Лікування підшлункової залози лікарськими препаратами

Підшлункова залоза вважається одним з найбільших органів людини. Саме в ній продукуються ферменти, необхідні для повноцінного травлення, а також інсулін. При розвитку запальних процесів потрібно починати лікування підшлункової залози лікарськими препаратами. Про це ми сьогодні і поговоримо.

Поговоримо з лікарем фахівцем

Як вже говорилося, підшлункова залоза відіграє величезну роль у повноцінному функціонуванні людського організму. При збої в роботі цього органу у людини можуть розвинутися різні патології, зокрема, цукровий діабет.

Підшлунковою залозою продукується в потрібній кількості інсулін, а також виробляються ферменти, які необхідні для розщеплення продуктів харчування. Як показує медична практика, найбільш поширеною патологією підшлункової залози вважається панкреатит. Це захворювання безпосередньо пов’язане з перебігом запальних процесів в залозі.

Порушення функціонування підшлункової також може бути обумовлено патологією травного тракту, жовчнокам’яною хворобою або дискінезією. Лікування, як правило, призначається суто індивідуально в залежності від причини, що зумовила розвиток недуги.

Не намагайтеся самостійно підібрати підходящий фармацевтичний препарат. Лікування підшлункової залози ліками проводиться під суворим контролем профільного лікаря. Як показує практика, панкреатит, що протікає в гострій формі, лікується в стаціонарі, а хронічний недуга — в домашніх умовах.

Отже, як вже говорилося, у медичній практиці часто зустрічається таке захворювання, як панкреатит. Його лікування нерозривно пов’язане з причиною, що обумовила розвиток патології. Ліки для підшлункової залози при лікуванні панкреатиту покликані виконати наступні завдання:

 • усунути виявляється больовий синдром;
 • нормалізувати функціонування травного тракту;
 • поповнити запас ферментів, необхідних для перетравлювання їжі;
 • відновити кишкову мікрофлору;
 • усунути недостатність ендокринного типу.

На сьогоднішній день, на жаль, не існує універсального фармакологічного засобу, прийом якого зможе виконати всі перераховані вище завдання. Ось чому лікувальний курс повинен бути комплексним і збалансованим.

Комплексне лікування: вивчаємо призначення лікаря

Ліки, які призначаються для лікування підшлункової залози, можна умовно розділити на кілька груп:

 • препарати для купірування больових відчуттів, що відносяться до класу анальгетиків і спазмолітиків;
 • фармакологічні кошти, що компенсують концентрацію ферментів;
 • препарати, дія яких спрямована на відновлення рівня шлункової кислотності та нормалізацію функції травлення;
 • антисекреторні речовини.

В першу чергу лікують фахівці вживають заходів щодо усунення больового синдрому. Вибір фармацевтичного засобу залежить від ступеня розвитку панкреатиту, а також від інтенсивності больових відчуттів. Найчастіше призначаються такі лікарські засоби:

 • «Гастроцепін»;
 • «Платифілін»;
 • «Атропін»;
 • «Баралгін» та ін.

При нестерпного болю пацієнту може бути прописаний прийом наркотичних речовин, наприклад, «Трамал» або «Промедол».

Під час розвитку запальних процесів у підшлунковій залозі активно проявляється її дисфункція, у зв’язку з чим необхідно приймати фармакологічні засоби, що нормалізують концентрацію ферментів. Лікуючі фахівці можуть призначати такі препарати:

 • «Креон»;
 • «Дигестал»;
 • «Фестал»;
 • «Ликреаз» та ін.

Ці препарати допомагають не тільки відновити повноцінне функціонування підшлункової та травлення в цілому, але і попередити подальший розвиток патології, в тому числі і її рецидив. По своєму впливу і компонентного складу фармацевтичні засоби, що відносяться до цієї групи, також діляться на кілька видів, зокрема:

 • ліки, що містять жовч, наприклад, «Ензим», «Ферестал»;
 • фармацевтичні засоби, що складаються виключно з ферментів, наприклад, «Панкреатин», «Мезим» і т. д.

Перераховані ліки відмінно справляються з недугою, проте їх не можна приймати тривалий час. Прийом таких препаратів має проводитися тільки під контролем профільного фахівця, в іншому випадку це може призвести до порушення функціонування підшлункової залози та розвитку ускладнених наслідків.

Як показує медична практика, найчастіше панкреатит в гострій або хронічній стадії може спровокувати появу так званої вторинної симптоматики. У пацієнтів спостерігається порушення концентрації кислоти в шлунку, дисбактеріоз, розлад кишкової моторики і т. д.

Лікуючий фахівець обов’язково це передбачає і призначає фармацевтичні засоби, які відносяться до групи антацидів. До цього класу можна віднести такі фармакологічні препарати:

 • «Маалокс»;
 • «Фосфалюгель»;
 • «Хілак форте»»;
 • «Ентеросгель»;
 • «Тримедат»;
 • «Дюспаталин» і т. п.

Підбираємо препарат для усунення супутньої симптоматики

Як вже говорилося, запальні процеси, що протікають в підшлунковій залозі, можуть спровокувати прояв таких неприємних симптомів, як блювота і порушення процесу дефекації, зокрема, діарею. У цих випадках профільні лікарі вибирають ліки для лікування печінки і підшлункової залози. Дію фармакологічного препарату повинно бути спрямоване на нормалізацію секреції жовчі та відновлення печінкових клітин.

Як правило, при розвитку панкреатиту в гострій формі після блювоти людина не відчуває полегшення, а нудота його супроводжує постійно. Це пов’язано з поганим переварюванням їжі, що споживається. З часом з блювотними масами виділяється жовч. В такому випадку людині призначаються ліки, які прискорюють відтік жовчі і приглушують позиви до блювоти. До них можна віднести «Метукал», «Церукал» «метоклопраміду Гідрохлорид».

Нерідко розвиток запалення в підшлунковій залозі супроводжується поносом. Ігнорувати такий стан не можна, оскільки порушення природного процесу дефекації може призвести до зневоднення або сильної інтоксикації. У цьому випадку профільний лікар може прописати прийом препаратів, що нормалізують стілець, зокрема, «Полісорб», «Регідрон» та ін.

Вислухаємо думку «бувалих» пацієнтів

Сучасна людина багато в чому став покладатися на інформацію, яку він черпає в Глобальній мережі. Безумовно, ознайомитися з характерною симптоматикою та основними аспектами лікування підшлункової залози ліками можна на профільних сайтах. Також ви можете почитати відгуки пацієнтів, які подолали панкреатит або інші патології. Однак отриманої інформації буде недостатньо для лікування недуги.

Згадайте, що порушення функціонування підшлункової залози може бути обумовлено різними причинами, у зв’язку з чим лікування буде специфічним.

У домашній аптечці ви можете зберігати фармакологічні засоби, що містять ферменти, а також препарати, що надають болезаспокійливу дію. Однак їх безконтрольний прийом може призвести до ускладненим наслідків.

Згідно ряду відгуків, багато людей для купірування больових відчуттів при розвитку панкреатиту використовують «Папаверин» або «Баралгін». Щодо ліків, які сприяють відновленню функціонування підшлункової залози, люди кажуть, що кращим з них визнано фармакологічний препарат «Панкретинол». До його складу входять тільки натуральні речовини, що мають рослинне походження, тому для людського організму він абсолютно нешкідливий.

Давайте підсумуємо вищесказане. Порушення функціонування підшлункової залози завжди супроводжується больовим синдромом і додаткового, а іноді й небезпечною для життя симптоматикою. У зв’язку з цим лікування треба проводити тільки під контролем лікаря. Будьте здорові!

Залишити коментар