханого почнуться «місячні», і постаратися звести до мінімуму ймовірність конфлікту з-за особливого психоемоційного стану своєї половинки.

Як часто чоловіка відвідують «місячні»?

Є ряд наукових досліджень, які дозволяють стверджувати, що гормональні зміни в чоловічому організмі відбуваються досить регулярно.

Приблизно кожні 1-1,5 місяця відзначається збій, тривалість якого складає всього 2-3 дня.

Як правило, в цьому випадку ніякі ознаки, схожі з поведінкою і станом жінки в період менструального синдрому, не з’являються.

Якщо гормональні збої виявляються частіше, відповідно, порушується природне протягом усього циклу, що характерно змінами в психоемоційному стані. В організм просто надходить значно більше естрогену, а ось рівень тестостерону знижується. До речі, крім всіх перерахованих вище симптомів в цей час представник сильної половини людства може скаржитися на проблеми з судинами і навіть злегка набрати вагу.

Якщо у вашого чоловіка є всі ознаки місячних, не відповідайте бурчанням на його дратівливість. Приводів для конфлікту немає. Згадайте, як самі відчуваєте себе в критичні дні, і проявіть співчуття.

Залишити коментар