Лактофільтрум при вагітності: показання та протипоказання

Лактофільтрум – це медикаментозний препарат, основним ефектом якого є очищення організму від речовин, що володіють токсичною дією. Варто зазначити, що цей засіб дуже корисно при вагітності, тому як весь організм жінки, особливо нирки і печінку, піддається підвищеним навантаженням.

Нирки і печінку виконують дуже важливу функцію – очищують організм від продуктів життєдіяльності самої жінки та її майбутнього малюка. Однак лактофільтрум не тільки очищає організм, але й сприятливо впливає на мікрофлору кишечника, нормалізує її. Це буде особливо актуальним для тих, хто страждає від проблем з травленням, наприклад, запорами, діареєю і метеоризмом. Але інструкція до препарату не надає дані про застосування цього засобу для даної категорії пацієнток у зв’язку з недостатньою кількістю досліджень серед таких.

Так чи можна приймати лактофільтрум при вагітності?

В період виношування малюка організм жінки піддається значним навантаженням. Абсолютно всі органи і системи перебудовуються на інший режим роботи, з урахуванням особливостей становища.

У багатьох дам в цей час знижується активність перистальтики всього шлунково-кишкового тракту.
Це цілком природне явище, зумовлене впливом прогестерону на гладку мускулатуру органів черевної порожнини. Прогестерон виробляється для того, щоб придушити скорочення мускулатури матки, відповідно, попередити мимовільний викидень. В результаті страждають органи ШКТ. Можна сказати, що саме з цієї причини період гестації у багатьох супроводжується запорами, особливо на останніх термінах. Це пов’язано з тиском плоду, який значно виріс в розмірах, на кишечник.

Запори, та й інші розлади системи травлення, призводять до того, що жінки часто турбують неприємні відчуття, різного роду дискомфорт. В організмі вагітної істотно збільшується кількість продуктів обміну речовини, крім цього, у деяких присутні прояви токсикозу. Запори, в свою чергу, ведуть до того, що токсичні речовини затримуються в організмі і повторно всмоктуються в кров.

Так як токсикоз, який, варто відзначити, може виникати на різних термінах гестації, викликає блювоту діарею, то в кишечнику порушується баланс природної мікрофлори.

В результаті знижуються захисні функції організму, а також виникає дискомфорт, пов’язаний безпосередньо з работойпищеварительной системи.

Кожна жінка, що перебуває в «цікавому положенні», повинна знати, що в цей період категорично забороняються будь-які проносні засоби, а також такі процедури, як клізми.

Подібні заходи сприяють тому, що збільшується (стимулюється) перистальтика кишечника, а це може призвести до активізації скорочення мускулатури матки. Оптимальний варіант – регулювати роботу шлунково-кишкового тракту за допомогою продуктів харчування, які посприяють регулярного стільця. А нормалізувати мікрофлору кишечника можна за допомогою препаратів, які порадить кваліфікований лікар-гінеколог.

Чи можна пити лактофільтрум і як його приймати під час вагітності?

Даний препарат є натуральним ентеросорбентом. До його складу входить лактулоза і лінгин. Останній є складним органічним з’єднанням, яке включається в себе волокна клітковини, отримані шляхом гідролізу деревини. Лінгин володіє однією примітною особливістю – він здатний накопичувати на поверхні своїх волокон і вбирати всередину токсичні речовини і різні отрути, які містяться в організмі людини, відповідно, знижуючи тим самим загальну інтоксикацію. Лінгин не всмоктується в кров і виводиться з організму через добу.

Лактулоза – це пребіотик – речовина, що активізує ріст корисної мікрофлори в кишечнику.
Потрапляючи в організм, лактулоза розкладається, утворюючи органічні кислоти, у свою чергу, кисле середовище сприяє зростанню «корисних» мікроорганізмів. Достатня кількість корисних бактерій сприятливо впливає на роботу всього травного тракту, пригнічує розмноження хвороботворних мікроорганізмів, для яких (практично всіх) кисле середовище є згубною.

Препарат реалізується фармацевтичною промисловістю у формі таблеток. В основному рекомендується приймати такі тричі на добу по 2-3 штуки приблизно за 1 годину до їжі або прийому інших медикаментів.

Лактофільтрум при вагітності

Як вже було сказано вище, які-небудь клінічні дослідження серед цієї категорії пацієнтів не проводилися, тому не можна однозначно сказати, що препарат цілком безпечний або ж, навпаки, є небезпечним. Однак відповідальність за його призначення повністю лягає на лікаря, який призначає його своїй пацієнтці.

Речовини, що входять до складу засобу, не всмоктуються в загальний кровообіг, і приблизно за добу повністю виводяться з організму. З цього випливає, що лактофільтрум не володіє системною дією, тому його цілком доцільно пити майбутнім матерям.

Але лікар повинен враховувати і деякі нюанси, наприклад, загальний стан здоров’я жінки, загальну ступінь інтоксикації організму, стан шлунково-кишкового тракту, наявність гіпертонусу матки і т. д. Рекомендується попередньо провести ультразвукове дослідження і кардіографію плода.

Також лікар повинен враховувати індивідуальні особливості організму кожної своєї пацієнтки. Спочатку потрібно отримати результати всіх аналізів та досліджень і тільки після цього приймати рішення про доцільність призначення даного препарату.

Можливі побічні ефекти у вагітної жінки

Незважаючи на те, що засіб видається цілком безпечним, після його прийому можуть виникнути негативні реакції з боку організму, особливо в період виношування малюка.

  1. Лактофільтрум призначений для підвищення активності перистальтики кишечника,
    відповідно, цей процес може торкнутися і мускулатуру матки, що призведе до її активним скороченням. Якщо у жінки спостерігається підвищений тонус останньої, то не виключено, що може статися викидень;
  2. Лінгин в ряді випадків провокує зниження активності перистальтики, що тільки сприяє запорів. Отже, збільшується і інтоксикація;
  3. Потрібно враховувати й те, що організм жінки під час виношування піддається великому стресу і може повести себе непередбачувано. Тобто навіть самі нешкідливі на перший погляд таблетки можуть спровокувати побічні ефекти.

Щоб виключити розвиток токсикозу, а також проблем з травленням, рекомендується заздалегідь подбати про свій раціон. Зараз наука володіє результатами багатьох досліджень, щодо впливу певних продуктів. Цілком імовірно, що при легкому нездужанні ситуацію можна виправити лишьбанальной корекцією раціону.

Однак у важких випадках рекомендується слідувати вказівкам лікаря, так як бувають ситуації, коли звичайні методи не дають позитивних результатів і доводиться застосовувати медикаменти.

Залишити коментар