Ліки від тиску при вагітності

Під час вагітності, вкрай важливо не тільки стежити за розвитком плода, але і контролювати цифри артеріального тиску, адже це важлива профілактична міра. Його зниження або підвищення може бути небезпечним в рівній мірі.

При діагностуванні таких станів, головне завдання вагітної і доктора прийняти всі необхідні заходи для нормалізації цифр. Становище жінки накладає деякі обмеження і навіть заборони на лікування. Якими методами воно буде здійснюватися? І найголовніше, які таблетки від тиску при вагітності можуть призначатися?

Чим небезпечні збої в тиску?

Згідно зі статистичними даними, гіпертонія («гіпер» багато/підвищення, «тонія» тиск) реєструється в 5-30 % випадків. Її виникнення може бути небезпечним як для матері, так і для плода, тому ця проблема вимагає серйозного ставлення.

Істинної гіпертонією прийнято вважати: верхні цифри 140 мм. рт. ст, а нижні 90 мм. рт. ст., але для підтвердження діагнозу необхідно як мінімум 2-3 вимірювання з проміжків в 4 години. Тільки при важкої гіпертонії (160/110 мм рт. ст.) звертаються до пігулок.

В інших випадках, використовують методи консервативного лікування. Тому при вагітності не можна поспішати приймати таблетки від підвищеного тиску.

Вагітні бувають занадто вразливі, але їм не варто відразу панікувати, адже сучасна медицина дозволяє швидко знизити небезпечні цифри безпечними способами, і тільки в крайніх випадках використовується медикаментозна терапія.

Але все ж, гіпертонія може спровокувати:

 • відшарування плаценти і сильна кровотеча;
 • порушення мозкового кровообігу у вагітної;
 • відшарування сітківки ока (для цього необхідна поєднана патологія очей);
 • прееклампсія та еклампсія;
 • затримку розвитку плода;
 • низьку оцінку новонародженого за шкалою Апгар (за рахунок гіпоксії плоду).

Знижені цифри тиску (гіпотонія) нерідке явище в першому триместрі виношування плоду. Головна причина такого стану саме в гормональній перебудові. Практично у всіх вагітних у першому триместрі нав’язлива потреба спати, паморочиться голова і нудота від токсикозу – всі вони пов’язані з гіпотонією. Виставляють діагноз тільки при показаннях 110/60 мм. рт. ст.

Гіпотонія при вагітності так само небезпечна, як і гіпертонія, і може спровокувати:

 • гіпоксії плода;
 • проблем зі здоров’ям вже народженого малюка;
 • затримки розвитку плода;
 • виражене прояв токсикозу, гестозів і анемій вагітних;
 • викидні на пізніх термінах.

Лікування високого тиску при вагітності: які потрібні таблетки?

Неприємні і небезпечні симптоми і наслідки гіпертонії вимагають прийняття заходів. Звичайні пацієнти приймають таблетку і контролюють зниження цифр, але вагітність – це той стан, при якому самостійне призначення і прийом медикаментів може бути більш небезпечним, ніж сама патологія.

Перед використанням будь-якого препарату жінка повинна проконсультуватися з лікарем і дізнатися, які таблетки від підвищеного тиску при вагітності можна, а які ні!

Для вагітних існує дуже обмежений список гіпотензивних препаратів, тобто таблеток від високого тиску при вагітності, наприклад «Допегит». Максимальний ефект від використання складе по часу від доби до 48 годин. Активна речовина препарату знижує цифри на 10-20 %, чого виявляється достатнім для нормалізації цифр і самопочуття вагітної. Дозування визначається виходячи з клінічної картини, стану хворої, конкретних цифр і, звичайно, терміну вагітності, тобто в індивідуальному порядку.

Мета призначення препарату:

 • поліпшення загального самопочуття;
 • купірування розвитку вже наявних серцево-судинних патологій у вагітної;
 • профілактика ускладнення гіпертонії і розвитку гестозу;
 • дати плоду розвиватися в кращих умовах;
 • засіб від гіпертонії вагітних.

Дослідження показали, що препарат не має негативного впливу на плід у разі його прийняття у другому триместрі вагітності. Повноцінних досліджень впливу препарату на плід у другій половині вагітності не проводилося, тому застосування препарату з 28 тижня гестації виправдано тільки у випадку, якщо користь перевищує ризик.

Хороша переносимість препарату дозволила включити «Допегит» в категорію препаратів вибору. Засіб не справляє негативного впливу на роботу нирок, кровотік у плаценті та матці. Але все ж, його прийом повинен бути під суворим наглядом фахівців, які простежать за станом показань тонометра та клінічного аналізу крові.

Гіпотонія при вагітності

Лікування протилежної проблеми буде прямо залежати від успішного усунення причини, що спровокувала такий стан. Як правило, гіпотонія пов’язана з підвищеною втомою, несприятливими умовами зовнішнього середовища. У такому випадку лікування буде простим – відпочинок, свіже повітря.

І тільки якщо гіпотонія придбала стійкий характер, можна використовувати медикаментозні та консервативні методи підвищення тиску.

Як консервативних методів лікування призначаються:

 • правильний режим дня;
 • прогулянки на свіжому повітрі;
 • тривалий сон не менше 9 годин на добу;
 • правильне харчування;
 • фізична активність.

Можна використовувати трав’яні збори, наприклад, суміші трав звіробою, листя суниці, цикорію, плодів шипшини та інше. Тільки після консультації з провідним фахівцем можна буде використовувати листя м’яти, смородини або малини.

Якщо у вагітних жінок низький тиск, вони повинні відмовитися від седативних ліків, навіть найшкідливіших і натуральних.

При низькому тиску при вагітності не рекомендовано приймати пігулки, цілком можна підвищити цифри дотриманням режиму дня, харчування, вправами і багатьма іншими способами, які будуть абсолютно безпечні для організму матері і плода.

Проблема високого і низького артеріального тиску актуальна як ніколи. Сучасний рівень стресів і занадто активний спосіб життя не проходить безслідно. Для нормалізації самопочуття достатньо вчасно відвідувати лікаря, виконувати всі приписи і, звичайно, насолоджуватися своїм прекрасним положенням.

І тільки в крайніх випадках задаватися питанням про те, які саме пігулки від тиску можна при вагітності.

Залишити коментар