Ліпосакція підборіддя – види, фото до і після, реабілітація

Друге підборіддя є причиною комплексів для багатьох жінок. Якщо регулярно виконувати спеціальні вправи, то з часом м’язи на обличчі підтягнуться, а жировий прошарок скоротиться. Але такий спосіб дає результати тільки через значний час.

Ті, хто хоче виглядати красиво тут і зараз, замислюються про ліпосакцію підборіддя. Що являє собою процедура і як довго триває відновний період, читайте далі.

Види ліпосакції підборіддя

У першу чергу варто відзначити той факт, що використання такої процедури може бути доречним тільки у тому випадку, якщо причиною появи другого підборіддя є жирові відкладення. Іншими причинами виникнення другого підборіддя може бути надлишок тканин шкіри або ослаблення м’язів. У першому випадку потрібно зробити підтяжку, а в другому – вирішити проблему необхідно за допомогою спеціальних вправ.

Для визначення причини потрібно знайти хорошого косметолога. Він зможе точно визначити, чому другий підборіддя з’явився і які процедури можна використовувати для позбавлення.

Варто пам’ятати, що сама по собі ліпосакція не є методом боротьби з жировими відкладеннями. Пам’ятайте, що це всього лише косметична процедура, здатна привести в порядок овал обличчя і прибрати жирові відкладення. І якщо ви не ликвидируете причину їх появи, то жир може знову з’явитися через деякий час після операції.

Існують два варіанти проведення процедури:

 1. Відкачування жирових відкладень через невеликі проколи. Плюсом є простота процедури, відсутність таких негативних наслідків, як горби. Сама процедура проводиться під місцевим або загальним наркозом;
 2. Лазерна. Цей метод є більш щадним, промінь лазера діє вибірково, після проведення процедури не потрібно накладати шви.

Лазерна ліпосакція на відміну від механічної проводиться тільки під місцевим наркозом. У цьому випадку перевагою є і те, що реабілітаційний період триває менше, ніж після механічної.

Показання до ліпосакції

Що стосується показань до проведення цієї процедури, то, як ми вже говорили, ними є наявність жирових відкладень на підборідді. Направити на проведення такої процедури може тільки косметолог.

Крім цього, така процедура може знадобитися в тому випадку, якщо має місце:

 • Провисання шкіри під підборіддям;
 • Дефект або ожиріння на підборідді, причиною якого стала травма;
 • Загальне ожиріння.

І, звичайно, люди роблять ліпосакцію через невдоволення своїм зовнішнім виглядом. Але в цьому випадку потрібно гарненько подумати. Адже будь-яка, навіть найпростіша операція – це втручання в роботу організму.

Як підготуватися до операції

У першу чергу варто пройти медогляд. Пам’ятайте, що така косметична процедура все ж є операцією і перед її проведенням потрібно виключити навіть мінімальну ймовірність виникнення ускладнень.

За тиждень півтори потрібно перестати приймати препарати, які можуть збільшити ймовірність появи сильної кровотечі під час операції. До таких препаратів відноситься аспірин.

Важливим є і визначення межі хірургічного втручання. Його розраховують з урахуванням віку та особливостей здоров’я пацієнта. Не останню роль при його визначенні грає і статура.

У деяких випадках за добу до проведення операції лікар може призначити прийом заспокійливих препаратів. Пам’ятаєте! Приймати самостійно щось перед процедурою не варто, навіть якщо ви дуже сильно нервуєте. Якщо відчуваєте необхідність у прийнятті тих чи інших заспокійливих препаратів, то краще проконсультуватися з цього приводу з лікарями.

За два тижні до проведення операції потрібно:

 1. Дотримуватись правил здорового харчування. Бажано повністю виключити з раціону борошняне, солодке і жирне. Бонусом буде невелике схуднення по закінченні цього періоду;
 2. Мінімізувати споживання солі;
 3. Відмовитися від куріння і вживання спиртних напоїв;
 4. Можна приймати вітаміни. Але перед цим потрібно обов’язково проконсультуватись з лікарем;

Також безпосередньо перед операцією варто забути про недосипанні. Намагайтеся не перевтомлюватися і більше відпочивати. Так організм сповнений сил і операція пройде без проблем.

Варто звернути увагу на те, що в день проведення процедури рекомендують нічого не їсти і не пити. А за два-три дні варто припинити нанесення будь-яких косметичних засобів на зону підборіддя.

Як проходить ліпосакція підборіддя

Що стосується механічної ліпосакції, то робиться вона наступним чином:

 • Спочатку з жировими накопиченнями вводять спеціальний розчин, завдання якого полягає в знеболюванні і звуженні судин;
 • Потім, як ми вже говорили, в кількох місцях виробляються невеликі розрізи;
 • Через них за допомогою невеликого спеціального інструменту, канюлі, видаляється жир;
 • Після видалення жирових відкладень рани промивають. Може виникнути необхідність дренажу;
 • Розрізи фіксуються невеликими косметичними швами;
 • Слід відзначити і той факт, що при видаленні значної кількості жиру під шкірою утворюється порожнина. Тому в перший час після операції потрібно носити бандаж.

Варто звернути увагу і на те, що цей вид є найбільш травматичним і після нього ймовірність ускладнень досить висока.

Але останнім часом лікарі все частіше рекомендують своїм пацієнтам використовувати лазерну ліпосакцію.

Виглядає ця процедура наступним чином:

 1. Канюля вводиться через одне або два отвори і через неї на жирові відкладення впливає лазерний промінь;
 2. Після цього «розбиті» їм жири виводяться з-під шкіри за допомогою відсмоктування;
 3. Варто відзначити і те, що лазер «запаює» судини. Тому ймовірність появи гематом мінімальна.

Протипоказання

Незважаючи на те що процедура нескладна, робити її можна далеко не всім.

Протипоказами до її застосування є:

 • Вагітність або період лактації;
 • Наявність таких захворювань, як цукровий діабет, онкологія, гіпертонія, гострі захворювання шлунково-кишкового тракту. Заборонено проводити таку операцію і людям з гострою та хронічною серцевою недостатністю, нирковою недостатністю, гепатитом, туберкульозом;
 • Порушення в роботі центральної нервової системи;
 • Проблеми зі згортанням крові;
 • Загальне ослаблення імунітету.

Також не можна робити ліпосакцію і відразу після інших хірургічних втручань. Пам’ятайте, що в післяопераційний період організм ослаблений і додатковий вплив наркозу в цьому випадку абсолютно ні до чого.

Можливі ускладнення та наслідки

Не варто лякатися: негативні наслідки можуть виникнути тільки в тому випадку, якщо був відкачано великий обсяг жирових відкладень. Якщо ж втручання було мінімальними, то ймовірність появи ускладнень низька.

Негативні наслідки можуть бути такими:

 1. Набрякання шиї. Виникає через пошкодження тканин. Зазвичай проходить сама протягом п’яти-семи днів. А якщо носити спеціальну пов’язку, то позбутися від набряку можна і швидше;
 2. Втрата чутливості. Виникає через пошкодження нервових закінчень під час проведення ліпосакції. На щастя, таке ускладнення зустрічається досить рідко;
 3. Кровотеча. Виникає через поганий згортання крові або через пошкодження судини під час операції. Наслідком кровотечі може бути анемія;
 4. Інфекція. Одне з найбільш важких ускладнень. Інфекція може потрапити в організм під час проведення операції, так і при перев’язках;
 5. Гематома. З’являється з-за крововиливи у тканини. Пам’ятайте: якщо гематома невелика, то вона може розсмоктатися самостійно. Якщо ж вона занадто велика, то можливий варіант видалення хірургічним шляхом.

Реабілітація після ліпосакції підборіддя

Щоб організм прийшов у норму швидше і не виникали ускладнення, в період відновлення варто дотримуватися таких правил:

 • Якщо було кровотеча, то бажано полежати кілька днів у лікарні, щоб лікарі змогли контролювати відновлення організму;
 • При виникненні загальної слабкості варто звернути увагу на харчування. Включіть до раціону ті продукти, які сприяють підвищенню гемоглобіну (до них відносять яловичину, горіхи, сухофрукти, гранат, яблука);
 • Протягом першого місяця бажано утримуватися від значних фізичних навантажень;
 • У перший тиждень бажано не робити різких рухів головою. Категорично заборонено приймати гарячу ванну. У цьому випадку ймовірність появи набряку зростає в рази;
 • Два тижні після проведення операції варто носити спеціальну пов’язку або бандаж. Вона буде захищати вас від влучення в організм інфекції і зменшить набряк;
 • В перші п’ять-сім днів варто спати тільки на спині. Це зменшить набряк.

Як бачите, ліпосакція другого підборіддя – це нескладна, але досить серйозна операція. Тому не варто ігнорувати правила підготовки та реабілітації. А якщо під час реабілітаційного періоду у вас з’являться якісь незрозумілі відчуття, то про них слід одразу повідомити лікаря. Удачі вам!

Залишити коментар