Місячні раніше строку: причини

У зрілої і абсолютно здорової жінки дітородного віку менструальний цикл завжди настає через рівні проміжки часу. Не дивно, що місячні раніше терміну, причини яких невідомі, викликають особливе відчуття неспокою і страху. А потрібно переживати у такій ситуації на самій-то справі? Давайте з’ясуємо.

Менструація не за сценарієм: безпричинні страхи

Нерегулярний менструальний цикл вважається нормою лише у дівчат 12-15 років, коли організм ще не звик до постійної зміни гормонального фону. Через деякий час все стане на свої місця, так що переживати з цього приводу не варто.

Якщо ж ви точно знаєте, що ваш цикл завжди починається за запланованим сценарієм, а зараз місячні все-таки прийшли раніше терміну, причини цього, найімовірніше, варто шукати в подіях попередніх днів або місяців. Розглянемо їх:

 • Недостатній сон, постійні стреси, напружена розумова діяльність – найпоширеніші причини незапланованих критичних днів. Просто постарайтеся заспокоїтися, приведіть нерви в порядок і більше відпочивайте.
 • Ще один досить популярний провокатор ранніх місячних – різке схуднення або сувора дієта. Крім того, нестача поживних речовин може призвести до ряду проблем з іншими органами.
 • А можливо, ви зовсім недавно відпочивали на теплому піску або переїхали на нове місце проживання в інше місто – все це також може спровокувати тимчасове порушення менструального циклу.
 • Безумовно, гормональний дисбаланс – ще один фактор ризику приходу місячних в недозволений час. Приймайте гормональні протизаплідні таблетки, лікарські препарати та засоби екстреної контрацепції згідно інструкції і тільки за рекомендацією лікаря.

Якщо ж місячні прийшли раніше очікуваного терміну на 7-10 днів, причини цього можуть бути ніяк не пов’язані з попередніми факторами. Постарайтеся пригадати, чи був у вас за два тижні до цього секс без презерватива? Якщо так, то, можливо, потрібно шукати відповіді зовсім на інші питання. І звичайно ж, не забудьте пройти тест на вагітність.

Патологічна «псевдо» менструація

Варто серйозно задуматися про своє здоров’я, а можливо, навіть терміново звернутися до лікаря, якщо кров’янисті виділення не просто з’явилися раніше запланованого часу, але і супроводжуються гострим болем, нудотою, блювотою, сильним запамороченням і загальним нездужанням. Така «псевдо» менструація – тривожний сигнал про те, що в організмі почали відбуватися патологічні процеси:

 • Результатом запальних процесів, серйозних травм і забоїв промежини, захворювань внутрішніх статевих органів найчастіше стає внутрішньоматкове кровотеча, яка жінки помилково приймають за менструацію.
 • Набагато рідше джерелом кровотечі стає зовсім не матка, а пошкоджена слизова піхви. Нанести травму ніжному епітелію можна, якщо неправильно проводити процедуру спринцювання, часто користуватися тампонами і практикувати грубий секс.
 • Якщо разом з менструацією з’явилися сильні спазматичні болі внизу живота, підвищилася температура тіла, не зволікайте з візитом в поліклініку, так як велика ймовірність позаматкової вагітності, особливо коли за тиждень до цього у вас був статевий контакт без презерватива. Такий стан є загрозою не тільки для здоров’я, але і для життя жінки і вимагає негайного лікарського втручання.
 • Часті застуди, затяжний грип, риніт і навіть банальне ослаблення захисних функцій організму можуть стати провокаторами передчасного початку менструального циклу.

Місячні раніше терміну на 5, 10 і навіть 15 днів можуть з’явитися внаслідок хірургічного втручання в сечостатеву і репродуктивну систему жінки. І хоча подібне часто не вважається патологією або відхиленням від норми, лікарі все-таки рекомендують уважно стежити за процесом. У нормі, якщо самопочуття жінки при цьому не погіршився. В іншому випадку варто негайно звернутися до лікаря, а в екстрених ситуаціях, коли кровотеча дуже сильне, слід викликати Швидку допомогу.

Тонка грань: терміново до лікаря або варто почекати?

Незалежно від причини, якщо місячні почалися або закінчилися раніше терміну, не варто панікувати і приписувати собі безліч медичних проблем. Як ми вже з’ясували, що найбільш поширеними причинами є банальні життєві обставини і ситуації. Просто постарайтеся сісти, заспокоїтися і проаналізувати події попередніх днів або місяців.

Перерахуємо кращі методи лікування непатологических змін менструального циклу:

 • Правильне і збалансоване харчування. Їжте здорову органічну їжу, пийте більше соків, хоча б зрідка балуйте себе свіжими фруктами і овочами.
 • Приділяйте достатньо часу на відпочинок. Ваше тіло потребує додаткової енергії особливо в періоди ранньої менструації.
 • Навчитеся абстрагуватися від стресових ситуацій, постарайтеся залишити занепокоєння і емоції від пережитих подій в минулому, переключіть увагу на позитивні життєві моменти.

Але завжди будьте пильні і пам’ятайте, що така терапія допоможе лише в тому випадку, якщо немає інших відмітних ознак і розладів, що вказують на захворювання внутрішніх органів. В іншому випадку кращим рішенням буде звернутися до лікаря, здати аналізи та пройти обстеження. Наше здоров’я – тільки в наших руках!

Залишити коментар