Лазерна мікрохірургія як ефективний метод лікування захворювань очей

На сьогоднішній день сучасна офтальмологія має у своєму розпорядженні якісним, сучасним високоточним обладнанням для лікування захворювань очей. Постійно удосконалюються нові методи лікування, розробляються безпечні і нетравматичними способи проведення хірургічних операцій.

Сьогодні найбільш ефективним методом відновлення зорових функцій є лазерна хірургія. За останні роки вона зазнала багато змін інноваційного характеру, покращилися технології, з’явилися більш прогресивні підходи до лікування очних хвороб.

Основні переваги корекції лазером

Лазерна операція на очі – це унікальна методика лікування найрізноманітніших очних захворювань і патологій. Вона дозволяє більшості хворих вирішити проблеми, пов’язані з рефракцією очей, уникнути звичайного хірургічного втручання, відновлює зір.

На сьогоднішній день таку методику застосовують багато країн — ось вже більше трьох десятків років. Досвід і спостереження показують, що ризики такої очної корекції мінімальні.

Багато людей після неї позбавилися від окулярів, лінз, стали більш впевненими в собі, змінили свій звичний спосіб життя на більш активний.

Корекція зору за допомогою високоточного лазера дозволяє безпечно, швидко і найголовніше безболісно вирішити проблему в лікуванні короткозорість, астигматизм, далекозорість, хвороб кришталика ока.

Корекція лазером має наступні переваги:

 • безболісність;
 • швидкість проведення операційних маніпуляцій;
 • короткий період відновлення;
 • висока гарантія.

Операція проводиться безболісно, за часом займає 20-30 хвилин і абсолютно безпечна. Лазер впливає на кришталик всього 30 секунд. При такій процедурі використовується краплинна анестезія. Реабілітація проходить швидко. Госпіталізація при цьому не вимагається.

Гарантія відновлення зорових функцій становить 100%, якщо немає інших супутніх патологій. Завдяки сучасному обладнанню можна заздалегідь розрахувати, яким буде відсоток зору після проведеної корекції, враховуючи всі нюанси і особливості здоров’я кожного пацієнта. Лазерну операцію на очі до пологів краще не робити, так як родовий період вимагає потуг, сильного напруги і тиску. Тому її краще робити після народження малюка.

Свідчення

Оптимальний вік, при якому можна проводити операційні дії на даний орган зору становить 18-45 років. Їх проводять тим людям, у кого низькі показники зорових функцій, хто хоче відновити їх до 100%, зняти окуляри або лінзи.

Також призначають пацієнтам, у кого є велика різниця між рефракцією обох очей, у випадках коли проблематично носити окуляри або лінзи. Свідчення також є у тих, кому незручно носити лінзи з окулярами в зв’язку з професійною діяльністю (артисти, водолази, пожежні, спортсмени, військові).

Протипоказання до проведення операції лазерної корекції зору

До протипоказань можна віднести:

 • наявність тонкої рогівки;
 • наявність запалень, пов’язаних з очима;
 • глаукому;
 • катаракту.

Як проходить операція з допомогою методу лазерної корекції зору

Перед тим як провести процедуру, пацієнт проходить повне обстеження на сучасному обладнанні. З його допомогою можна визначити можливість проведення корекції лазером, а також виявити, чи є протипоказання.

Після обстеження, якщо дається дозвіл на корекцію, хворому роблять місцеву анестезію, закопують в очі краплі з знеболюючим ефектом. При цьому уколи або загальний наркоз не роблять. Далі на око встановлюють спеціальний векорасширитель для надійної фіксації.

За часом процедура триває не більше 20 хвилин, при необхідності півгодини. Хворому формують рогівковий клапоть, поверхня рогівки обробляється високоточним лазером, але не більше 40 секунд. Після цього клапоть ставиться на місце. Шви не накладають, тому що клапоть і так добре фіксується власним колагеном, який є в очній рогівці.

Які можуть бути наслідки лазерної операції на очах

Лазерна мікрохірургія сьогодні вважається найбільш ефективною методикою в лікуванні очних захворювань. Тим не менш, все ж є невеликий ризик, про який треба пам’ятати і знати. Буває, що лікарі мовчать про нього.

Отже, давайте розглянемо, які можуть бути наслідки.

 1. Проведення повторної операції. Може бути велика ймовірність того, що треба буде робити повторну корекцію. У багатьох випадках вистачає однієї, але є і виключення. Вона проводиться, якщо перша не дає очікуваного ефекту, якщо є серйозні проблеми із зором. Повторно процедура проводиться через кілька місяців після першої. Буває так, що і після другого разу доводиться носити окуляри або лінзи, або через деякий час зір повертається на той рівень, який був до використання лазера. Найчастіше такі випадки виявляються у літніх людей у зв’язку з віковими змінами в організмі.
 2. Візуальні аберації (ефекти). Такі ефекти можуть з’явитися, якщо якість зображення після операції стає гірше. Анізометропія виникає при появі різниці заломлення між очима. Анизейкония, це різниця в розмірі самого зображення між очима, ефект затуманення, двоїння, коливання зору протягом доби.
 3. Сухість в очах. З появою сухості спостерігається і почервоніння, відчувається печіння, дискомфорт. Гострота теж знижується. Буває так, що сухість залишається, і очі треба постійно зволожувати краплями.
 4. Втрата зору. Найбільш небезпечний наслідок. Гострота сильно знижується, якщо під час проведення процедури лазером поранили рогівку, чи в неї занесли інфекцію, змінилася її форма.

Обмеження після проведеної операції лазерної корекції зору

 1. Треба обмежити час роботи за комп’ютером.
 2. Не варто читати перші тижні після процедури.
 3. Спати перші дні треба тільки на спині.
 4. Заборонено користуватися косметикою протягом місяця.
 5. Стежити за тим, щоб при митті голови вода не потрапляла на обличчя.
 6. Не терти проопероване око, щоб рогівковий клапоть не зрушив з місця.
 7. Уникати ударів, а також попадання в обличчя побутових предметів.
 8. Уникати протягом місяця походи в сауни і лазні.
 9. Замість вмивання протирати обличчя змоченим спонжем.
 10. Не піднімати важкі предмети протягом місяця.
 11. Обмеження фізичних навантаженнях.
 12. Не планувати вагітність протягом півроку після закінчення лікування.
 13. Не засмагати перше літо, користуватися сонцезахисними окулярами.
 14. Повертатися на роботу при короткозорості тільки через 3 тижні, коли відновиться гострота.
 15. Утримання від споживання спиртного і тютюну.

Як проходить реабілітація після лазерної операції на очах

Протягом перших двох діб необхідно виключити будь-які дотики до обличчя. Лікар прописує краплі з вмістом антибіотика і гель, який закладається за повіку на ніч. Перші дні можуть відчуватися біль. Також може спостерігатися світлобоязнь, відчуття, що потрапила смітинка, сльозотеча. Через кілька днів ці симптоми пройдуть самі. Споживання алкоголю перший тиждень заборонено, щоб дія антибіотика було більш ефективним, і рогівка гоїлася швидше.

Лінза м’яка знімається на 4-5 день при проведенні огляду. Якщо загоєння рогівки проходить нормально, призначаються інші краплі за схемою, виписаної лікарем. Гострота відновлюється через кілька тижнів. Такі огляди проводяться через місяць, три, півроку, рік. Після пологів відновлювальний період такий же, тільки ліки призначаються з урахуванням періоду лактації.

Таким чином, очна хірургія з застосуванням лазера є досить ефективною з відновлення гостроти зору. Це мікроінвазивний, дозований і високоточний спосіб лікування очної патології.

Завдяки такому високотехнологічному методом вдається зберегти не тільки зір пацієнта, але і принести радість в його життя.

Залишити коментар