Легке снодійне: як вибрати, принципи лікування та можлива шкода

Якісний нічний відпочинок необхідний для повноцінного функціонування організму. В наші дні нерідко можна зустріти людей, які страждають безсонням та іншими порушеннями сну, викликаними розладом нервової системи. Тому в аптеках все частіше цікавляться, який легкий снодійний засіб можна придбати.

Причини безсоння

Часом, після важкого і нервового трудового дня людина почуває себе дуже втомленим, як вичавлений лимон, але при цьому ніяк не може заснути, перевертаючись в ліжку. Однак якщо подібний стан спостерігається регулярно, то це привід задуматися про причини неспокійного сну.

Основною передумовою до безсоння є стрес і активна розумова діяльність перед сном. Болючі і неприємні відчуття з боку організму (головний біль, тяжкість у шлунку, ниючі болі в спині, втома очей) також не сприяють засипанню.

Любителям кави і енергетичних напоїв варто відмовитися від вживання таких продуктів як мінімум за 4 години до відходу до сну. Спальне місце має бути зручним, будь дискомфорт завадить відпочинку.

Отже, знаючи причини, цілком можливо подолати безсоння власними силами, однак на практиці не завжди є можливість впливати на причину і прибрати дратівливий чинник. Природно, людина починає шукати легкі седативні препарати без рецептів, а також легкі снодійні, не викликають звикання.

Як вибрати снодійне?

Підбором подібних препаратів повинен займатися фахівець, проте при сучасному ритмі життя важко знайти час для походу до нього на прийом. Однозначної відповіді на питання, яке снодійне вибрати, не існує. Необхідно вивчити причину і тяжкість стану пацієнта. Тому люди, які страждають порушеннями сну і не мають можливості потрапити до лікаря, намагаються вибрати найбільш безпечний спосіб побороти безсоння.

Найбільш щадними снодійними засобами є гомеопатичні препарати на основі лікарських трав («Заспокой», «Персен», «Новопассит»). Вони не викликають зниження швидкості реакції, не тягнуть за собою стан сонливості. Вони можуть застосовуватися як легке заспокійливе без снодійного ефекту.

Якщо людина стежить за своїм здоров’ям, йому також варто купувати тільки легке снодійне без звикання. Інакше у разі припинення може виникнути так званий синдром відміни, який ще більше позначиться на стані центральної нервової системи.

Іноді прихованою причиною відсутності нормального сну є недостатня кількість заліза в організмі, однак цей нюанс може бути виявлений лише при спеціальних дослідженнях. Людина не помічає мимовільних скорочень м’язів під сні, але саме вони і заважають його спокійному сну.Препарати заліза в такому випадку допоможуть подолати розлад сну.

Інші препарати (антидепресанти, небезодиазепины, мелатонін, бензодеазипины і навіть антигістамінні препарати), володіють значним списком побічних явищ, серед яких:

  • звикання,
  • сонливість,
  • загальмовані реакції,
  • нудота,
  • головні болі,
  • дратівливість
  • і негативний вплив на деякі ділянки мозку.

Їх застосування без призначення і контролю лікаря загрожує досить серйозними наслідками для здоров’я аж до летального результату.

Як заснути в літньому віці?

З роками зміна зазнає не тільки організм, але і сам спосіб життя. У зв’язку з цим часто люди у віці стикаються з проблемою порушення сну. Повноцінний міцний сон у них має тривалість не більше пари годин, чого недостатньо для відпочинку. На жаль, в більшості випадків, щоб заснути вчасно в похилому віці потрібні спеціальні препарати.

Легке снодійне для літніх людей варто вибирати з особливою обережністю. Лікарі зазвичай призначають пенсіонерам мінімальні дози у зв’язку з великим ризиком для здоров’я.

Прийом снодійних препаратів призводить до незрозумілої мови, втрати концентрації уваги і погіршення координації, сонливість, багато хто з них дають на серце надлишкове навантаження. Особлива небезпека полягає у можливості появи апное (раптові зупинки під час дихання), під дією снодійного літній людині складно вийти з цього стану.

Дослідження показали, що найбільш безпечними засобами для літніх є «Нозепам»(«Тазепам») і «Сигнопам» («Темазепам»). Дані легкі седативні препарати відпускаються за рецептом лікаря і вимагають суворого дотримання дозувань.

Дитяче заспокійливе

Молоді мами часто стикаються з проблемою неспокійного сну у дітей грудного віку. Ця ж проблема знайома батькам дітей більш старшого віку. Зважаючи на те, що дитина досить активно проводить денний час, а потім перед сном його складно заспокоїти. Така ситуація забирає сили не лише у батьків, але й у самого малюка.

У подібних випадках після консультації з лікарем можна дати дитині легке снодійне для дітей на основі трав, яке не принесе ніяких побічних явищ. Дитячі заспокійливі препарати (краплі «Баю-бай», «Эдас» та інші) можна придбати в будь-якій аптеці. Непоганий ефект дає настій валеріани та пустирника на воді, приготований в домашніх умовах.

Часто педіатри рекомендують в дитячому віці застосовувати «Гліцин», при цьому дозування визначається лікарем в індивідуальному порядку. Проте більшою популярністю користуються ванни перед сном з додаванням ефірних масел, які надають седативну дію на нервову систему малюка. Самолікуванням дітей займатися не можна ні в якому разі.

Снодійне для літака

Незважаючи на технічний розвиток авіатехніки, багато людей досі бояться літати на літаках. Нервові переживання не дають авіапасажирам розслабитися і заснути, особливо важко перенести в такому стані досить тривалий переліт. На допомогу прийде легке снодійне для літака, яке допоможе заспокоїтися.

Однак до вибору препаратів варто ставитися дуже серйозно, весь переліт проводити уві сні досить небезпечно не тільки для здоров’я, але і для життя. Адже від екстрених ситуацій, на жаль, ніхто не застрахований.

Знижений тиск під час польоту в комплексі можуть дати ускладнення на легені і нижні кінцівки, тому необхідно періодично проходжуватися по салону. Перевагу варто віддати м’яким заспокійливим засобів, які допоможуть заспокоїти нервову систему, але не дозволять проспати весь політ.

Шкідливий вплив снодійних препаратів на організм

Не варто забувати про те, що навіть легкі седативні препарати можуть негативно позначитися на здоров’ї людини, перед прийомом таких препаратів обов’язково потрібна попередня консультація, навіть якщо продається легке снодійне без рецептів.

Багато заспокійливі засоби можуть викликати звикання при регулярному вживанні. Звикання призводить до того, що попередня дозування не надає заспокійливого впливу, і доводиться її збільшувати, що вкрай небажано для здоров’я.

Дозування снодійних препаратів підбирається лікарем при огляді пацієнта та вивченні історії хвороби. Різка відмова від прийому в більшості випадків провокує розлад нервової системи.

Курс прийому снодійних препаратів не повинен перевищувати 14 днів, більш тривале лікування призначається у разі хронічного безсоння.

Важливо! Легке снодійне – це серйозний препарат, до прийому якого потрібно підходити усвідомлено, адже він має вплив на нервову систему. Від її роботи багато в чому залежить людське здоров’я.

Залишити коментар