Масаж попереку при вагітності, після вагітності, при радикуліті

Цілюща сила масажу відома людині з найдавніших часів. Докладний опис різних масажних технік можна знайти в літературі Стародавнього Китаю, процедурі присвячені цілі розділи Аюрведи, є факти доводять, що процедуру активно застосовували атлети з давньої Греції і Риму.

На сьогоднішній день існує безліч різновидів масажу – розслабляючий, тонізуючий, еротичний, але найбільшою популярністю користується лікувальна різновид процедури і, зокрема, лікувальний масаж попереку, який при правильному виконанні допомагає вирішити цілий ряд найсерйозніших проблем спини і хребта.

Показання та протипоказання до процедури

Правильно і грамотно виконується масаж поперекового відділу показано практично всім.

Сеанси розтирань і погладжувань у цій області дозволяють домогтися наступних результатів:

 • Поліпшення роботи системи кровообігу, нормалізації протікання метаболічних
  процесів у скелетних системі людини;
 • Масаж спини в цій області є кращою профілактикою різноманітних патологій хребта: деструктивного, трофічного та деформаційного типу;
 • Процедура ефективно прибирає біль у попереку і тому показана як метод відновної терапії після хірургічного втручання, яке проводилося в області крижів і поперекового відділу;
 • Розминання спини в даній області відмінно тонізує і зміцнює м’язи;
 • Легке масажну дію в поперековій зоні допоможе під час і після вагітності — регулярні сеанси дозволять зміцнити хребет і м’язи спини.

Важливо знати, що при деяких патологіях масаж поперекового відділу в домашніх умовах виключений – проведення сеансів краще довірити фахівцеві, також процедура має ряд протипоказань:

 • Деякі патології серцево-судинної системи і серцевого м’яза;
 • Наявність онкологічних захворювань;
 • Сильна гіпертермія;
 • Інфекційні захворювання;
 • Кровотечі;
 • Патології і захворювання шкірного покриву.
 • Тому перед початком сеансів – обов’язково узгодьте доцільність проведення процедури з лікарем-терапевтом.

Важливо! Якщо після масажу відчутно болить поперек, слід знизити інтенсивність впливу.

Опис техніки розслабляючого масажу поперекової зони

Перед тим як починати мануальну опрацювання області – підготуйте всі умови для того, щоб процедура проходила комфортно і зручно. Бажано влаштовувати сеанс в приміщенні, попередньо прибраному і провітреному, однак обов’язково теплом.

В домашніх умовах для процедури можна використовувати стіл або організувати місце на підлозі – важливо, щоб поверхня місця була твердою і нековзною. Заздалегідь приготуйте спеціальний масажний крем або масло. Можете використовувати будь-які види косметики даного типу, але краще вибирати натуральні масла без ароматизаторів і барвників.
На наступному етапі вам потрібно буде конкретно визначитися із зоною опрацювання. Справа в тому, що масаж саме попереку проводиться вкрай рідко – процедура часто зачіпає й інші області спини. Але якщо ви хочете масажувати поперековий відділ зоною вашої роботи стане область від останніх ребер і до сідниць.

Починають розтирання з центральної частини зони, при цьому використовують легкі погладжування – їх потрібно здійснювати за м’язів хребта в напрямку вгору-вниз і навпаки. Доведіть рух до куприка, злегка натисніть на поперек і піднімайтеся вгору по лінії хребта. Таких рухів потрібно зробити не менше 20-25.

Продовжують масаж активним розтиранням м’язів.

Растирающие руху роблять подушечками чотирьох пальців, натискання при цьому повинні бути максимально легкими, повільними, плавними і послідовними. Таким чином, потрібно обробити зону по діагоналі – спочатку правою, а потім з лівого боку області. Завершіть опрацювання області розтираючими рухами поперек поперекової зони. Задійте в роботі великі пальці.

Далі переходите до розминці зони: для цього піднімайте частина м’яза акуратно пальцями, натисніть та перетягуйте руки вгору. Розминання попереку – важлива частина масажу. Якщо добре проробити область – інші рухи також принесуть максимальну користь. Використовуйте в рухах обидві руки та намагайтеся щільно притискати їх до шкіри.

Завершують процедуру легкими погладжуваннями і поплескуваннями. Сеанси масажу попереку при вагітності також можуть виявитися вельми корисними, але потрібно робити їх правильно і з дотриманням певних заходів обережності.

Особливості масажу при вагітності

Нужно мати на увазі, що масування попереково-крижового відділу проводиться не раніше 4-го
місяці вагітності, так як недбале або неправильно вчинене рух може негативно позначитися на розвитку плоду або навіть стати причиною переривання вагітності.

Деякі фахівці взагалі радять робити масаж зони виключно на пізніх термінах вагітності – починаючи з 6-7 — го місяця.

На пізніх термінах виношування плоду навантаження на спину і поперек вагітної жінки істотно зростає, виникають больові відчуття в зазначеній зоні, а тому масаж при болях у попереку може виявитися вельми корисною процедурою для майбутньої мами.

Основні правила проведення процедури для вагітної жінки:

 • Всі масажні рухи легкі і розслаблені, ніяких сильних і надавливающих маніпуляцій;
 • Основний рух – це погладжування;
 • З техніки виключаються розминають, постукуючі і щипкові руху;
 • Сеанс не повинен тривати більше півгодини.

Такий масаж попереку можна легко проводити в домашніх умовах, але при ускладненому перебігу вагітності краще все ж звернутися за допомогою фахівця в області мануальної терапії. Масажні процедури можуть також полегшити стан людини при радикуліті або защемленні нерва.

Специфіка масажу при деяких патологіях хребта і спини

Відповідаючи на питання як робити масаж на попереку при хронічному радикуліті, слід зробити важливе зауваження: радикуліт – досить серйозна патологія хребта, а тому рішення про доцільність мануальної терапії повинен приймати лікуючий фахівець-невролог або ж лікар-ортопед. Більш того, всі масажні маніпуляції в області попереку повинні проводитися професійним масажистом і краще всього, якщо сеанси відбуватимуться в поліклініці або будь-якому іншому медичному закладі.

Ні в якому разі не можна відвідувати сеанси під час загострення захворювання – вони дають максимальний лікувальний ефект в періоди затихання хвороби або при її спокійному перебігу в хронічній формі. Первинні сеанси по тривалості не повинні перевищувати 25 хвилин і тільки після їх час можна збільшити до години.

Серйозний підхід повинен бути і при виборі техніки масажу попереку при гострому защемленні нерва. Справа в тому, що защемлення нерва може відбуватися з різних причин – остеохондроз, грижі, пухлини.

Не знаючи причини і проводячи масаж зони без оглядки на неї можна погіршити стан хворого.

Найчастіше, в терапії защемлення нерва не застосовується загальна опрацювання поперекової зони, а точкова і сегментарна техніка, поєднана з голковколюванням.

Залишити коментар