Масаж шийно комірцевої зони

Біль у шиї для багатьох знайоме явище. З нею стикаються і дорослі, і школярі. Для її усунення можна використовувати масаж шийно комірцевої зони. Але послуги масажистів з-за високої ціни доступні далеко не всім, та і часу немає, щоб до них ходити.

Спробуйте робити такий масаж самостійно! Пропонуємо короткий навчальний курс.

Чи буде користь від домашнього масажу?

Комірна зона – не самий зручний ділянку для масажу. Тим не менш, це практично єдине місце, яке Ви можете пропрацювати своїми силами. Існує декілька технік, які застосовують для цієї мети, але всі вони спрямовані на одне – покращити кровообіг і усунути застійні явища.

Масаж шийно-комірцевої зони передбачає, що не доведеться прикладати особливих зусиль або використовувати складні прийоми, якими володіють тільки професійні масажисти. Головне – правильно опрацювати цю зону.

Така процедура допоможе зняти втому і напругу, викликане тривалим перебуванням у сидячій позі, усунути біль в плечовому поясі і шиї, якщо вона не пов’язана із запальним процесом. Масаж цієї області показаний при шийному остеохондрозі, защемленні шийних хребців, гіподинамії, головних болях, травмах шийного відділу (в стадії ремісії), порушеною поставою, безсонні, а також у період менопаузи у жінок, коли у них «збивається» гормональний фон.

Підготовка до масажної процедури: як організувати робоче місце»?

Якщо Ви вирішили проводити сеанс масажу вдома, то подбайте про те, щоб у Вас був необхідний інвентар і правильно організоване місце для здійснення цієї процедури. Вам знадобиться стілець (краще з високою спинкою), подушка. Що стосується масажного крему, то це необов’язкова умова: все залежить від того, наскільки суха шкіра у пацієнта. Людина повинна сісти обличчям до спинки стільця, голову покласти на власні руки або подушку, яку кладуть на спинку стільця.

Якщо у Вас не знайшлося предмета меблів з високою спинкою, то візьміть табурет, поставте його поруч з високим столиком або широкої тумбою, на стільницю покладіть подушку. Хворий повинен зняти верхню частину одягу, сісти на стілець і впертися лобом у подушку або в долоні, які на ній лежать. Перед проведенням процедури не забудьте вимити руки.

Основні масажні прийоми та послідовність їх

Техніка масажу шийно-комірцевої зони полягає в послідовному чергуванні основних масажних прийомів: погладжування, розтирання, розминання, постукування, ковзання. Тривалість сеансу – 20-30 хв. Не радимо намагатися з першої ж процедури сильно і глибоко опрацьовувати м’язи — навантаження слід збільшувати поступово.

Під час всіх маніпуляцій Ви повинні постійно цікавитися у пацієнта, які вона відчуває. Сильний дискомфорт і біль — сигнал, що масаж виконується неправильно. Професіонали радять зробити 3 курсу по 10-15 процедур.

Розглянемо докладно кожний з прийомів, який використовується для масажу шиї і плечової зони. Загальний принцип — ні в якому разі не чіпайте хребет!

Головний розслабляючий прийом

Масаж починають і закінчують погладжуванням. Це необхідно, щоб підготувати шкірні покриви до активного впливу, поліпшити кровопостачання, зігріти тканини. Погладжування також виконують після кожного з прийомів, перед тим як приступати до нових рухів. Виконувати його можна 4 способами, а саме:

 1. Поверхневе. Його мета – домогтися розслаблення м’язів. Слід розташувати руки таким чином, щоб великі пальці знаходилися на шиї. Долоня повинна м’яко переміщатися по тілу.
 2. Глибоке площинне. Натискати сильніше — кистю і пальцями. Це дозволить надати вплив на м’язи, судини і сухожилля.
 3. Безперервне обхватывающее. Для виконання таких рухів пальці руки треба розташувати у вигляді жолоба. Якщо погладжування виконується правильно, то воно сприяє поліпшенню циркуляції крові та лімфи, так як масажист впливає на глибокі м’язи шиї.
 4. Роздільно-послідовне. Техніка його проведення складається в тому, що чергуються руху одній і іншою рукою: коли ліва закінчує рух, його підхоплює права.

Як поверхневий, так і глибоке погладжування виконуйте спочатку вздовж, а потім – від хребетного стовбура до плечей і пахв.

Основна стадія – розтирання

На цьому етапі слід збільшити силу впливу. Напрямок рухів – зверху вниз. Для виконання розтирань слід використовувати не лише долоні, а й фаланги зігнутих пальців і кулаки. Це допомагає якісно розігріти тканини і м’язи.

Ось основні способи, за допомогою яких виконуються розтирання:

 • щипцеподібне. Його виробляють фалангами пальців, захоплюючи шкіру в області дрібних шийних м’язів;
 • гребнеобразное. Тут головний інструмент — суглоби, що з’єднують фаланги пальців;
 • пиляння. Руки повернути внутрішньою стороною один до одного, поставивши на ребро. Виробляти пиляльні руху однієї й іншої долонями в протилежно-розбіжних напрямках;
 • малювання штрихів. Це слід робити подушечками прямих пальців. Тримати їх з невеликим нахилом до поверхні шкіри і здійснювати зворотно-поступальні руху;
 • спіралі. Виконувати кругові рухи по спіралі, від голови до лопаток.

Закінчити цей етап слід погладжуванням.

Як робити розминання?

Далі, не знижуючи інтенсивності рухів, переходять до розминці трапецієподібних м’язів. Для цього задіють великий, вказівний і середній пальці. Саме із-за набряку шиї в цій області і виникають постійні головні болі.

Увага: при підвищеному АТ не слід опрацьовувати довгі м’язи шиї!

Рухи виконуються так:

 • у поперечному напрямку: розташувавши кисті обох рук приблизно під кутом 50, щільно обхопити м’язи. Кисті повинні бути розташовані по діагоналі до уявної вертикальної лінії, що розділяє спину навпіл. Відтягувати двома руками м’яз догори, здавлюючи і вичавлюючи в різних напрямках. Виконувати все це в спокійному ритмі;
 • перпендикулярно хребту: пальці випрямити, вказівний відставити в сторону. Розташувати їх в масажованої зоні таким чином, щоб перший палець розташовувався з одного боку м’язи, а інші – з іншого. Робити поступальні выжимающие руху, рухаючись уздовж центральної лінії. Намагатися не відривати руки від шкіри — вони повинні як би «прилипнути» до шиї і опускатися вниз, не утворюючи щілин. Щоб краще зрозуміти техніку виконання таких рухів, добре було б подивитися уроки масажу шийно-комірцевої зони на відео;
 • у бічному – зрушування. Щільно захопити м’яз пальцями і ритмічно рухати її з кісткового заснування в різні сторони;
 • кругові рухи кінчиками великих пальців малювати кола вздовж хребта.

Виконати погладжування шиї і спини за допомогою обох рук.

Необов’язковий етап – вібрація

Постукування подушечками дають хороший ефект: вони дозволяють «роздрібнити» жирові відкладення, зняти напругу і зміцнити НС. Але такі рухи можна використовувати тільки при відсутності больового синдрому. Вібраційний прийом допустимо виконувати і кулаками.

В лікувальний масаж шийно-комірцевої зони можна включити прийом, який використовують для спортсменів, — вижимання, або тиск. Його суть в наступному: спочатку опрацьовується надавлюють рухами який-небудь ділянку, потім долоні опускаються вниз і повертаються вгору до плечей (уздовж дельтоподібних м’язів).

Як повинен закінчуватися сеанс масажу?

Завершувати процедуру слід м’якими рухами погладжують, при яких долоні легко торкаються до шкіри. Це повинно викликати приємні відчуття у пацієнта.

Коли сеанс буде закінчено, чоловік не повинен відразу ж підскакувати і братися за домашню роботу. Варто також відмовитися від різких рухів. Краще всього, якщо він кілька хвилин проведе нерухомо, в лежачому положенні.

Доступна для Вас така процедура?

Це залежить від стану Вашого здоров’я. Вам не підходить масаж шийно-комірцевої зони, якщо є такі протипоказання:

 • хвороби крові;
 • онкологія;
 • серйозні патології нирок, печінки, серця;
 • рецидивуючий дерматоз;
 • схильність до тромбоутворення;
 • гіпертонія;
 • гостра інфекція;
 • свіжі травми і рани в області шиї;
 • запальний процес в розглянутій області.

Як зробити самомасаж шиї?

Якщо у Вас немає близького родича або знайомого, який міг би зробити Вам масаж в домашніх умовах, то вирішити цю проблему можна за допомогою електричного комірцевого масажера. У продажу можна знайти апарати трьох видів:

 • накидка на крісло. Це простий пристрій, що розміщується на спинку крісла і включається в електромережу;
 • ручні. Вони живляться від акумулятора або мережі. Прилад виробляє не тільки вібраційний вплив, але ще й продукує інфрачервоні промені, що посилює ефект від процедури;
 • масажер-ранець. У нього вмонтовано 4 вибромотора, які й проведуть Вам масаж комірцевої зони.

Якщо такого пристосування немає, то зробіть самомасаж за вказаним вище алгоритмом: погладжування, «розбивання» м’язи ребром долоні або подушечками пальців, розтирання з відтягуванням, захоплення м’язи і розминання, ковзання. Кожен прийом повторіть не менше 5-7 разів.

Якщо Ви освоїте техніку масажу комірцевої зони, то Ваші близькі і друзі будуть Вам безмежно вдячні, адже шийно-плечовий відділ — найболючіша тема для багатьох. При бажанні навчитися такій процедурі не надто складно. Вона і бадьорить, і розслабляє, знімає стрес, покращує сон. Масаж буквально творить чудеса: після нього виникає таке відчуття, ніби з плечей зняли важкий вантаж. Це один з кращих методів оздоровлення організму.

Залишити коментар