Мед: калорійність в 1 чайній, столовій ложці

Енергетична цінність продуктів – це основа будь-якого раціону. Завдяки вмісту білків, жирів і вуглеводів в кожному шматочку людина може відновити сили свого організму, так як по мірі засвоєння їжа перетворюється в енергію. Саме тому інформація про її калорійність і склад так важлива, навіть якщо мова йде про, здавалося б, дрібницях.

Зокрема, знати калорійність меду в 1 чайній ложці теж не завадить дуже багатьом. Його їдять як десерт, з нього роблять напої, з них готують різноманітні страви. Солодкістю лікуються, зміцнюють організм, використовують його для краси, а хтось навіть худне за допомогою подарунка від бджіл. І не дивно, адже мед – це:

 • джерело сил і енергії;
 • природні ліки і антисептик;
 • джерело вітамінів і мінералів;
 • краще загоює засіб;
 • натуральний препарат від хвороб серця і шлунка;
 • природний ноотроп;
 • природне заспокійливе;
 • джерело молодості;
 • протипухлинний засіб.

Залишилося розібратися тільки з калорійністю продукту, якщо кожна «одиничка» на рахунку.

Наскільки калорійний мед?

У всіх джерелах прийнято вказувати калорійність, яка припадає на 100 г продукту (в нашому випадку це 306,07 кКал). Однак його в такій кількості, як правило, не вживають – ідеальною мірою для нього є ложка. Отже, якщо в цьому столовому приладі у вас виявився мед, то його калорійність в 1 чайній ложці становить приблизно 25-26 ккал, оскільки в ній міститься приблизно 8 г солодкого бурштину. Десертний прилад – це 2 чайних, а значить, в ньому продукту на 50 ккал. Калорійність меду в 1 столовій ложці — 80-98 ккал.

Однозначних цифр бути не може, оскільки вага меду (а виходить, і енергетична цінність) багато в чому залежить від його консистенції і кольору. Забарвлення продукту, в свою чергу, обумовлена видом рослини, з якого був зібраний нектар. Світлі сорти меду мають меншу енергетичну цінність, ніж темні концентровані, але зате останні містять набагато більше цінних речовин.

Таємниці енергетичної цінності меду

Мед в рази солодше цукру, і поживність його ненабагато менше. Так чому ж рафінад вважають шкідливим продуктом, тоді як пчелопродукт наділяють чи не чарівними властивостями? У його випадку потрібно дивитися на властивості ширше.

Співвідношення БЖУ (білків, жирів і вуглеводів) у меді дорівнює 1,02:0,21:76,41. Нескладно помітити, що цей продукт складається практично з одних вуглеводів, адже відомо, що надмірне їх вживання загрожує не тільки ожиріння, але і розвитком таких захворювань:

 • атеросклероз,
 • гіперглікемія,
 • ішемія,
 • цукровий діабет,
 • алергічні реакції,
 • панкреатит.

Але навряд чи вуглеводи меду можуть нашкодити (хіба що якщо з’їдати неміряна кількість бурштинового ласощі щодня). Адже цей продукт містить моносахариди – фруктозу і глюкозу, які і відповідають за його солодкість. Ці складові моментально всмоктуються в кров і відразу ж розносяться по всьому організму, насичуючи його енергією. При цьому не витрачаються сили на розщеплення сахарози для її засвоєння. Це має велике значення для людей із захворюваннями травного тракту.

Крім іншого, незважаючи на високу калорійність меду і надмірна кількість вуглеводів в ньому, з солодким складно переборщити — через насиченого смаку і швидкої засвоюваності. Одна ложка ласощі перекриває добову потребу організму в глюкозі й придушує бажання з’їсти якийсь десерт.

І кілька слів про глікемічному індексі. Ця інформація говорить про швидкість засвоєння вуглеводів і підйому рівня цукру в крові, що дуже важливо для всіх, але особливо для людей, які страждають цукровим діабетом, і тих, хто намагається схуднути. Чим вище цей показник, тим швидше засвоюється продукт. ГІ меду досить високий і варіюється від 30 до 90 одиниць. Це залежить від кількості фруктози: якщо її більше, ніж глюкози, то і показник буде нижче. Показник буде своїм у кожного сорту.

Мед дуже корисний, його можна і потрібно вживати як дорослим, так і дітям. Однак ласувати подарунком бджіл стоїть в помірних кількостях і з огляду на індивідуальні особливості організму. Тоді і висока калорійність чайних і столових ложок продукту не завдасть ніякої шкоди, а принесе лише користь.

Залишити коментар