Мийка кам’яна для кухні: сучасне рішення для дому

Займаючись приготуванням їжі, господиня в обов’язковому порядку використовує мийку. Вона може не тільки значно спростити цей процес, але і перетворити його на тортури, якщо буде незручно розташована, мати невідповідні розміри і т. д. Все більшу популярність набирають раковини з штучного каменю – гарного, міцного і гнучкого матеріалу.

Матеріал для виготовлення

Кам’яна мийка для кухні – це порівняно новий виріб на ринку, результат розробки американської компанії DuPont, яка представила особливий матеріал, що поєднує в собі властивості натурального каменю і полімерного пластику.

В основі матеріалу лежить полімерне сполучне речовина, що складається з різних поліефірних смол.

Для міцності сполучна розбавляють мінеральним наповнювачем – розмеленим кварцом, гранітом або мармуром.

Деякі виробники вводять і доломітові глини. Необхідні властивості виріб отримує шляхом включення затверджувачів, пластифікаторів, пігментів та ін.

Такий компаунд має високий рівень пластичності, що дозволяє надати мийці з каменю будь-яку форму і розмір. Готовий виріб має приголомшливий зовнішній вигляд і блиск. Створюється повне відчуття, що воно виготовлене з натурального каменю.

Особливості експлуатації

Штучний камінь не боїться хімічних речовин, однак тривалий контакт з агресивними рідинами може не найкращим чином позначитися на його вигляді і характеристики. Не можна допускати потрапляння на поверхню мийки ацетонсодержащих речовин, кислот і їдких лугів.

Якщо це сталося, виріб потрібно відразу ж промити великою кількістю води.

Небажано вплив і занадто високих температур, тому лити окріп або ставити гарячу сковороду всередину не можна. Не переживе мийка і сильний удар ріжучим предметом або падіння чогось важкого всередину.

У цьому випадку не обійтися без ремонту кам’яної мийки, який полягає в заповненні дефектних місць композитним матеріалом, що дозволяє усунути дрібні і великі тріщини, різні нерівності і відколи. Технологію підбирає майстер в залежності від виду та ступеня ушкодження.

Якщо догляд за мийкою кам’яної був неправильним і на її поверхні з’явилися подряпини, їй завжди можна повернути колишню привабливість, виконавши шліфовку. Від цього штучний камінь жодним чином не постраждає і не втратить свого блиску. Таким же чином слід реставрувати і пошкоджену сантехніку з композиту.

Догляд

Чим можна мити кам’яну мийку? Звичайний миючий засіб здатне видалити з поверхні мийки жир, бруд і т. п. Ідеальне рішення – звичайне м’яке мило з природними інгредієнтами в складі. Можна використовувати і спеціальне засіб, призначений для догляду за композитами. Чим можна чистити кам’яну мийку?

Для цього існують спеціальні засоби для очищення каменю від плям. Вони можуть мати вигляд порошку, розчинних у воді таблеток або гелю.

Для видалення вапняного нальоту так само використовується спеціальний очищувач, який слід нанести на вологу поверхню і через пару хвилин змити водою.

Дезінфекцію можна проводити з допомогою рідин і порошків, що містять хлор.

Продовжити термін служби мийки і зберегти її зовнішній вигляд надовго допоможуть самі звичайні заходи.

Не варто залишати на тривалий термін в мийці брудний посуд, особливо якщо в ній є залишки кави, вина, чаю, олії та іншої їжі, що має яскраво виражений колір. Після кожного використання мийку рекомендують витирати насухо для запобігання утворення вапняного нальоту.

Переваги

Її головне достоїнство – це естетичний зовнішній вигляд і це стосується будь-яких виробів з цього композитного матеріалу, в тому числі і змішувача для кам’яної мийки. Ця сантехніка так само може мати різний колір і форму.

Завдяки широкому вибору дизайну, ці кухонні атрибути здатні прикрасити собою будь-який інтер’єр, починаючи з класичного і закінчуючи модерном.

Вибираючи між мийкою кам’яної або нержавійкою, варто вибрати першу, хоча ціна досить висока.

Але поряд з тими ж перевагами, виріб додасть кухні особливий шик, стане родзинкою інтер’єру.

Залишити коментар