Літні ігри для дітей на свіжому повітрі

Літо це час, коли досить накинути майку, сандалі і відкрити двері на вулицю – прогулянка почалася! Ніяких виснажливих зборів і багатошарового одягу. Простір для літніх прогулянок неосяжний – парки, сквери, дитячі майданчики, пляжі, ліс. Але багато батьків вважають за краще відправити на прогулянку бабусю або включити дитині мультфільм. Чи тужать на лавці, поки дитина займається в пісочниці.

Спеціально для таких батьків, є 25 ідей, як урізноманітнити літні прогулянки. Для цього зовсім не потрібно мати арсенал іграшок або педагогічну освіту, досить гарного настрою, а гра з’явиться сама собою.

Ігри з піском

Влітку сонце прогріває пісочницю і пора вирушати в піщані подорожі. Ігри з піском відмінно розвивають моторику і стимулюють мова. До того ж прогулянки в пісочниці влітку дають можливість відпочити.

Граємо в город. Озброївши дитини граблями, лопатою і відром садимо овочі з каменів, підгортаємо дерева з гілочок, поливаємо грядки.

Беремо з собою іграшковий посуд і готуємо обід з піску — суп, котлетки і компот, пригощаємо ляльок. Літні ігри в пісочниці вчать дитину посидючості і розігрівають апетит.

Традиційні форми з піску можна оживити, якщо приклеювати їм очі, куплені в магазині рукоділля. Якщо очі різних кольорів і розмірів, то можна грати з емоціями або вигадати разом з дитиною історію про піщаних жителів.

Будуємо вежі і мости з піску. Вежі прикрашаємо травою, камінням, гілками і населяем іграшками. Для навісних мостів використовуємо старий картон.

Прокладаємо піщане метро для іграшок. Викопуємо тунель метрополітену, з’єднуємо кілька машинок. Розкажіть дитині про підземному транспорті.

Міцною паличкою малюємо букви або склади на піску, які читаємо разом з дитиною. Грати таким чином можна навіть з малюками, які ще не вміють читати.

Малюємо на піску тільки частина предмета і просимо дитини доповнити картину. Результат буває досить непередбачуваний. Гра розвиває уяву, а малювати на піску це особливе задоволення.

Роззуваємось і залишаємо сліди, вивчаємо їх – чий більше, глибше, чим відрізняється від сліду в черевику. Прогулянки босоніж по піску дуже корисні і стимулюють мозкову діяльність.

Ховаємо секретки в пісок. Викопуємо ямку, опускаємо в неї «скарб» – квітка, іграшку або камінчик, накриваємо склом і закопуємо. В наступну прогулянку з дитиною пробуємо відшукати його.

Ігри з крейдою

Без крейди не проходить жодна літня прогулянка. Копійчане розвага приносить масу задоволення дитині і батькам, а гра на асфальті вчить дитину фантазувати. Варто навчитися не просто малювати предмети, а грати з зображеннями.

Малювати історію крейдою. Фантазуємо, де герої живуть, як ходять у гості, ким працюють, що купують в магазині. Продовжувати розповідь і пропонувати свої варіанти розвитку подій може сама дитина.

Дартс на асфальті. Легко малювати на асфальті крейдою мішень і кидати камінці в ціль. Камені можна замінити губками для миття посуду – вони легше, а завдяки квітам можна розділитися на команди.

Малювати лабіринт крейдою і запропонувати пройти по ньому в пошуках улюбленої іграшки. Для малюків лабіринт може бути зовсім простий – у вигляді пари доріжок або спіралі.

Традиційні класики можна ускладнити, якщо малювати їх колом, квадратом або придумати завдання на кожну цифру.

Ігри з м’ячем

М’яч універсальна паличка-виручалочка для літніх прогулянок. Кидати, катати, стукати об землю, підкидати вгору – такі ігри люблять всі діти. Згадаємо ігри з дитинства, які можна запропонувати на прогулянці:

Кегельбан з пляшками. В пластикові пляшки набираємо воду, щоб їх не здувало вітром і змагаємося з дитиною, хто більше виб’є. Якщо до гри приєднаються інші діти, то можна влаштувати турнір.

Їстівне-неїстівне. Коли дитина не хоче бігати з м’ячем, можна вправлятися зі словами. Крім їстівного і неїстівного можна ловити живе і неживе або велике і маленьке.

Вишибали – улюблена літня дворова гра з м’ячем. Залучіть друзів на прогулянці, гра стане ще азартніше.

Ігри з водою

Чудово в спекотний літній день виїхати до річки або ставка, де можна будувати вежі з річкового піску або плескатися у берега. Але якщо поблизу водойми немає, то цілком можна пограти на прогулянці біля фонтану.

Граємо в рибалку. З гілочки і шнурка майструємо вудку, закидаємо в фонтан і чекаємо улову – цукерку, яку прив’яже мама.

На прогулянку беремо фарби і альбом. Біля фонтана можна змочити пензлик і малювати, а якщо в альбомі творити набридне, то можна малювати на асфальті.

У спекотний літній день не обійтися на прогулянці без водяного пістолета. Чим старша дитина, тим серйозніше може бути зброя. Не бійтеся промокнути, головне, вибрати безпечну зону для битви, подалі від дороги. Приміром, у парку, де зручно ховатися за деревами.

Візьміть на прогулянку мильні бульбашки. Їх легко зробити самостійно з рідкого мила, води і гліцерину. Якщо крапнути рідкого барвника, то захопленню дитини не буде межі. Будьте обережні, кольоровий склад прикрашає одяг!

Літні спостереження

Літом, коли не потрібно кутатися в шарфи і шапки, можна на прогулянці не поспішаючи розглядати навколишній світ. Літо-ідеальний час, щоб влаштуватися зручніше і спостерігати, що відбувається навколо.

Полюємо за хмарами. Вибравши м’яке містечко на траві, можна завалитися і довго розглядати небо і хмари, вгадуючи, на що вони схожі.

Якщо взяти з собою лупу, то вдасться поспостерігати за мурахами, жуками або гусеницями. Можна купити книгу з зображеннями комах і вдома відзначати, кого вдалося зустріти на прогулянці.

Роздрукувати картинку з літніми зображеннями – кульбаба, листок, бджола, божа корівка, шишка, гойдалки, самокат або інші предмети. Відзначаємо з дитиною фломастером, що знайшли на прогулянці.

Взяти на прогулянку сачок. Зловити метелика або коника, розглянути і відпустити.

Розглядати квіти. Кульбабки, цвітуть з ранньої весни до осені можна плести, здувати їх невагомі шапочки, підкидати як маленькі парашути. Конюшина, ромашка, подорожник, астра, тюльпан, півонія – чи знає дитина, як виглядають ці рослини?

Ці ідеї для літніх прогулянок пропонуємо взяти на озброєння. Тоді прогулянки стануть не обов’язком, а задоволенням для дитини і батьків. Грайте, залучайте до своїх задумів старше покоління, пробуйте побачити незвичайне навколо. Навчіть дитину грати з предметами на прогулянці – піском, камінням, роздивлятися квіти і вам не доведеться ламати голову як розважити його.

Хороших літніх прогулянок і відмінної погоди!

Залишити коментар