Мазь від дерматиту на шкірі: показання до застосування

Термін дерматит є узагальнюючим і описує запальні реакції на шкірі, які викликаються хімічними, мікробіологічними, паразитарні або механічними подразниками. Прогноз розвитку патології залежить від характеру і ступеня захворювання, а також від методів лікування. Розглянемо, яка мазь від дерматиту на шкірі найбільш ефективна.

Дерматит і наша шкіра: види захворювання

Наша шкіра являє собою не просто оболонку. Це найбільший орган почуттів, комунікатор із зовнішнім світом.

Вона захищає нас від шкідливих впливів, регулює вологість і тепловий баланс організму, тому будь-які ураження шкіри вимагають уваги і лікування.

Багато видів дерматиту діагностуються по зовнішньому вигляді шкірного покриву і локалізації уражень. Паразитарні або бактеріальні впливу можуть бути виявлені за допомогою спеціальних аналізів крові.

Види дерматиту

До дерматиту можуть бути віднесені наступні патології:

 • Атопічний дерматит — хронічне і незаразливе захворювання з сильним свербінням і помітними червоними плямами з розмитими краями, лускатої екземою.
 • Алергічний, пелюшковий і себорейний дерматит. При попрілостях у разі пелюшкового дерматиту утворюються почервоніння і пухирі, шкіра набрякає і сочиться. При себорейному дерматиті на шкірі голови, в області брів і бороди, як правило, з’являється біло-жовта жирна лупа.
 • Хронічний актинічний дерматит. Досить рідкісне захворювання, викликане впливом світла на шкіру обличчя і шиї. Уражені ділянки виглядають почервонілими, лущаться і сверблять.
 • Атрофічний дерматит. Хвороба супроводжується бляшками з червоно-фіолетовим ореолом, розташованими переважно на ногах. Найчастіше це захворювання зустрічається у людей з діабетом.
 • Синдром Лайєлла. Поразка викликається бактеріями роду Staphylococcus. Це рідкісний тип дерматиту, при якому відбувається інтоксикація організму. На тілі утворюються пухирі. При цьому вони швидко лопаються, чим викликають ерозію шкіри.

 • Хвороба Дюрінга або герпетиформний дерматит — аутоімунне захворювання, яке асоціюється з герпесом у вигляді пухирів.
 • Періоральний дерматит, коли запалена шкіра навколо рота. Захворювання часто розвивається як наслідок тривалого застосування глюкокортикоїдів у вигляді кремів. Цей тип дерматиту схожий на розацеа.
 • Ультрафіолетова еритема або сонячний опік — радіаційний дерматит, тригером для якого може стати променева терапія.
 • Виразковий дерматит – аутоімунне захворювання, викликане запаленням кровоносних судин. На шкірі з’являються окремі виразки.
 • Контактний дерматит виникає під впливом алергенних факторів або дратівливих речовин. Основний симптом – висип на шкірі у вигляді екземи.
 • Церкариоз – шистосоматидный дерматит. Це інфекційне захворювання, викликане крихітними личинками трематод.
 • Фотоконтактный дерматит або фотодерматоз. Виникає як фотоаллергическая або фототоксическия реакція на деякі рослинні речовини, продукти харчування або ліки. На світлочутливої шкірі утворюються почервоніння, набряк і пухирі.
 • При ексфоліативний дерматит уражаються великі ділянки шкіри. Він супроводжується почервонінням, свербежем, печінням та лущенням шкіри. Ця форма дерматиту може бути пов’язана з лейкемією, а також розвивається після прийому певних ліків.

Мазі від дерматиту на шкірі у дорослих

Більшість форм дерматиту обробляються ліками місцевої дії безпосередньо у вогнищі захворювання. До таких препаратів належать мазі, креми або емульсії, а також засоби для повних і часткових ванн, вологих компресів або пов’язок.

Крем «Тридерм»: показання до застосування

«Тридерм» — це комбінований засіб для місцевого застосування. Крем має протизапальну, протиалергічну, протиексудативну та протисвербіжну дію. Пригнічує бактеріальну та грибкову флору. Принцип дії – запобігання рідинних виділень з капілярів шкіри.

Крем «Тридерм» призначають для лікування різних форм інфекційного дерматиту бактеріальної природи, що супроводжуються мокнучими вогнищами запалення і сверблячкою. Він протипоказаний при алергії на компоненти препарату, шкірному туберкульозі, вітряну віспу, сифілісі або при реакціях шкіри на вакцину.

Коли призначається мазь «Акридерм»?

Показаннями до застосування мазі «Акридерм» виступають запальні процеси шкіри. Це засіб має яскраво виражену антиексудативну, протиалергічну, протисвербіжну та протинабрякову дію.

В основі терапевтичного ефекту лежить здатність концентрувати у вогнищі запалення протизапальні медіатори. У той же час мазь перешкоджає скупченню лейкоцитів і сприяє швидкому загоєнню.

Активні компоненти препарату значно знижують проникливість дрібних судин і тканин, що перешкоджають виникненню набряків. Застосування мазі «Акридерм» протипоказано при поствакцинальних реакціях і ураженнях шкіри інфекційної природи. А при тривалому його використанні може розвинутися атрофічні зміни тканин.

Гель «Фенистил»

Препарат ефективний для місцевого застосування, що зумовлено його гелевою основою. Він відрізняється швидкістю дії, а максимальний ефект досягається протягом чотирьох годин після нанесення на уражену ділянку. Показаннями до применениюгеля «Фенистил» виступають такі патології:

 • атопічний дерматит;
 • сонячні опіки;
 • екзема;
 • кропив’янка;
 • шкірний свербіж різної природи.

Гель використовується для швидкого зняття свербіння і шкірно-алергічних подразнень. Його активні компоненти блокують гістамінові рецептори і значно знижують капілярну проникливість, викликану алергією.

Вилікувати запальні реакції шкіри можна тільки після з’ясування їх причини. Стратегія профілактики алергічного і контактного дерматиту полягає в усуненні впливу алергенних речовин. Всі інші форми захворювання можна запобігти лише шляхом послідовного лікування первинних симптомів. Ранній візит до лікаря бажаний для будь-якого типу проблем з шкірою. Будьте здорові!

Залишити коментар