Мірамістин в ніс дитині

Деякі методи лікування протягом кількох десятків років залишаються одними з найпопулярніших, особливо у молодих мам, які не бажають брати для ніжного дитячого організму серйозні медикаменти, побоюючись побічних реакцій.

Використання Мірамістину в ніс дитині при нежиті і інших захворюваннях дихальних шляхів – один з таких випадків. Чи виправдане таке лікування?

Навіщо використовувати Мірамістин в ніс дітям?

Для відповіді на це питання варто розібратися в тому, що являє собою даний засіб, і як воно працює.

  • Мірамістин випускається у форматі розчину, володіє антисептичною дією і рекомендованого для місцевого застосування. Існують флакони з розпилювачем, а також мазь в тубах по 15 р.
  • Концентрація активної речовини – 0,01%, що робить Мірамістин придатним до використання навіть на слизовій, але при цьому він дуже ефективний відносно більшості хвороботворних бактерій, включаючи грибки. Гінекологи навіть призначають піхвове спринцювання Мірамістином для лікування молочниці.

У розчину немає ні аромату, ні смаку, що робить його зручним у застосуванні навіть у дітей. На думку педіатрів, Мірамістин може бути використаний і для немовлят, і для вагітних жінок – протипоказань до нього немає. Тим не менш, питання ефективності та безпеки лікування даними антисептиком риніту та ін. подібних захворювань залишається відкритим.

  • Висока антибактеріальна активність препарату дозволяє боротися з гайморитом, синуситом, отит, ларингіт. При введенні в носові ходи Мірамістин зменшує виділення слизу, тим самим полегшуючи стан дитини. Його ефект схожий з дією від судинозвужувальних крапель, однак на судини впливу він не чинить – лише підсушує.
  • За рахунок своєї низької концентрації Мірамістин дійсно не завдає шкоди навіть дитячої слизової носових ходів, однак, тільки у випадку короткострокового лікування. Антисептик використовують як краплі або спрей, закопуючи дитині в ніс лише раз на добу. Дітям віком до 12-ти років потрібно не більше 2-х крапель, старше – до 4-х крапель.
  • Більш м’яким вважається використання Мірамістину для проведення інгаляцій з небулайзером: антисептик з’єднують з фізіологічним розчином у пропорції 1: 2, але така терапія має сенс тільки при гаймориті, для полегшення носового дихання.

Можливо і застосування препарату з метою профілактики застуди та грипу: для цього розчином змочують ватяну паличку, якою після проходяться по носових ходах дитину після прогулянки чи контакту з іншими дітьми.

Відгуки лікарів і батьків

Що стосується думки медичних фахівців, то воно неоднозначно. Частина педіатрів рекомендує Мірамістин в якості безпечного очищення носових ходів і як більш м’яку заміну судинозвужувальну краплях, які швидко викликають звикання і в дійсності не дають ніякого лікувального дії. У порівнянні з ними антисептичні властивості даного препарату мають високу цінність.

Проте відомий педіатр доктор Комаровський проти Мірамістину в ніс дитині, пояснюючи це тим, що таке лікування може спровокувати алергічні реакції у малят, а також викликати швидке поява стійкості мікроорганізмів-збудників до даного препарату. Втім, щодо лікування риніту у дітей Комаровський зазвичай висловлюється за повну відмову від ліків, тому приймати його позицію – особистий вибір кожного з батьків.

Що стосується реальної практики використання Мірамістину в ніс дитині, відгуки молодих мам надихають:

  • Олена: Син з садочка періодично приходить з гайморитом, і це затягується на кілька тижнів. За порадою подруги замість чергової упаковки Називіну купила Мірамістин. Вже через 2 дні дитина став дихати носом, через 5 днів вже виписалися з лікарняного.
  • Інна: Капати Мірамістин нам виписав ЛОР, коли дочка в третій раз за місяць мучилася нежиттю. Використовувалися його буквально тиждень, значно поліпшивши стан дитини, а після перейшли на промивання травами.

Підводячи підсумок, варто підкреслити, що Мірамістин навіть при безрецептурном відпустці і відсутності явних протипоказань є лікарським засобом, тому не повинен використовуватися бездумно, особливо стосовно дітей. Робити які-небудь дії для лікування нежиті у дитини краще після консультації лікаря.

Залишити коментар