Медична дієта: худнемо правильно

Хоч і кажуть, що медична дієта для схуднення розроблена медиками, повірити, дивлячись на раціон, в це важко. Більшість медичних дієт побудовано на основі введення в раціон продуктів з високим вмістом вітамінів і мінералів.

Ця ж лікувальна дієта радить не тільки з раціону вилучити білий хліб, копченості, солоності, здобу та солодкі напої, але і багато інших продуктів – фруктів і овочів.

Режим харчування призначений для зниження ваги у людей, страждаючих ожирінням, і без такого суворого обмеження схуднути їм неможливо.

Протипоказання для суворого раціону

Перед тим як вибрати для себе цей спосіб зниження ваги, необхідно порадитися з лікарем. Якщо ожиріння викликана системними розладами в організмі, такий режим харчування не підходить. Цей раціон розрахований тільки на здорових людей.

Медична дієта не підходить:

 • тим, хто недавно переніс хворобу і ще від неї не оговтався;
 • при наявності хронічних захворювань у гострому стані або в ремісії;
 • страждають анемією;
 • при активному способі життя незалежно від виду діяльності – розумова або фізична праця.

Потрібно враховувати, що з активними тренуваннями вона не поєднується. Якщо вирішили знижувати вагу за допомогою подібної медичної лікувальної дієти, потрібно вибрати час, коли нічого не буде дратувати, не треба нікуди бігти. Краще худнути під час відпустки.

Під час вимушеного голодування не тільки починаєш відчувати слабкість, що природно, але і відчувати роздратування з-за постійно присутнього відчуття голоду. У цей час є ризик зірватися на оточуючих. Потрібно постаратися їх убезпечити.

Щоб не допустити погіршення якості шкіри, нігтів і волосся, слід доповнити дієту збалансованим вітамінним комплексом у таблетованій чи капсульної формі. Медична дієта розрахована на 7, 10 і 14 днів.

Раціони для схуднення

Меню для медичної дієти на 7 днів.

Перший день – голодний. Протягом нього можна тільки випити 3 пляшки по 500 мл мінеральної води без газу, поділивши об’єм рідини на 5-6 прийомів.

Витримати простіше наступний день. Молоко в кількості 0,8 л до 18.00 за кілька прийомів, 18.00 вечеря – яблуко.

День 3. Повтор меню – якщо його можна так назвати – 1 дня.

День 4. Салат зі свіжої моркви і капусти, заправка – оливкова олія. Обсяг салату – літр.

День 5. Тільки молоко – 0,8 л.

День 6. Раціон розширюється. Сніданок – яйце, зварене круто, перекус через 3 години – овочевий бульйон, ще через 3 години = порція 100 г: м’ясо і консервований зелений горошок. До вечора перекуси зеленими яблуками. Їх можна з’їсти 3.

На 7 день харчові прийоми розраховуються самостійно. За день вживаються: половина стандартної пачки сиру, пляшка кефіру 1% і молоко в кількості 2 склянок – 2,5% жирності.

Плануючи дієту, не варто забувати про те, що для виходу з неї знадобитися не менше 3-4 днів. Перші 2 дня в раціон потроху вводяться продукти, що входять в меню дієти. Список поступово розширюється. Їжу слід вживати невеликими порціями.

Під час раціону для зниження ваги крім днів, під час яких пили мінеральну воду, потрібно дотримуватися розширений питний режим – не менше 2,5 л чистої води, води без газу або зеленого чаю.

Меню перших 10 днів раціону, розрахованого на 14 голодних днів, нічим не відрізняється від 7-денної дієти. 8, 9 і 10 днів повторюють 1, 2 і 3-й.

11 день. Салат з селери і петрушки, заправлений оливковою олією.

12 день. Молоко 1 л, ділять на весь день.

13 день – повторюється меню 6 дня.

14 день. Молочний. Сир, кефір, молоко. Сиру 100 г, молока і кефіру не більше 1л.

Час виходу з 14-денного раціону збільшується вдвічі, воно повинно займати не менше 7 днів.

Дієта розрахована на 10 днів, дещо відрізняється за меню: у неї включені риба і м’ясо. Вона розбита на 2-денні цикли:

 • Курячі грудки без спецій і солі – 250 г на день;
 • Відварна риба, приготована по тому ж алгоритму – порція 250 г на весь день;
 • Каші: гречана і рисова – по 500 г на день;
 • Овочевий цикл – будь-які овочі, крім картоплі. Порція на день – 500 р.;
 • Фрукти – порція така ж. Можна вибрати будь-які фрукти або ягоди, крім манго, бананів, винограду.

Питний режим розширений.

Нюанси зниження ваги на медичних дієтах

Якщо під час раціонів, розрахованих на 7 і 14 днів, потрібно обмежити споживання солі, то при 10-денної дієти сіль не вживають зовсім.

Якщо худнути необхідно, але при цьому потрібно вести активний спосіб життя, то дієту на 10 днів коригують до 4 циклів, збільшують порції, і дотримуються протягом 2 або 3 курсів:

 • 1 цикл – куряче філе;
 • 2 – крупи: вівсяна, гречана або рисова, які з вечора заварюють в термосі;
 • 3 – риба;
 • 4 – овочі та фрукти;
 • 5 – риба або м’ясо, суміщені з нежирним сиром.

За 7 — денний курс схуднення вага знижується на 3-4 кг, за 14-денний – до 8 кг, за 10-денний на 6-7 кг

Якщо вибирають раціон для схуднення без обмеження їжі по об’єму, слід розраховувати меню по енергетичній цінності. В день в раціон вводиться не більше 1500 кал.

Залишити коментар