Масаж сосків при вагітності. Як робити масаж молочних залоз для стимуляції пологів?

Організм жінки під час вагітності переживає багато метаморфоз. Зміни зачіпають і груди, адже саме вона грає найважливішу роль в годуванні немовляти. У багатьох жінок вони викликають дискомфорт і доставляють чимало неприємних відчуттів. Щоб від них позбутися, потрібно докласти зусилля і робити масаж сосків.

Пристосовуємося до змін

До основних метаморфоз можна віднести наступні:

 • Помітне збільшення молочних залоз;
 • Потемніння сосків, пігментація;
 • Підвищена чутливість;
 • Виразно проявляються кровоносні судини, підсилюється кровотік;
 • Виділяється молозиво;
 • Випинаються соски і околососковие кола.

Жінки не повинні турбуватися з-за надмірного зростання грудей – це нормальне явище при вагітності. Дискомфорт буває настільки відчутний, що навіть еротичні та привабливі форми не радують. Особливо страждають дами, які від природи мають пишний бюст.

Щоб трохи полегшити стан, необхідно носити бюстгальтер для вагітних. Але підібрати його слід правильно – тільки в цьому випадку він буде добре підтримувати груди. Коли молочні залози збільшуються на 2-3 розміру, спати потрібно в бавовняному бра, який виготовлений спеціально для жінок в положенні. Якщо впоратися з цим завданням жінці не під силу, то можна звернутися за допомогою до фахівця. Він підкаже, які маніпуляції треба робити для стимуляції пологів.

Бюстгальтер повинен мати надійний і міцний каркас, захований глибоко в чашечках – тоді він не буде натирати шкіру. Бретельки повинні бути регульовані, досить широкі.

Больові відчуття

Підвищена чутливість може провокувати біль у грудях. Це обумовлено тим, що молочні протоки ростуть і розтягуються, наповнюються молоком. Особливо чутливими стають соски. Деякі жінки відзначають, що їм боляче навіть у тому випадку, коли вони труться об футболку або бюстгальтер. Щоб прибрати неприємні відчуття, потрібно робити масаж грудей, сосків та прилеглої області.

Дискомфорт може викликати і виділення молозива. Це водяниста солодкувата рідина. На початку вагітності вона досить густа, але до пологів стає більш рідкою і прозорою. Масаж стимулює його вироблення, тому решту часу молозиво не турбує жінку.

Якщо воно протікає постійно, то слід звернутися до фахівця.

Загальні рекомендації

Краща підготовка до годування – це масаж сосків і грудей при вагітності. Наші бабусі пришивали до бюстгальтера жорстку тканину, щоб вона натирала соски – це була своєрідна профілактика тріщин, що виникають на початку годування. Але зараз ці методи практично не використовуються, так як набагато ефективніше діє масаж молочних залоз.

Всі маніпуляції з грудьми і соском стимулюють вироблення гормону окситоцину, який викликає скорочення матки. Тому фахівці рекомендують проводити вакуумний або гідромасаж.

Постарайтеся виключити механічні впливу на груди. Теж саме стосується і оздоровчих процедур. Їх потрібно проводити для всього тіла – тоді організм налаштуватися на додаткові навантаження, які будуть під час пологів і при годуванні.

Техніка виконання

Як же робити масаж сосків? Існують спеціальні вправи, які зміцнюють грудні м’язи. Гімнастика допоможе жінкам швидше відновитися і повернути колишню форму грудей.

Процедура складається з декількох технік:

 • Погладжуйте;
 • Розтирайте;
 • Розминайте;
 • Поколачивайте;
 • Робіть вібрації.

Щоб добитися кращого ефекту, необхідно використовувати їх всі. Починається масаж з погладжування. Його потрібно робити м’якими рухами, легко ковзати по шкірі. Цим же прийомом і закінчується процедура.

При розтиранні маніпуляції повинні бути більш енергійними. Виконуйте кругові рухи долонями або кінчиками пальців. Добре розігрівають шкіру зигзагоподібні рухи.

Подушечками пальців розминайте соски і груди, здавлюйте і стискайте шкіру. Але не перестарайтеся з силою натискання, інакше користі не буде. Всі маніпуляції повинні бути поверхневими.

Биття – це серія легких, ніжних, але уривчастих ударів. Ефективні щепоткообразные маніпуляції, коли пальчики доторкаються до шкіри по черзі.

Передостанній етап масажу – це вібрації. При цьому повинні бути задіяні пальці і долоню. Всі рухи повинні бути пружинисті. В кінці обов’язково потрібно повернутися до погладжувань.

Гідромасаж можна робити з допомогою звичайного душа, чергуючи холодну і гарячу воду. Добре, якщо він з різними насадками і режимами – так, ефект буде помітніше. Вакуумний масаж робиться з допомогою спеціального приладу – сеанси не тільки зменшують дискомфорт, але і допомагають налагодити грудне вигодовування.

В період лактації масажі теж показані. Вони запобігають застою молока в протоках, покращують кровообіг і стан м’язового апарату.

Якщо виконувати всі рекомендації і робити масаж сосків грудей і для стимуляції пологів, то неприємні відчуття не будуть вас турбувати. Регулярні процедури допоможуть жінці зберегти початкові форми і налагодити годування.

Залишити коментар