Меркантильна дівчина – це максимум розрахунку і мінімум емоцій?

Якщо заглянути в словник Ожегова, стане ясно, що меркантильний людина – розважливий, у всьому шукає свою вигоду. Однак варто розглядати це якість, як порок? Спробуємо з’ясувати, що рухає меркантильною дівчиною?

Меркантильні інтереси

Раніше в Росії до меркантильних людей ставилися з несхваленням. У традиціях російського народу ділитися останнім шматком хліба, підтримувати сірих і убогих, загалом, виявляти широту душі.

Духовна спадщина останнім часом дещо призабулося і все частіше можна зустріти людину, чиї інтереси полягають виключно в пошуку особистої вигоди. Так, стають природними жорстка кар’єрна конкуренція, «дружба» без взаємної підтримки і шлюб, заснований на взаємовигідній матеріальному розрахунку. Про останній і поговоримо.

Не так давно практично будь-яка дівчина прагнула створити сім’ю з коханою людиною, незважаючи на його матеріальне становище. Тепер не рідкість меркантильна дівчина, готова йти під вінець заради фінансової складової. Варто її засуджувати за це?

Практика показує, що в більшості випадків союзи, засновані на взаємовигідних фінансових інтересах, виявляються набагато міцніше, ніж узи, скріплені ніжними почуттями. Звичайно, далеко не кожному чоловікові приємно усвідомлювати, що дружина ділить з ним ложе, тільки заради поповнення банківської карти.

Однак у такого шлюбу є свої переваги.

 • Перш за все, точно знаючи свою вигоду, дівчина ніколи її не упустить і зробить все можливе, щоб чоловік навіть не помислив про розлучення;
 • По-друге, вона намагатиметься зміцнити свої «тили» і обов’язково народить спадкоємця – гарантію фінансового потоку;
 • По-третє, дівчина, чиї інтереси спрямовані виключно на матеріальне благополуччя, навряд чи ризикне їм заради сексу на стороні.

Тим не менш, варто визнати, що подібна ситуація хороша для чоловіка, впевненому у своєму непохитному фінансовий статус, так як при хиткому положенні меркантильна дівиця з легкістю обміняє чоловіка на більш вигідну партію.

Втім, чи не зарано ви звинувачуєте дівчину в меркантильності? Спочатку розберемося – що означає це якість.

Меркантильна дівчина – це хто?

У перекладі з французької, а також італійського «mercantile» дає точне визначення – корисливий. Втім, не будемо поспішати, спробуємо зрозуміти, кого можна назвати корисливим людиною.

Тим паче, у різних національностей ознаки користі сильно розрізняються.

 1. Розважливість. З одного боку, це дійсно не дуже приємне якість. Розважливий чоловік зважує всі за і проти, перш ніж прийняти рішення. Він ніколи не витратить гроші на непотрібні речі і розваги. З іншого боку, дівчина, яка вміє рахувати купюри і точно розраховувати, на що їх можна витратити – золота знахідка. Вона ніколи не перевищить ліміт, їй не дозволить зробити це внутрішній лічильник;
 2. Економність. Тут можна варіювати поняття меркантильності від скупості до ощадливості. Ощадливий людина чудово усвідомлює, як важко дістаються гроші. Він буде вважати кожну копієчку, але з радістю витратить свої заощадження на досягнення якоїсь омріяної мети. Скупар накопичує кошти просто заради володіння ними. Йому гріє душу «золотий запас» і, навіть впавши у злидні, він ніколи не розтратить і невеликої частини накопиченого.

Ощадливість зведена в своєрідний культ в Європі, там звикли планувати свої витрати і ніколи не викинуть у смітник талон на знижку. До речі, саме із-за надмірної ощадливості подружжя, багато російські дівчата, польстившиеся на шлюб з іноземцем, повернулися додому ні з чим. Ощадливість і бережливість західного дружина виявилася вище їхніх меркантильних інтересів на голову.

Сьогодні і в Росії буквально з пелюшок починають привчати до меркантильності дітей. Результат очевидний – вже складно уявити дружбу між дівчатками з низів і вищої ієрархії. Маленька «принцеса» чудово обізнана про своє статусному положенні і в бік дочки прислуги буде дивитися з презирством, в крайньому випадку з жалістю.

Все рідше вдається власні очі поспостерігати за розвитком казкового сюжету. Сучасні Попелюшки, як і раніше, привабливі для «принців». Ось тільки узаконити стосунки «принци» не поспішають. Навіть при наявності чистого і глибокої любові, вони також віддають перевагу меркантильний шлюб з рівною собі особливою. Гроші до грошей, а решта додасться.

Як уникнути відносин з меркантильною дівчиною?

Якщо ви не прихильник розважливості і бажаєте будувати відносини виключно по взаємній прихильності, уважно ознайомтеся з наведеним нижче списком.

Можливо, деякі приклади нагадають вам про потенційну супутниці:

 • Меркантильна дівчина ніколи не буде розплачуватися за себе в ресторані. Вона з повним правом скористається положенням слабкої половини людства і не запропонує розділити витрати навпіл;
 • Глибину ваших почуттів вона завжди вимірює вартістю подарунка. Чим цінніше дар, тим прихильніше дама до кавалеру;
 • Швидше за все, ви не єдиний залицяльник. По мірі можливості вона буде приймати подарунки від кількох хлопців;
 • Вона із задоволенням відправиться додому на таксі, якщо його оплатіть ви. В іншому випадку задовольняється громадським транспортом;
 • Якщо в магазині ви запропонуєте їй скористатися своєю карткою, ваша супутниця без докорів сумління буде скуповувати все підряд;
 • Зверніть увагу на її оточення. Навряд чи серед близьких людей ви знайдете когось для душі. Зазвичай всі «друзі» підбираються у відповідності з глибоким розрахунком – знайомства, зв’язки;
 • Якщо ви попросите у своєї подруги в борг, вона схибить, або спробує стягнути з вас відсотки. Якщо ви оголосите про своє банкрутство – красуня зникне з горизонту, рішуче обірвавши всі відносини;
 • Отримавши від подруги запрошення на день народження, вона купить подарунок, вартість якого не перевищить ціни подарунка, отриманого нею від цієї подружки на власні іменини.

Знайомий портрет? Якщо ви не олігарх і не можете забезпечити своїй супутниці безбідне життя – біжіть геть. Ваша зв’язок не буде довгою. Витягнувши з партеру все, що можна, красуня легко знайде нову жертву. Не виключено, що в особі вашого друга.

Меркантильність псує суспільство або, навпаки?

Чому мами з дитинства вселяють дочкам, що потрібно шукати гідну пару? Чому значимість щедроти душі втрачена? Чому, виростаючи, діти в гонитві за власним щастям витягають все з батьків і кидають їх на самоті?

Хтось скаже, що саме меркантильність людини винна в тому, що прості душевні якості втратили свою силу, поступившись місце стяжательству і суперництва. Дійсно, ніхто не змушує дівчину йти під вінець з багатим «папіком». Хіба не її варто звинуватити в користолюбстві?

Проте сучасна економічна ситуація така, що найчастіше дівчині просто не на що розраховувати. Піднятися з низів практично неможливо. Прожити життя безбідно з повною впевненістю в завтрашньому дні може або дочка статусних батьків, або дівчина, яка вирішила подорожче продати свою красу.

Ви наївно вважаєте, що талант зуміє пробитися? Справа в тому, що цікавлять не вистачає на всі таланти, а для отримання гідного заробітку необхідні дипломи престижних освітніх закладів, навчання в яких влітає в копієчку.

Ось і виходить замкнуте коло. Чому дівчина стає меркантильною? Тому що до цього її штовхає суспільство. Чому суспільство штампує користолюбців і корыстолюбцев? Тому що кожній Попелюшку хочеться жити в палаці.

Тому зіткнувшись з дівчиною, чиї інтереси здадуться вам надто меркантильними, не поспішайте засуджувати. Подумайте, чи не сидить і вас Скрудж МакДак, чи завжди ви могли поступитися своїми інтересами заради ближнього?

Залишити коментар