Ломота у всьому тілі: чому виникає такий стан, якому захворюванню відповідає цей симптом

Ломота в тілі і слабкість – симптоми досить загальні, тільки за такої скарги не можна поставити діагноз. Розвивається такий стан досить часто, і може сигналізувати про наявність багатьох різноманітних за етіологією хвороб. Цей неспецифічний синдром – відчуття досить специфічне. Воно може бути присутнім під час загальної інтоксикації організму, розвиватися при безпосередніх пошкодження якої-небудь органічної системи і при пошкодженні тканин.

Пацієнти, озвучуючи скаргу: «Постійно ломота в тілі і без температури», – можуть мати на увазі зовсім різні симптоми. Болючі відчуття до вечора в м’язах, скутість вранці, тимчасову слабкість, коли , як кажуть, «немає сил підняти руку».

Варто спробувати розібратися, з яких причин виникає ломота в тілі без температури.

Причини ломоти у всьому тілі: втома

Найшкідливіша причина ломоти і слабкість у тілі – це втома. Навряд чи знайдеться людина, який після насиченого трудового дня або активного відпочинку не відчував подібне відчуття.

Воно з’являється навіть у дітей. Інтенсивне фізичне навантаження викликає слабкість – це зазвичай відбувається на наступний день.

Прибрати ломоту такий етіології можна лише одним способом – активної розминкою.

Алергія

Ломота в тілі і слабкість без температури виникає при алергічної реакції – температура може навіть падати нижче позначки в 36?С. Щоб не відчувати себе хворим і розбитим, достатньо припинити контакт з алергеном, який і послаблює організм. На жаль, те, що це алергія, здогадатися важко.

Здогадатися про причини нездужання можна проаналізувавши стан і поставивши собі питання: «Чому десь і після відвідин цього місця я почуваюся погано, а на вулиці – наприклад – добре?» При алергії буває не тільки ломота, але і головний біль, розлад кишечника. Прикро, коли причиною тривалого нездужання виявляється придбаний нещодавно килим або шафа з неекологічних матеріалів.

Інтоксикація

Стан інтоксикації практично завжди супроводжують слабкість і ломота. Подібні відчуття часто виникають у людей, що мають порушення функції печінки або підшлункової залози.

Можна не підозрювати про що відбуваються в організмі несприятливих змінах, і виправдовувати відбувається втомою. Але все ж варто проаналізувати, коли «находить» втома і важкість? Може бути, після харчового прийому, коли вживали велику кількість жирної і гострої їжі?

Внутрішня кровотеча

Сильна слабкість, коли кожен рух змушуєш здійснювати себе силою, ломота, зниження тиску, і – якщо поміряти – температури, з’являються при внутрішньому кровотечі, якщо воно не сильне. Наприклад, так проявляє себе кровоточива виразка шлунка або дванадцятипалої кишки в основному у людей похилого віку або жінок в перед клімактеричному періоді.

Гемоглобін потихеньку падає, тиск знижується, а мелена – чорний стілець – з’являться тільки на наступний день. Люди, які мають в анамнезі виразку, повинні уважно ставиться до власного стану, особливо якщо перед настанням загальної слабкості у них спостерігався період загострення хвороби.

Потрібно звернути увагу – як тільки виразка починає кровити, хворобливі відчуття в області живота припиняються.

Інфекційні захворювання

Інфекційні захворювання можуть викликати під час інкубаційного періоду загальну слабкість, ломоту в тілі і температуру 37?С – субфебрильну.

Як тільки хвороботворна флора проникнути в організм, температура підвищиться і проявляться основні симптоми.

Вони можуть бути і на стадії інкубаційного періоду, але висловлюватися настільки неявно, що на них не акцентують уваги.

Ломота в тілі у цьому випадку викликана вже почалася інтоксикацією – в організмі накопичуються токсини від життєдіяльності патогенних мікроорганізмів , що руйнують клітини. Ці клітини іннервують рецептори, посилаючи сигнали в головний мозок, але оскільки обсяг зруйнованих клітин поки що невеликий, і супутня симптоматика не виражена, з’являється відчуття загального нездужання.

Надалі з’явиться висока температура, гарячковий стан, головний біль. Ломоту в тілі тоді стане можливо пояснити.

Захворювання, що супроводжуються неприємними відчуттями

Пов’язана ломота може бути з наступними захворюваннями:

 • кровотворної системи – лейкози, лімфоми і т. д.;
 • опорно-рухового апарату;
 • запаленнями м’язової тканини;
 • зі злоякісними процесами незалежно від локалізації на різних стадіях;
 • з ревматоїдним артритом;
 • з аутоімунними процесами, наприклад, з червоним вовчаком;
 • з ВІЛ-інфекцією або Снід – в останньому випадку частіше субфебрильна температура тримається 37?С;
 • з ботулізмом;
 • з цукровим діабетом, гіпотиреозом і гіпертиреозом – ці хвороби викликані порушенням роботи ендокринної системи.

Температура 37?С і ломота в тілі з’являються в таких випадках:

 • після травматичних впливів, які припали на велику площу;
 • при отруєнні якими отрутами;
 • під час вживання деяких лікарських препаратів;
 • під час неінфекційного міозиту, якщо доводиться довгий час знаходиться в одній статичній позі;
 • після переохолодження.

Тривале голодування або обмеження раціону, анорексія та авітаміноз можуть бути факторами, що викликають слабкість, неприємні відчуття у всьому тілі, бажання знаходитися в спокої.

Температура, головний біль і ломота в тілі, що з’явилися після прогулянки в лісопарковій зоні і в лісі, можуть бути ознакою укусів кліщів. Потрібно уважно оглянути тіло і потім поїхати в лікарню, щоб здати аналізи. .Виявлена симптоматика може вказувати на зараження захворюваннями, які переносять ці кровососи – кліщовий енцефаліт або бореліоз.

Лікування неприємної симптоматики

Усунути хворобу можна не раніше, ніж буде поставлений правильний діагноз.

Іноді потрібно пройти досить велику кількість досліджень і безліч процедур, щоб позбутися неприємних відчуттів.

Але з’ясувати, з чим пов’язана постійна втома і ломота в м’язах усього тіла, вдається не завжди – синдром загального нездужання частіше зустрічається у жінок.

Але не можна сказати, що пацієнт є симулянтом, так як неприємна симптоматика значно погіршує якість життя.

У цьому випадку лікування проводиться за наступною терапевтичною схемою, яка коригується в залежності від загального стану.

Призначаються:

 • м’язові релаксанти;
 • протисудомні засоби;
 • протизапальні препарати;
 • ліки седативної дії;
 • вітамінотерапія;
 • імунокоректори.

Рекомендується зайнятися загальнозміцнюючі процедурами, нормалізувати режим праці і відпочинку. Медики дають рекомендації щодо занять ЛФК і дихальною гімнастикою, яка допомагає розслабити всі групи м’язів. До терапевтичних впливів слід додати масаж різними методами і рефлексотерапію.

На допомогу може прийти і народна медицина. Наприклад, ефективно позбавляє від ломоти у м’язах вітамінний коктейль.

Його інгредієнти:

 • мелений кардамон – 1 чайна ложка;
 • імбир в такому ж вигляді – стільки ж;
 • цукор – 1 чайна ложка;
 • мигдаль в оболонці – 10 зерен;
 • стакан молока.

Всі інгредієнти в порошку змішують, заливають склянкою гарячого молока і залишають, поки не охолоне до такої міри, коли можна буде пити, не дмухаючи на поверхню. Випивають дрібними ковтками.

На ніч зерна заливають водою, вранці знімають шкірку і дрібно товчуть. Якщо немає ніяких серйозних причин, то подолати неприємні відчуття без докладання зусиль неможливо.

Рухова активність, здоровий спосіб життя, вміння уникати стресових ситуацій і правильне харчування допоможуть повернути смак до життя. Будьте здорові!

Залишити коментар