Ліки при прийомі антибіотиків, які підтримують мікрофлору кишечника

Якщо має серйозне лікування, то воно і так влетить у копієчку. А тут ще лікар прописує дорогі ліки при прийомі антибіотиків для підтримки нормальної мікрофлори кишечнику. Чи Так це необхідно? Як діють пробіотики? Який з них не дасть постраждати органів травлення і захистить від кандидозу? І як його приймати — з антибіотиками або після них?

Антибіотик + пробіотик = здоровий кишечник

Якщо пацієнтові доводиться проходити курс лікування антибіотиками, то неприємним наслідком такої терапії може стати дисбактеріоз. Це пояснюється тим, що такі потужні препарати, знищуючи патогенну мікрофлору, не щадять і корисних бактерій, тобто вбивають всіх – і поганих, і добрих.

Якщо порушується нормальний баланс між цими мікроорганізмами, то в роботі кишечника відбувається збій. Він виявляється такими симптомами, як здуття, запор або діарея, напади нудоти, біль.

Щоб попередити дисбіоз, захистити оболонку кишечника, подавити ріст шкідливих бактерій, налагодити водно-сольовий обмін в травному тракті і підвищити імунітет, паралельно з прийомом антибіотика призначаються пробіотики. Причому починати пити їх бажано відразу ж, а не тоді, коли вже виявилися проблеми з кишечником.

«Про» і «пре»: чим вони займаються в організмі?

Якщо не вдаватися в медичні тонкощі, то пробіотики – корисні бактерії, які необхідні для нормального травлення і засвоєння їжі. Вони виробляють вітаміни, знижують холестерин, попереджають дисбактеріоз, прискорюють перистальтику, зменшують шкідливий вплив антибіотиків на шлунок, знімають інтоксикацію і виконують безліч інших важливих справ.

Пребіотики являють собою природні речовини, якими харчуються «потрібні» бактерії. Тобто без них пробіотики просто не зможуть існувати, зачахнуть, як будь-який організм, позбавлений харчування.

У сімействі пробіотиків є еубіотики, синбіотики і симбиотики. Еубіотики – досить численна група. По суті, під цим терміном сьогодні увазі пробіотики. Синбіотики – лікарські препарати, у складі яких присутні одночасно і пребіотики і пробіотики (живі бактерії та живильне середовище для підтримання їх активності). Тому вони надають комплексну дію. Симбиотики містять різні мікроби або штами бактерій з групи пробіотиків (наприклад, два різновиди біфідобактерій і лактобактерії).

Який препарат пити для кишечника, якщо призначений антибіотик?

Щоб захистити свій ШКТ від агресивного впливу антибіотиків, його слід заселити корисними живими мікроорганізмами. Поставити їх в організм можуть такі препарати:

  • Лінекс. Полікомпонентних пробіотик. Найвідоміше ліки при прийомі антибіотиків, підтримує мікрофлору кишечника. Його виробляють у вигляді капсул, у кожній з яких укладено по 300 мг лактобактерій, біфідобактерій та ентерококів. Засіб відрізняється високим ступенем безпеки. Вона підходить навіть дітям, а єдиним протипоказанням до його прийому є непереносимість лактози. Лінекс слід приймати перорально під час їжі, а антибіотики — через 1-2 години після неї. Це дозволить попередити дисбактеріоз;
  • Біфідумбактерин. Належить до комбінованих пробіотиків. Представлений двома лікарськими формами – порошком і капсулами. Препарат не рекомендується поєднувати з антибіотикотерапією: це не принесе ніякої користі, так як бактерії просто загинуть. А ось після закінчення прийому антибіотиків для відновлення мікрофлори слід пройти 12-14-денний курс Біфідумбактерину. Стандартна дозування на цей період – по 5 доз тричі на день із прийомом їжі;

  • Біфіформ. Надає позитивний вплив на флору тонкого кишечника. Має у складі ентерококи і біфідобактерії. Виробляється у вигляді порошку і капсул, оболонка яких не розчиняється в шлунковому соку, тому вони в збереженому вигляді потрапляють в кишечник. Порошок має приємний полуничний смак, що важливо, якщо він використовується для лікування дітей. Даний препарат доцільно пити після закінчення курсу антибіотиків. Це допоможе усунути кишкові розлади, нормалізує співвідношення корисних і непотрібних бактерій, підвищить стійкість організму до інфекцій. Приймати його слід 3 р. на день 3 тижні;

  • Аципол. Використовуючи цей препарат під час терапії антибіотиками, можна не переживати за мікрофлору кишечника. А жінки можуть не турбуватися про те, що у них почнеться молочниця. Одна капсула містить 0,4 мг кефірного грибка і живі лактобактерії. Приймати його одночасно з антибіотиками (але з інтервалом у 2 години) або після закінчення їх прийому. Доросла доза становить 1 капсулу 3-4 р. на день. Аципол підходить для малюків з 3-місячного віку;

  • Пробифор. Порох і капсули, в яких міститься один вид бактерій — біфідумбактерин біфідум. Регулює рівновагу кишечника, володіє має протидіарейну дію. Показаний для відновлення мікрофлори після прийому антибіотиків. Призначається дорослим та дітям з 5 років. Схема прийому – по 2-3 капсули (або по 2-3 пакетика) двічі на добу;

  • Ентерол. Є унікальним пробіотиком після лікування антибіотиками. Його особливість полягає в тому, що в ньому поряд з корисними бактеріями містяться ліофілізовані дріжджоподібні гриби. Таке поєднання призводить до того, що ріст патогенних мікроорганізмів зупиняється набагато швидше. Препарат можна знайти в аптеці у вигляді капсул і порошку. Він не підходить для дітей молодше року.

Якщо Ви приймаєте антибіотик, то щоб посилити дію пробіотиків, введіть у свій раціон кислу капусту, йогурт (на натуральних заквасках), ацидофільний кефір. Пробіотик завжди приймайте не раніше ніж через годину після того, як проковтнули пігулку антибактеріального засобу.

Якщо Вам прописали антибіотик, і Ви не хочете після закінчення лікування мучитися від проблем з кишечником, то не забудьте про пробіотиках. Який препарат вибрати? Багато рекомендують Лінекс, так як він містить корисні мікроорганізми різних видів. Але це не універсальні ліки. Для кого-то більше підійде інший препарат. Чи Не краще піти іншим шляхом — не вгадувати і не користуватися порадами подруг, а запитати про це лікаря?

Залишити коментар