Лікування уретриту у чоловіків: препарати

Запалення сечовипускального каналу з однаковою частотою піддаються представники обох статей. Збудник найчастіше передається статевим шляхом, при цьому інкубаційний період може становити кілька місяців, внаслідок чого співвіднести раптові симптоми порушень з конкретним захворюванням непросто. Як протікає уретрит у чоловіків, як його вилікувати?

Симптоми запалення чоловічої уретри і діагностика захворювання

Уретрит може носити інфекційний характер, а може бути і не інфекційним, коли стають передумовою травми, застійні явища малого тазу або алергії. Оскільки, так чи інакше, при неінфекційної етіології все ж відбувається подальше зараження стафілококом або іншої патогенної бактерією, він набуває статусу вторинного бактеріального.

  • Якщо зачіпати інфекційний уретрит, який передається при статевому акті, його симптоми проявляються не відразу. Нерідко в однієї людини він може протікати без яких-небудь проявів, але той, хто був заражений, отримає абсолютно всі симптоми. До того ж, виникають не відразу, інкубаційний період коливається від кількох годин до кількох місяців, тому розпізнати захворювання непросто.
  • Найчастіше у жінок симптоми уретриту повністю відсутні, або виявляються досить пізно, що не дає почати своєчасне лікування. Крім неприємних відчуттів при сечовипусканні може статися почервоніння зовнішніх статевих органів, з’явитися гній білястого або темно-жовтого кольору. Менструації супроводжує сильний свербіж статевих органів.
  • У чоловіків в силу специфіки анатомії симптоми уретриту проявляються досить чітко: печіння при сечовипусканні або навіть сильний біль, запальний процес виражається в почервонінні шкірних покривів сечовипускального каналу по його краю. Можуть бути виділення слизового характеру, що мають синьо-зелений відтінок, а також неприємний запах, якщо хвороба отримала статус вторинної бактеріальної.
  • Діагностика здійснюється за допомогою забору сечі, але для більш точного діагнозу рекомендовано провести пробу виділень із сечовивідного каналу. Також може бути перевірена передміхурова залоза і насінні бульбашки.

Класичні ознаки загального запального процесу – слабкість, температура, головний біль – уретриту не властиві, тому нерідко його помічають вже на останній стадії. Причому, починається вона вкрай «райдужно»: причини занепокоєння раптово зникають – ніяких відчуттів при сечовипусканні, ніяких виділень. Створюється ілюзія самостійного лікування організму, однак, по факту, це лише усунення запального процесу, а збудник залишається і переходить на нове місце: в сім’яні міхурці і передміхурову залозу.

Всі ознаки уретриту з подвоєною силою виявляться або при новому статевому акті, або в момент переохолодження, або при алкогольної інтоксикації, але до них додасться простатит та/або эпидемит, який переросте в безпліддя. Таким чином, упущена можливість ліквідувати уявну незначним захворювання в зародку призводить до тяжких наслідків.

Як вилікувати уретрит?

Терапія і схема лікування уреаплазми у чоловіків, а також тривалість курсу підбираються індивідуально, залежно від збудника та характеру перебігу захворювання. Обов’язково призначаються препарати антибактеріальної дії, а також дієта, що передбачає відмову від їжі, багатої спеціями і сіллю. В раціоні хворого повинно бути багато рідини: це чиста вода і фруктові або овочеві соки, але не пакетовані, а натуральні.

  • Госпіталізація майже ніколи не проводиться, оскільки лікування уретриту можливо і в домашніх умовах. Однак наявність рясних гнійних ускладнень може вимагати переведення хворого в стаціонар і введення сечового катетера.
  • У схемі лікування уретриту необхідно впливати на вогнище запалення та відновити пошкоджену слизову оболонку сечівника. З цієї причини серед препаратів для лікування уретриту повинні бути присутніми не тільки антибіотиків (макроліди, тетрацикліни, пеніциліни), але і полівітаміни, імуномодулятори, різні ферменти. Також необхідні розчини антисептиків, що вводяться в уретру.

На завершення варто зазначити, що застосування антибіотиків не повинно тривати довше 10 днів. Якщо препарат не справило належного впливу на інфекцію, його замінюють, щоб не викликати звикання і не посилити побічний ефект. Щоб уникнути негативних наслідків не займайтеся самостійним підбором антибіотиків проти уретриту і не затягуйте з візитом до лікаря.

Залишити коментар