Лікування ГРВІ та грипу у дорослих в домашніх умовах, які препарати використовувати?

З ГРВІ та грип не з чуток знайомий кожен з нас. При цьому деякі хворіють рідко, в період епідемій або в міжсезоння, але є й ті, хто підхоплює вірусні інфекції досить часто, із-за зниження імунітету, яке може бути обумовлено рядом причин.

На питання як в цьому випадку можна допомогти своєму імунітету впоратися із захистом організму і які препарати використовувати для лікування ГРВІ та грипу ми відповімо в цій статті.

Список ліків і препаратів від ГРВІ та грипу

Якщо у вас проявляються ознаки ГРВІ або грипу, то перше, що потрібно зробити – звернутися до свого лікаря-терапевта для постановки вірного діагнозу. Тільки лікар може правильно діагностувати якою саме ви заразилися інфекцією: ГРВІ, грип або бактеріальною інфекцією. Бактеріальні інфекції лікуються антибіотиками і часто проявляються у вигляді ускладнень після ГРВІ або грипу, тому, для того, щоб уникнути цих неприємних наслідків слід дотримуватися постільного режиму і приймати прописані лікарем препарати.

Зазвичай лікар прописує симптоматичне лікування для полегшення самопочуття пацієнта в комплексі з противірусними та імуномодулюючими препаратами, для того, щоб організм міг самостійно впоратися з інфекцією. Симптоматичні препарати використовуються для позбавлення від високої температури і полегшення переносимості захворювання: варто пам’ятати, що хворій людині не варто знижувати температуру, якщо вона не перевищує позначки в 38 градусів. Виняток становлять люди з хворобами серця, тому що у такій ситуації на серце йде дуже сильне навантаження. Популярними засобами для зниження температури є Парацетамол та Ібупрофен, їх можна приймати разом, для посилення ефекту, обидва препарати є протизапальними.

Для зняття закладеності носа можна використовувати Нафтизин, він дешевий, але потрібно запам’ятати, що препаратом не слід користуватися часто, тому що він викликає звикання і може висушити слизову. Корисно буде використовувати сольовий розчин для промивання слизової носа, його можна придбати в аптеці або виготовити самостійно. Підійдуть також і засоби на основі ксилометазоліну, вони звужують судини слизової оболонки носа, усуваючи її набряк і гіперемію допомагаючи легше дихати.

Для усунення болю в горлі підійде настоянка календули або Ротокан, їх треба розводити з водою і цим розчином полоскати горло. Також можна заварювати ромашку, або шавлія для полоскання це м’які природні антисептичні засоби, можна розтовкти таблетку Фурациліну і залити водою, що також використовується для полоскання.

Ефективним антисептичною властивістю при дискомфорті у горлі є «Хлоргексидин», він не дуже приємний на смак, але досить дієвий, його не слід розводити водою. У вигляді таблеток для розсмоктування підійде давно зарекомендував себе Фарингосепт, можна використовувати пастилки з Евкаліптом, який є натуральним антисептиком. У разі сильного почервоніння горла його змащують розчином люголя, однак робити це потрібно не більше двох разів в день.

Для полегшення кашлю слід обирати препарат з обережністю, тому що кошти для сухого та вологого кашлю сильно відрізняються складом та механізмом дії. Від вологого кашлю підійдуть засоби, що мають відхаркувальний ефект на основі Амбраксола або мукалитические засоби на основі кореню Алтею. Якщо кашель сухий, то можна застосовувати такий препарат як Коделак Нео.

Не варто забувати про те, що хворій людині корисно часте тепле пиття (молоко, морси, компоти, чай), для того, щоб токсини вірусу швидше виводилися з організму. Ні до чого завантажувати бореться з інфекцією організм, тому харчування повинно бути легким, тим більше, що зазвичай при високій температурі хворий не відчуває почуття голоду. Приміщення, де знаходиться хворий чоловік, варто час від часу провітрювати, щоб забезпечити циркуляцію повітря.

Варто застерегти від застосування засобів лікування на основі тепла: хворому з високою температурою категорично протипоказано ставити гірчичники, банки, парити ноги і робити інгаляції гарячим паром. Це лікування можна проводити тільки тим, у кого самостійно спала температура не піднімається вище 37 градусів.

Використовуючи симптоматичні засоби необхідно пам’ятати про те, що вони не сприяють одужанню хворого, а тільки на час пригнічують неприємні відчуття, пов’язані з інтоксикацією організму, тому лікар обов’язково прописує противірусні препарати, які зменшують симптоми захворювання і допомагають імунній системі організму боротися з інфекцією.

Одним з ефективних і безпечних противірусних та імуномодулюючих препаратів є «Аміксин», який допомагає організму мобілізувати власні сили організму і впоратися з вірусною інфекцією. Препарат дуже зручний у застосуванні: на курс лікування потрібно всього 6 таблеток, по одній таблетці в день, що виходить значно економніше, ніж купувати інші противірусні препарати і приймати їх значно довше і в більшій кількості.

Які препарати приймати для лікування дорослого?

При виявленні ГРВІ або грипу лікар призначає противірусні та імуномодулюючі препарати, тому що тільки вони можуть допомогти організму самостійно впоратися із захворюванням. Дана клініко-фармакологічна група препаратів досить обширна і відрізняється складом та механізмом дії.

Одним із препаратів, який об’єднує в собі і противірусну та імуномодулюючу дію є Аміксин.

Аміксин відноситься до розряду індукторів інтерферонів, тобто стимулює організм виробляти власний інтерферон, тим самим допомагаючи імунній системі боротися з вірусом. Таким чином, препарат скорочує тривалість захворювання і суттєво знижує ймовірність ускладнень. Також, Аміксин зменшує загальну інтоксикацію організму, допомагаючи впоратися з неприємними симптомами вірусного захворювання. Препарат ефективний на всіх стадіях захворювання, а максимум дії проявляється вже через 24 години від початку прийому. До того ж, Аміксин застосовують як дієвий профілактичний засіб, він значно знижує можливість інфікування вірусними захворюваннями в період епідемії і міжсезоння.

При цьому Аміксин економічний: однієї упаковки вистачає на один курс лікування, приймати в день потрібно всього 1 таблетку, тому придбати Аміксин буде набагато вигідніше інших противірусних засобів.

Які препарати приймати для лікування дитини?

З-за того, що імунна система дитини ще не повністю сформована, його організм дуже чутливий до вірусів і несприятливих умов навколишнього середовища.

Для того, щоб допомогти малюкові впоратися з вірусами ГРВІ або грипу слід використовувати противірусні та імуномодулюючі препарати. У цьому випадку педіатр порадить Аміксин – один із ефективних і безпечних препаратів для лікування вірусних захворювань у дітей.

Препарат добре переноситься дітьми, зменшує тривалість захворювання і знижує супроводжують ГРВІ та грип неприємні симптоми, полегшуючи стан маленького пацієнта. Аміксин випускається в дитячій дозуванні (60 мг) і курс складається всього з трьох таблеток, тому упаковки з 10-ти штук вистачить на 3 курсу протягом року.

Однак слід пам’ятати, що препарат призначається за рекомендацією лікаря і підходить тільки для дітей з 7 років.

Залишити коментар