Лікувальне голодування для схуднення в домашніх умовах

Проблема надлишкової ваги в сучасному суспільстві входить в число найбільш поширених проблем зі здоров’ям людини. Це пов’язано з безліччю факторів: відсутність культури харчування, продукти неналежної якості і модифікована їжа, глобальні екологічні проблеми, стреси, напружений ритм життя.

Зайва вага – індивідуальна проблема. Деякі люди страждають від десятків зайвих кілограмів, але в більшості проблема виражається не настільки значно.

Найчастіше цим питанням стурбовані жінки. Адже кому хочеться мати обвислий живіт, боки, що випирають над поясом штанів, широкі стегна, товсті ноги, велику попу, потрійний підборіддя… Правда, деякі все ж перебільшують свою повноту. Нормальна вага розраховується за формулою: зріст мінус 110 (для жінок) або зростання мінус 100 (для чоловіків).

Надмірна худорба теж недобре. Так само, як і зайва вага, це може вплинути на стан здоров’я людини.

Якщо Ви маєте намір привести свою фігуру в норму, виберіть правильний спосіб досягнення мети. Рішень по корекції фігури і схуднення маса: дієти, фізичні навантаження, косметологічні та медичні процедури, лікарські препарати, біодобавки, спеціальні пристосування. Останнім часом активно обговорюється так звана розвантажувально-дієтична терапія або лікувальне голодування. Що це і як працює? Чи можна застосовувати в домашніх умовах?

Лікувальне голодування по Миколаєву Ст.

Дана методика була розроблена, вивчено й апробовано ще в середині 20 ст. доктором медичних наук Юрієм Ніколаєвим. Вчений-практик присвятив темі розвантажувально-дієтичної терапії чимало праць. Принцип лікувального голодування по Миколаєву, який, до речі, цілком застосовний в домашніх умовах, включає 2 етапи.

Перший – голодування. Повна відмова від їжі протягом 3-5 днів. Нічого не можна їсти ні готового, ні сирого. Єдине, що можна пити. Але тільки чисту негазовану воду. У ці дні рекомендовано більше бувати на свіжому повітрі, вечорами приймати ванни. У комплекс заходів першого етапу також входять процедури по очищенню організму.

Другий – особлива дієта. Дієтичний раціон йде по наростаючій: спочатку виключно фруктово-овочеві фреші. Далі переходимо на вживання сирих садово-городніх культур в тертому вигляді. Після – на варені овочі, зелені салати. Далі – горіхи, кефір і кашки. Ніяких спецій і солі, ніяких жирів. Відновлювальна дієта триваліша періоду голодування.

Лікувальне голодування буде ефективним, якщо в точності дотримуватися правила, особливо це стосується першого етапу, коли організм повинен перестроїтися на внутрішнє харчування. Цей метод схуднення називається лікувальним, тому що протікає під контролем, має певні строки, супроводжується комплексом очисних процедур.

На фото до і після лікувального голодування Олександр Андрейко, який з 2005 року регулярно підтримує цю практику. Як стверджує сам Олександр, максимальний термін на воді, що він витримав, – 35 днів. Сьогодні він активно просуває в ЗМІ цю методику, як один з кращих способів залишатися здоровим.

Голодування на воді 21 день: результати і відгуки

Якщо Ви маєте намір сісти на дієту, не вибирайте відразу найрадикальнішу. Для початку краще проконсультуватися з фахівцем. Потім пройти мінімальний курс. Після чого поступово перейти на більш тривалий.

Серед методик розвантажувально-дієтичної терапії найпопулярнішою вважається голодування на воді 21 день.

  1. Найважливіше – впоратися з почуттям голоду в перші 2-3 дня. Не піддавайтеся, тримайтеся. Коли організм зрозуміє, що крім води йому нічого не дістанеться, почне витрачати власні запаси. За цей час можна втратити до півтора кілограмів на добу.
  2. На третій день голодування на мові почне утворюватися білястий наліт. Це характерна ознака того, що з організму виводяться метаболіти.
  3. До п’ятого дня відчуття голоду пропаде повністю. Наліт на мові стане ще більше (добре, що голодуємо в домашніх умовах, і ніхто не бачить). Щоденна втрата ваги стабілізується в межах до 500 г на добу. Як не дивно, але всі природні виділення будуть зберігатися й навіть підсилюватися, наприклад, потовиділення. Виділяються речовини придбають різкуватий ацетоновый запах. Значить з організму «пішли» токсини.
  4. До 8 — 12 дня організм повністю перейде на внутрішні енергетичні ресурси. Правда, в цей час людина буде відчувати себе не дуже. Слабкість, ломота в суглобах, головні болі, нудота і навіть блювота. Прояви хронічних патологій стануть більш помітними. Так повинно бути. Не сьогодні-завтра настане той переломний момент, коли організм почне адаптуватися до нових умов.
  5. Далі процес піде веселіше. Ви відчуваєте фізичну легкість, бадьорість духу. Продовжуєте втрачати у вазі по 100-200 г на добу.
  6. Оптимальні результати голодування на воді 21 день – втрата 20-25% від початкової маси тіла. Якщо ці показники перевищено вдвічі, можуть виникнути незворотні патологічні проблеми. На першому фото до і після лікувального голодування відображений результат 21 дня ВГ, на другому – 40 днів.

Після ВГ починається не менш важливий етап розвантажувально-дієтичної терапії – відновлення організму, особливості якого описані вище.

Олена Лаптєва, доктор медичних наук: «Лікувальне голодування краще застосовувати не просто так, а з якоюсь метою, наприклад, щоб впоратися з хворобою. Тільки перед тим обов’язково отримаєте дозвіл від лікаря. Адже, наприклад, інсулінозалежний діабетикам такий метод схуднення протипоказаний. Як і при ряді серйозних патологій: онкологію, туберкульоз, нирково-печінкової недостатності і інших».

Олексій Кокосів, доктор медичних наук: «Безсумнівно, користь від розвантажувально-дієтичної терапії є. Я б порекомендував, якщо в цьому немає крайньої необхідності, не застосовувати тривале голодування. А краще взяти за правило щомісяця влаштовувати розвантажувальну тиждень. Перейти на дробове харчування, не переїдати, стримувати свої гастрономічні пориви».

Як стверджують багато, хто ефективно застосовує методику лікувального голодування, головне – налаштуватися на процес. Взявши такий спосіб очищення організму за правило, з часом Ви спокійніше зможете переносити періоди голодування. Загалом же будете почувати себе набагато краще. Адже недарма ж правильне голодування лікарі назвали «лікувальним».

Залишити коментар