Літати не шкідливо: міфи про польоти

У наш час часто можна зустріти людей, тремтячих і наляканих в літаках. І частіше всього такі люди говорять про те, що воліли б зараз опинитися в автобусі, на кораблі, велосипеді, самокаті, або навіть подолали б цю відстань пішки.

Природно, силою таких людей ніхто не затягне на борт.

Але буває і так, що життя пов’язана з частими відрядженнями і авіаперельотами: хтось летить на відпочинок, хтось- по справах або на навчання.

Найчастіше політ вганяє таких невротиків в стані стресу і змушує прислухатися до різних підозрілих звуків.

Боязнь висоти у людей — справа цілком зрозуміле: еволюція обділила людини крилами, залишивши лише можливість ходити, тому пересуватися по повітрю ми не вміємо.

Сьогодні практично всі знають науковий термін, яким називають страх авіаперельотів — аерофобія.

Кожна людина хоч раз задавався питанням «А якщо розіб’ємося?».

Для більшості це питання залишається лише їжею для філософських роздумів, але у деяких людей відповідь на нього є причиною непереборного страху польотів. Аерофобія може сильно зіпсувати людям життя, так як для багатьох авіаперельоти — невід’ємна її частина.

Так дійсно небезпечно літати на літаку?

Багато сучасні інститути проводили дослідження, пов’язані з небезпекою польоту на літаках. Згідно з цим дослідженням період у дві десятирічки ймовірність загинути в результаті авіакатастрофи склала 1 випадок до 7 мільйонів. Статистика показує, що за 19 років будь-який пасажир міг потрапити в авіакатастрофу.

Не важливо, як часто людина літає, щодня або раз на кілька років, він міг загинути в авіакатастрофі в одному випадку з 7 мільйонів. Відштовхуючись від цієї цифри, якщо б людина літав кожен день до кінця свого довгого життя, то йому довелося б витратити 19 тисяч років, щоб статистика спрацювала не на його користь. Варто зауважити, що загинути від удару блискавки чи укусу бджоли більш ймовірно, ніж при катастрофі літака.

Небезпечно вагітним жінкам літати на літаках?

Жоден лікар не відповість однозначної на питання, чи не небезпечно вагітним літати на літаках, так як в залежності від терміну вагітності і її протікання це питання для кожної жінки вирішується індивідуально.

Вагітним не рекомендується літати на літаку, якщо термін складає менше I триместру, так як в цей період загроза викидня дуже висока, так і протягом польоту прояви токсикозу будуть доставляти безліч неприємних моментів.

Лікарі також не радять літати, якщо термін вагітності перевищує 28 тижнів — у цьому випадку велика загроза виникнення набряків і варикоз стає набагато гірше, якщо він вже є.

Крім того, в цей період вагітності організм починає готуватися до пологів і висока ймовірність того, що перейми Брекстон-Хікса, про яких ви напевно чули (помилкові, підготовчі), стануть дуже потужними, спровокувавши передчасні пологи.

Якщо вагітність протікає з аномаліями (патологія плаценти, анемія), лікарі також рекомендують відмовитися від авіаперельотів.

У кожної авіакомпанії є свої правила, що стосуються вагітних. Багато авіакомпанії дозволяють літати без будь-яких довідок до 36 тижня вагітності. Якщо ж строк вище, може знадобитися дозвіл лікаря, видане не пізніше, ніж за тиждень до вильоту.

Якщо ж ви все-таки вирішили летіти — подбайте про те, щоб переліт став найбільш безпечним і комфортним. Рекомендується надіти зручний одяг, що не стискує рухів, а також компресійні панчохи проти набряків. Для більшої зручності можна взяти з собою невелику подушечку, яку можна буде підкласти під поперек або шию.

Крім того, слід вибрати найбільш зручне місце, наприклад, у бізнес-класі, де крісла ширше і зручніше, або в першому ряду економ-класу, щоб можна було вільно витягнути ноги і не впиратися в крісло, що стоїть попереду. А в зв’язку з тим, що в літаку потік повітря йде від носа до хвоста — дихати на передньому сидінні буде легше. Ремінь безпеки слід застібати під животом.

Не беріть з собою багато речей. По-перше, в такому положенні з зайвою поклажею буде проблематично впоратися, а по-друге, у кожної авіакомпанії є свої обмеження ваги на одну людину. Як правило, вага коливається від 20 до 30 кг.

Небезпечно літати на літаку під час грози?

Грозу льотчики відносять до небезпечних метеорологічних явищ, до яких також відносяться: обмерзання, зливові опади, смерчі, піщані бурі, наднизькі і надвисокі температури та ін.

Погода визнається нельотна, якщо за вікном щось з вищепереліченого. Якщо повітряне судно перебуває в цей момент у повітрі, то екіпаж діє за певною інструкції. На маленьких літаках впливу погодних умов позначається набагато більше.

Більшість гроз триває менше години. Літати в зоні грозових хмар дуже небезпечно: там зустрічаються сильні низхідні і висхідні повітряні потоки швидкістю до 20-30 м/сек., розряди блискавки, більш інтенсивне обледеніння, сильні зливові опади, град, погана видимість.

Пілоти намагаються уникати грозових хмар. В приладовій панелі є локатор, який фіксує грозові вогнища. Цей локатор відображає грозовий об’єкт на екрані і підсвічує його різними кольорами в залежності від щільності хмар.

Якщо слабка хмарність — об’єкт підсвічується зеленим кольором, якщо хмари більш щільні — яскраво-зеленим, якщо хмари грозові — яскраво-червоним, хмари з вмістом льоду — пурпурно-червоним. Залежно від показань локатора, орієнтуючись по квітам об’єктів, екіпаж вирішує: продовжувати рух по запланованому маршруту, або ж вибрати новий.

Небезпечно літати вночі на літаках?

На сьогоднішній день польоти вночі — вже далеко не рідкість. Основними труднощами під час нічних рейсів є посадка і орієнтування.

Щоб було простіше сісти на аеродромі, місця посадки висвітлюються сильними електричними прожекторами. У бойових умовах замість прожекторів часто використовуються звичайні багаття. Досвідченому льотчикові не становить особливої праці посадити літак при вогнищах.

Сьогодні успішно застосовуються прожектора на самих машинах. Завдяки яскравому направленим вниз світла прожекторів пілот може з висоти вибрати зручний майданчик і посадити літак. Ще більш зручне пристосування — потужні світлові ракети, встановлені під крилами повітряного судна, які льотчик в потрібний момент запалює з допомогою електричного струму.

Як зробити повітряну подорож ще більш комфортним?

  • Прихопіть з собою маленьку подушку. Підкладете під шию, і вона зніме напругу з м’язів шиї, плечей;
  • Намагайтеся не вживати алкогольних напоїв. Нервову систему вони не заспокоять, та й проблема з зневодненням тільки посилиться;
  • Під час зльоту і посадки можна жувати карамельки або жувальну гумку. У момент набору висоти або приземлення це дозволяє вирівнювати тиск у вухах;
  • Літайте на великому літаку. Наявність поруч з вами великої кількості людей відволіче вас від поганих думок;
  • Їжте під час польоту. Не варто боятися нудоти, адже ситий шлунок краще, ніж головний біль від голоду. Але слід віддавати перевагу продуктам, які краще засвоюються — сюди підійдуть страви з низьким вмістом жирів і без приправ;
  • Як тільки опинитеся на твердій землі — прогуляйтеся, бажано на вулиці. Це дозволить організму наповнити киснем м’язи і розім’ятися.

І остання, але не за значенням, рекомендація: якщо літати на літаку страшно, але необхідно — налаштуйтеся тільки на позитивні думки. Навіть нездоровий оптимізм піде на користь. Адже, як кажуть, «не страшно літати, страшно падати».

Залишити коментар