Малювання кольоровою сіллю в домашніх умовах, як зробити кольоровий пісок з солі?

Багато хто з вас однозначно бачили в сувенірних крамницях і на виставках ручного творчості яскраві та екзотичні пляшки, наповнені різнобарвною сіллю. Такі вироби служать відмінним подарунком, інтер’єрним прикрасою і нагадуванням про скоєний подорожі одночасно. Виявляється, що малювання кольоровою сіллю — це вже повноцінне мистецтво, оволодіти яким може кожен бажаючий.

Його основа – це сіль, своїми руками пофарбована в потрібні відтінки. Як це зробити? Все просто!

Фарбуємо сіль

Використовуючи фарби гуаш можна самостійно пофарбувати сіль в будь-який колір.

Для цього потрібно мінімальний набір предметів, а саме:

 • приправа самої дрібної фракції;
 • гуаш необхідної розмальовки;
 • воронка або лійка;
 • пензлик;
 • вилка і суха тара для змішування;
 • дрібне сито;
 • термостійкий посуд або шматки фольги.

Загалом і В цілому весь процес того, як самостійно зробити кольоровий пісок з солі, виглядає наступним чином:

 1. Фарба трохи розбавляється водою і виливається в суху сіль. На цьому етапі можна регулювати інтенсивність забарвлення кінцевого продукту, беручи до уваги, що після висихання солоний пісок стане на пару відтінків світліше;
 2. Всі грудочки необхідно ретельно розім’яти і розтерти, домагаючись рівномірного фарбування;
 3. Потім всі порції, пофарбовані в різні кольори, розкладаються з жароміцної посуді. У її ролі можуть виступити імпровізовані креманки з щільної фольги;
 4. Заготівля відправляється в духову шафу, де сушиться протягом години, і при температурі +100 градусів;
 5. Після термічної обробки кольорова сіль для майбутнього декору скляної тари добре просіюється крізь найдрібніше сито, яке тільки є в будинку.

Тепер про те, яким саме чином створюються солоні вироби.

Береться чиста і суха пляшка химерної форми, прозора ваза або красивий келих. У ємність, за допомогою лійки або паперовій воронки по черзі насипається суха суміш потрібного відтінку. Щоб отримати цікавий малюнок і чіткі межі матеріалу різного кольору, пляшку необхідно наповнювати під різними кутами, і не трясти в процесі роботи. Якщо не дотримуватися елементарної акуратність, то кольоровий пісок, зроблений з солі та гуаші, просто перемішається, і утворює неприємну на вигляд кашу.

Тару потрібно наповнити під зав’язку, щільно закрити пробкою чи кришкою, після чого стукнути нею кілька разів про будь-яку горизонтальну площину. Так ви зможете оформити видатковий матеріал і досипати його до необхідного рівня.

Фарбування кольоровими крейдами

Тепер про те, як зробити кольорову декоративну сіль за допомогою крейди, якими діти люблять малювати на асфальті.

Для цього знадобиться мінімальний набір предметів:

 • щільна газета або картон;
 • крейду різного відтінку;
 • сіль типу «Екстра»;
 • прозора тара.

З усім цим треба зробити наступне:

 1. На папір або картон насипати трошки приправи, рівномірно розподілити її по поверхні;
 2. Взяти крейду необхідного кольору і методично розтирати його про порошок до отримання необхідної розмальовки. Краще це робити круговими рухами. Продукт буде розповзатися, тому його слід періодично знову збирати і продовжувати роботу;
 3. Аналогічним чином в домашніх умовах створюється солоний пісок різних відтінків;
 4. В прозору ємність шарами засипається готовий витратний матеріал. З допомогою тонкої і довгою зубочистки можна спробувати створити елементарний малюнок, горбки, наприклад.

Важливо, щоб всі вироби, зроблені з кольорового солі, були щільно утрамбовано і закриті кришками. Необов’язково щоб вони бути пластиковими, скляними або дерев’яними, можна просто обв’язати горлечко матерією, прикрасити стрічками, підвісками і намистом. Щільна кришка необхідна в тому випадку, якщо готовий предмет декору буде транспортуватися або постійно переставляти з місця на місце. Відкриті ємності з солоним піском теж виглядають досить оригінально, але їх мінус у тому, що на солі починає накопичуватися пил і дрібне сміття, і прибрати його неможливо.

Картини в пляшках

Освоївши ази поводження з фарбованої сіллю, можна переходити до створення справжніх шедеврів. Приготуйтеся до того, що це набагато складніше, ніж фарбувати потрібним кольором воду для солі і сушити її в духовці. Від вас буде потрібно акуратність, посидючість і трохи фантазії.

Малюнки створюються за допомогою тонкої спиці або довжиною зубочистки, а для полегшення завдання майбутній візерунок варто схематично зобразити на зовнішній поверхні облагораживаемой тари. В цілях економії, середину банки/пляшки варто заповнювати білим витратним матеріалом, його ж набивати під кришку.

Складні пейзажі і візерунки зручно насипати чайній або навіть кавовій ложкою, а необхідні контури окремих елементів створюються шляхом проколювання соляних шарів на потрібну глибину. Так, звучить складно, але варто хоч один раз подивитися відео урок з такого виду мистецтва, як все стане зрозуміло і доступно для повтору.

До слова буде сказано: баночки з сіллю – це не просто відмінний спосіб приємно і цікаво провести дозвілля, але і прекрасний варіант додаткового заробітку.

Готові вироби можуть стати хорошим подарунком на ту чи іншу подію, прикрасами інтер’єру та просто нагадуванням про приємні моменти.

Залишити коментар