Мазі від прищів на обличчі: список

Запалення в гирлах сальних залоз можуть супроводжувати не тільки пубертатний період, коли відбувається гормональна перебудова організму у обох статей – прищі з’являються незалежно від віку, і навряд чи можуть бути бажаними гостями. Як тільки ця проблема виникає, доводиться шукати екстрений спосіб її вирішення. Що пропонують аптеки? Які мазі від прищів на обличчі найбільш ефективні і безпечні?

Цинкова мазь

Одне із самих бюджетних коштів, яким користувалися ще наші мами і бабусі. Цинк, що становить його основу, виконує відразу кілька функцій: регулює роботу сальних залоз, знижуючи їх активність, виступає в ролі антисептика, підсушує оброблений ділянку, знімає роздратування і зупиняє запальний процес, запускає регенерацію. Примітно, що кошти на основі цинку можуть надавати позитивний вплив і на еластичність шкіри. У складі цинкової мазі присутній вазелін, який знижує підсушуючий ефект, тому препарат може застосовуватися навіть на сухій і чутливій шкірі.

  • Оброблювану область перед застосуванням мазі необхідно очистити, засіб наносити дуже тонким шаром на велику площу або більш щільно – локально. Тривалість витримки не обмежена: дозволено навіть залишити продукт на ніч. Від прищів цинкова мазь може використовуватися до 5-6 разів у добу.

Слід врахувати, що на шкіру, оброблену цим засобом, не можна накладати декоративну косметику, тому терапію проводять вдома, в момент, коли Вам не потрібно нікуди йти. Одночасно з цим з раціону харчування необхідно виключити продукти, багаті міддю, оскільки цей елемент – природний антагоніст цинку. Поєднувати використання цинкової мазі з іншими препаратами проти акне небажано, щоб уникнути конфлікту хімічних складів.

Саліцилова мазь

Препарат на основі саліцилової кислоти, яка має не тільки загальними антисептичними властивостями, але і здатна знищувати безпосередньо бактерію, що викликає акне. А з ним, як відомо, впоратися складніше, ніж із звичайними прищами. Однак тут є і істотний недолік: потужний антибактеріальний ефект призводить до того, що саліцилова кислота вбиває і корисні мікроорганізми, що знаходяться на шкірі, тому власникам чутливої і сухої шкіри рекомендовано брати 2%-ий препарат. Максимальна концентрація – 10%.

  • Просте використання саліцилової мазі від прищів – локальне нанесення на поодинокі запалення щільним шаром. Засіб залишають на шкірі на ніч, вранці знімають те, що не вбралося.
  • Якщо вражений великий ділянку, мазь накладають щільно на велику площу і прикривають марлею, фіксуючи пластиром. Через 6-8 годин її видаляють теплою водою.
  • Саліцилову мазь можна змішувати з цинкової, якщо препарат має 2% концентрацію. Їх з’єднують в однакових кількостях і тонким шаром розподіляють по уражених ділянок на ніч. Процедуру повторюють через день до повного позбавлення від запалень.

Окремо потрібно сказати, що для одиночних неочікуваних прищів можна використовувати мазь, а кислоту з концентрацією від 1% до 10%: ватним диском, змоченим в ній, змазують запалення кілька разів. За добу воно перетворюється в кірочку, яка відпадає. На великій площі так робити не можна, оскільки шкіра пересушена.

Синтомициновая мазь

Випускається не тільки у вигляді мазі, але і як линемент. Активна речовина має концентрацію від 1% до 10%, серед складових також значаться касторове масло і вода. Синтоміцин за своєю природою є антибіотиком, який впливає на синтез білків у мікроорганізмів, тим самим перешкоджаючи їх росту і розвитку. Найбільшу ефективність він проявляє по відношенню до стрептококів і стафілококів, які можуть виступати провокаторами акне і вугрової висипки. Для простих прищів синтоміцинову мазь використовувати немає сенсу – можна підібрати більш легкий і безпечний препарат.

  • На обличчя мазь наноситься щільним шаром, шкіру перед цим слід добре очистити. Обробляти її допомогою можна як великі площі, так і дрібні ділянки-точки. Тривалість витримки не обмежена.
  • Як і будь-який антибіотик для зовнішнього застосування, використовувати синтоміцинову мазь рекомендовано протягом 3-4 діб, після чого курс переривають. В іншому випадку відбувається звикання, а також можливий прояв алергічних шкірних реакцій.
  • Серед інших препаратів від прищів синтомициновая мазь не сама безпечна: вона заборонена під час вагітності і лактації, дітям, при екземі, псоріазі, грибкових ураженнях, ниркової та печінкової недостатності, поганому кровотворення в кістковому мозку.

Безумовно, список найменувань мазі від прищів на обличчі може бути значно довшим, проте всі існуючі об’єднані кошти перерахувати неможливо, а серед бюджетних аптечних препаратів, найкращим чином зарекомендували себе лише розглянуті вище препарати. Чи підійдуть вони Вам – не можна сказати з упевненістю, але з урахуванням низької вартості і мінімальної кількості протипоказань помилка буде не надто образливим.

Залишити коментар