Ліфчики для підлітків: секрети правильного вибору або як порадувати маленьку модницю

Діти ростуть, і в один прекрасний момент і ваша колишня пухлощока маля потребує свій перший бюстгальтер. Як реагувати мамі? Як дочки попросити свій перший бюстгальтер? І як його правильно обрати, адже груди підлітка така ніжна.

Час першого бюстгальтера

З початком статевого дозрівання і під дією гормонів, груди дівчинки починає рости і формуватися. У середньому, зростання молочних залоз починається в 12-13, але може і раніше. А деякі дівчата спостерігають зростання грудей тільки в 16-18 років. Все суто індивідуально, і залежить від генетики, гормонального фону та способу життя.

Мамам на замітку

Як реагувати мамі на те, що її дитині пора обзаводитися жіночою нижньою білизною? Порадіти, адже ваша дівчинка росте, стає жінкою. У цей час дуже важливі довірчі відносини між мамою і донькою. Пам’ятайте, дівчинка, можливо, соромиться вам сказати, що їй пора одягати бюстгальтер.

Помітивши зміни в тілі дівчинки, краще буде самостійно виявити ініціативу. Запросіть дочка на шопінг, як би ненароком зайдіть в магазин нижньої білизни. Поміряйте кілька моделей і запропонуйте дочки вибрати собі вподобаний ліфчик. Якщо ж дівчинка сама проявляє ініціативу, прохає чи вимагає купити їй ліфчик, зрадійте, що дівчинка вже така доросла.

Здійсните покупку спільно. Якщо навіть ваша «малятко» вважає себе цілком самостійною особою, їй може все одно знадобиться порада.

Навіть якщо дочки бюстгальтер об’єктивно не потрібен, але «все вже носять», – поступіться її бажанням. Нехай вона жодного разу не одягне непотрібну їй річ, зате ви збережете добрі, довірчі відносини.

Поради дівчатам

Як сказати мамі, що тобі потрібен бюстгальтер? Так просто підійти і сказати. Попросити ради, який вибрати, і запросити на вибір першого в житті ліфчика маму. Влаштувати свято з цього приводу, адже ти потихеньку стаєш жінкою. І це прекрасно!

Вибираючи своє перше жіноча нижня білизна, прислухайся до порад мами. Не варто засмучуватися, якщо мама каже, що цей ліфчик з чашечками тобі не потрібен. Якщо у тебе нульовий або перший розмір грудей, він дійсно не потрібно.

Який же бюстгальтер потрібен підлітку?

Думка лікарів з цього приводу однозначно: якщо розмір грудей у дівчини не досягає другого (для грушоподібної форми грудей) – третього (для округлої грудей), набувати ліфчик необов’язково. Для більш пишних форм підтримка необхідна.

Часто дівчинці об’єктивно не потрібно бюстгальтер, однак, всі в класі його носять. Придбайте дівчинці його. Білизна самого маленького розміру розрахована на обсяг грудної клітини не менше 65 см і розмір 0. Для підлітка з більш скромними обсягами існує маса моделей топіків, які тимчасово замінять цю деталь туалету.

Часто дівчинка-«тростинка» засмучується, що не може купити собі білизну відповідного розміру. Підбадьорите її, зробіть комплімент її стрункості і крихкості. Виберіть спільно топік. Скажіть дочці, що для красивих бюстгальтерів ще настане час.

Віддайте перевагу топикам з дихаючої еластичної тканини, безшовним і по можливості без вкладок. Природно, топіки з вкладками виглядають ефектно, вони формують груди. Однак такий топік можна носити не кожен день, вкладка може перешкоджати розвитку власної грудей і сприяти перегріву, особливо влітку. Можна придбати топік зі знімними вкладками, щоб дівчинка могла користуватися білизною правильно, і без шкоди для здоров’я.

Категорично заборонено щоденне використання ліфчиками з пушапом для підлітків! Так, така білизна робить груди ефектною, може з «нуля» зробити повноцінну «трієчку». Цей ефект досягається за рахунок штучного підйому грудей, примусової зміни її форми і передавлення кровоносних і лімфатичних судин; а також присутності додаткової тканини і подушечок, що створюють «парниковий» ефект, особливо в жарку пору року.

Наслідки такого штучного утворення бюста можуть бути плачевними, особливо якщо піднімати особливо нічого або груди знаходиться в фазі активного росту та формування.

Повальним зростанням онкологічних захворювань грудей, на думку онкологів, жінки зобов’язані саме бюстгальтерів з пушапом. Тому підлітку можна надіти його виключно на урочисті випадки. Проінформуйте дочка, що при щоденному носінні такого бюстгальтера вона ризикує життям. Краще придбайте бюстгальтер з чашками, він не настільки шкідливий для дівчат з маленькими грудьми, і чудово підтримує пишні форми.

У стадії формування у дівчат знаходяться не тільки молочні залози. Дуже важливо, щоб сам бюстгальтер не здавлював грудну клітку, а також його лямки не передавливали трапецієвидні м’язи.

Дуже часто дівчата скаржаться на головні болі, відчуття напруги в спині, болю шию і дискомфорт в плечах. Причинами цих явищ є неправильно підібраний ліфчик. Занадто тонкі бретелі (особливо при пишних формах) чинять тиск на м’язи плечового пояса, порушують кровопостачання головного мозку.

Також вони сприяють синдрому гіпертонусу в районі «трапеції», що проявляється у відчутті дискомфорту і навіть болі в плечах і руках. Дівчата з пишними формами скаржаться на утворення виїмок в районі розташування лямок. Тому купуйте ліфчики з широкими і зручними лямками.

Ще велике значення має правильний розмір (окружність і розмір чашечки) білизни. Занадто великий розмір не надає підтримки грудей. А білизна малої окружності тисне, викликає дискомфорт і власниці. Тиск в області грудної клітини порушує дихальну функцію, дихання стає поверхневим, і кров не збагачується киснем належним чином. Вибирайте ліфчик відповідного розміру.

Правильний вибір

Наведемо кілька порад, як правильно вибрати для підлітка бюстгальтер:

  • Виріб має повністю відповідати анатомічним особливостям дівчини. Гумки повинні відчуватися комфортно, порожнину для грудей не деформувати молочні залози;
  • Бюстгальтер з чашками рекомендується носити дівчатам з розміром грудей від другого;
  • Для маленьких грудей віддайте перевагу спеціальним топикам;
  • Крій ліфчиків з чашечками для підлітків повинен бути максимально комфортним. Небажані жорсткі кісточки, шви всередині виробу. Ця модель не повинна викликати жодних дискомфортних відчуттів;
  • Моделі, занадто підводять або здавлюють груди, до кінця її формування категорично заборонені!
  • Віддайте перевагу моделям без мережив, зайвого декору і явно сексуальної спрямованості. Дівчина ще встигне вигідно продемонструвати свої принади. Ліфчик для підлітка має бути максимально комфортним;
  • Однак і аскетичним виріб бути не повинно. Нехай дівчина вибере потрібну їй модель з малюнком, або кольорову, і навіть з легкою обробкою;
  • Перед покупкою слід надіти ліфчик і побути в ньому кілька хвилин. Правильна модель не викликає дискомфортних відчуттів. Навіть якщо потягнуло руку, стало важко дихати, або дівчина відчуває напруження в плечах, відмовтеся від покупки такого ліфчика;
  • Купуйте відразу кілька бюстгальтерів і різних моделей. По-перше, дівчина остаточно визначитися, яка їй модель більше підходить, по-друге – не буде проблем з пранням;
  • Купуйте вироби перевірених фірм-виробників. Бюстгальтер для підлітка зобов’язаний бути дорогим, якісним, що відповідає всім вимогам. Також продавець повинен мати сертифікат, який підтверджує походження і якість товару.

Слідуючи цим простим радам, ви порадуєте свою улюблену дівчинку її першим бюстгальтером без наслідків для психічного і фізичного здоров’я.

Залишити коментар