Методи позбавлення від страху і тривоги

Побоювання і тривоги, якими страждають люди, часто мають мало спільного з реальною загрозою. Загалом, занепокоєння – це реакція на очікувані людиною небезпеки, які можуть прийти ззовні. Воно супроводжується напруженістю, відчуттям постійного відчуття дискомфорту, небезпеки. Тривога, на відміну від страху, який з’являється у відповідь на реальну небезпеку, мобілізує для дій і часто рятує.

Занепокоєння і страх можуть бути руйнівними, вони дуже заважають вести нормальне, здорове, щасливе і повноцінне життя. Багато людей страждають від неспокою, яке є психічним станом, що характеризується постійними переживаннями. Вони постійно думають про те, як позбавитися від страху і тривоги.

Якщо людина відчуває себе у пастці почуття приреченості або нещасть, важливо вжити відповідних заходів, щоб змінити своє життя і ставлення до неї.

Тяжкі переживання можуть перешкодити людині жити повним життям і реалізувати свій потенціал повністю. Щоб позбутися від тривоги і занепокоєння, боротися з цим станом треба системно і поетапно.

Виявлення проблем

Перше, з чого треба починати роботу над своїми страхами, це визнати їх наявність, як існуючих проблем, а також усвідомити їх важливість і вплив на ваше життя. Потрібно подумати про те, які обставини викликають сильне занепокоєння. У кожної людини є такі ситуації. Це може бути страх виступати перед великою аудиторією, початок спілкування з протилежною статтю, страх виявитися смішним, нецікавим і нудним, безглуздим або надто розумним і багато інші переживання. Не варто закопувати голову в пісок, треба сміливо визнати свої проблеми.

Що допоможе у вирішенні проблеми?

  • Відпочинок і розслаблення. Як позбутися від систематичного почуття тривоги? Часто тривожність іде коренями в почуття напруженості. Необхідно навчитися розслаблятися, аби очистити свої почуття і думки від неспокою. Практикуйте глибокі дихальні вправи для релаксації, послухайте заспокійливу музику, займіться на свіжому повітрі фізичними вправами в команді. Відмінним рішенням буде вечірня пробіжка, а якщо немає на це сил, то прогулянка у парку. Відійдіть від ситуації, забудьте про неї на цю годину, розслабтеся і відпочиньте;
  • Зверніться за допомогою до рідних або друзів. Обговоріть свої тривоги з близькими людьми. Часто ваші страхи для інших людей здаються безглуздими і вони допоможуть вам зрозуміти, що проблема не так велика, як здається. Оголіть ваші почуття тривоги, обговорюючи їх з одним або членом сім’ї, якому ви довіряєте. Якщо вам не з ким поговорити про свої почуття, розкажіть про них своєму щоденнику;
  • Починайте щось робити. Багато людей страждають від страхів, але замість того, щоб вжити відповідних заходів і вирішити проблему, просто нескінченно турбуються. По мірі сил і можливостей постарайтеся вирішити турбують питання. Якщо проблеми пов’язані з відносинами, з’ясуйте їх, і це допоможе позбавитися від стресу і тривоги, від болісної невідомості;
  • Частіше посміхайтеся. Гумор може бути кращим ліками для усунення занепокоєння. Проводьте більше часу з близькими друзями, з якими ви можете жартувати і буквально кататися по підлозі від сміху. Дивіться легкі і дурні романтичні комедії або гумористичні шоу. Знайдіть у мережі виступу свого улюбленого сатирика і проведіть годинку з приємними емоціями, заряджаючись позитивом. Приймайте необхідні заходи, які можуть принести радість і світло у ваше життя;
  • Зробіть що-небудь приємне. Зателефонуйте друзям, сходіть з ними на прогулянку, пограйте в комп’ютерні ігри, послухайте улюблену музику, поїдьте кудись на вхідні. Є купа речей, які доставлять вам задоволення;
  • Візуалізація позитивних переживань. Схвильовані люди схильні терзати себе, налаштовані песимістично і часто представляють найгірший сценарій розвитку подій. Замість того щоб зосередитися на кошмарних результати, варто зосередити увагу на візуалізації ефективного і позитивного вирішення всіх бід. Думайте про те, як все може закінчитися добре;
  • Спонтанні дії. Часто люди, готуючись до якоїсь важливої події, програють його в
    своїй уяві, готують мова, варіанти відповідей на запитання, варіанти своїх дій. Але досвід показує, що не варто зациклюватися на таких моментах. Спонтанні дії часто найбільш вдалі й ефективні, так як людина їх здійснює без переживань, не думаючи у цей момент про свої тривоги, а просто виконуючи поставлене завдання;
  • Не посилюйте страхи. Якщо ви хочете позбавитися від постійного відчуття тривоги – не читайте і не дивіться зайву інформацію про ті речі, які вас можуть сильно турбувати. Багато людей усвідомлюють, що перегляд новинних програм або кримінальних зведень дає їм додаткові приводи для занепокоєння. Тому варто розглянути питання про скорочення перегляду телебачення, читання новин, щоб зменшити занепокоєння.

Не бійтеся своїх страхів

Подолання страху завжди дуже приємно. Це цінний досвід і перемога над собою, яка додасть нам нові сили і оптимізм. Без стресу і тривог життя було б тривіальною, позбавленою смаку, як суп без спецій.

Багато події в нашому житті і навіть досягнення можуть бути викликані страхами. Страх бути невизнаним змушує художника багато працювати і створювати великі твори, страх отримати поразка змушує спортсменів домогтися високих результатів на змаганнях, музикант, боячись розчарувати шанувальників, багато грає, вдосконалюючи свої навички. Страхи можуть керувати вченими, лікарями і людьми багатьох спеціальностей, стимулюючи їх на активні дії, перемоги і досягнення.

Тому страх є не тільки перешкодою в нашому житті, але і нашої можливістю і стимулом.

Тривога мобілізує творчі здібності, оживляє нашу уяву і творчий потенціал, про що свідчать розповіді багатьох видатних людей.

Як позбутися від тривоги, депресії і дратівливості?

Треба провести ретельний аналіз нашого способу життя. Давайте подивимося, як ми намагаємося вирішити наші насущні проблеми, і як це впливає на інтенсивність тривоги і тих страхів, які ми відчуваємо.

Наступного разу, коли ви починаєте турбуватися про те, спробуйте деякі з цих прийомів, щоб, як звучить назва книги Дейла Карнегі, «перестати турбуватися і почати жити».

Залишити коментар