Квітковий пилок: корисні властивості

Серед продуктів бджільництва найвідомішими і користуються популярністю є мед, прополіс і стільники. Однак на них список не закінчується. Квітковий пилок або обніжжя – та сама, яку збирають бджоли, щоб зробити смачне і корисне ласощі, нітрохи не менш важлива для організму. Як її правильно використовувати, і кому без неї не обійтися?

Корисні властивості квіткового пилку

Візуально цей продукт являє собою безліч дрібних гранул, розмір яких залежить від того, яким рослині вони належать. В теорії, всі якості, що притаманні меду, повинні характеризувати і квітковий пилок, однак насправді поживна цінність її значно вище. І не тільки цим вона може бути цікава.

 • Квітковий пилок – рекордсмен по частці рослинного білка: в деяких її видах його кількість може доходити до 30%, що не характерно навіть бобової групи.
 • Хімічний склад даного продукту здатний похвалитися наявністю фітонцидів (природних антибіотиків) і фітогормонів, що робить його необхідним і в якості імуностимулятора, і в якості натурального регулятора гормонального фону. Лікарі радять вживати квітковий пилок жінкам, що вступили в клімактеричний період, а також під час планування вагітності.
 • Якщо розглянути весь список мікроелементів, що містяться в обніжці, легко збитися з рахунку: це понад 500 різних найменувань, з чим не може зрівнятися навіть мед. Про аптечних вітамінних комплексах і говорити не доводиться. 28 з 500 – елементи таблиці Менделєєва.

Корисні властивості продукту складно вмістити навіть на декількох сторінках. Варто приділити увагу найважливішим з них:

 • Підвищення судинного тонусу і запобігання утворенню склеротичних бляшок.
 • Зміцнення імунітету і загальної витривалості, занепад якої викликаний фізичним виснаженням.
 • Прискорення обмінних процесів.
 • Покращення роботи серця, травного тракту, передміхурової залози.
 • Нормалізація артеріального тиску, гемоглобіну, стану нервової системи.
 • Відновлення функцій печінки, ендокринної системи.
 • Допомогу в боротьбі з метеозалежністю, депресією, втомою.
 • Боротьба з виникненням і розвитком пухлин.

Не можна обійти увагою протипоказання до квіткового пилку. В першу чергу це індивідуальна непереносимість продуктів бджільництва, а також цукровий діабет, оскільки частка цукру в продукті чимала. Також він не допускається до вживання при схильності до кровотеч. Небажано приймати пилок ввечері з-за її тонізуючого впливу на організм. За віком обмежень немає – продукт дозволений навіть дітям у віці від півроку.

Відгуки про використання квіткового пилку

Користь цього продукту бджільництва визнають навіть лікарі, які рекомендують включати її для боротьби з хворобами травної, нервової, ендокринної, серцево-судинної і навіть репродуктивної систем, а також для нормалізації гормонального фону. Як можна судити з відгуків пацієнтів, що продукт дійсно володіє значною ефективністю.

 • Яна, 28 років: Спробувала пилок абсолютно випадково, коли купувала на ярмарку мед. Привернув маленький пакетик з дивними гранулами і поради продавала його бабусі – мовляв, і від стресів, і від головного болю. Потім почала шукати інформацію про продукт – надихнулася: стільки потенційних корисних властивостей. Що в підсумку? На смак – солодкувата, на мед дійсно схожа, але не нудотно. Розсмоктує по 1 ст. л. гранул щоранку, потім запивала чаєм. Через два тижні помітила, що звична сонливість зникла, хоча я справжня сова. Настрій менше стало стрибати. Продовжу приймати і буду спостерігати за результатом.
 • Карина, 23 роки: Таке смачне і копійчане (у порівнянні з таблетками) ліки! Брала квітковий пилок 1,5 місяця, по інструкції на упаковці: 3 рази у день по ложці, змішуючи з медом. По-перше, це була перша зима, коли я не звалилася з грипом. По-друге, перестала тиснути підшлункова (або жовчний – ніяк не розберуся, що в цьому місці) після їжі. До того ж, масками з пилку з водою я почистила собі шкіру!

На завершення варто підкреслити, що квітковий пилок – продукт дуже корисний, потрібний і дітям, і дорослим, і літнім людям, і, до того ж, має мінімальну кількість протипоказань. З метою профілактики її рекомендовано приймати по чайній ложці, змішуючи з такою ж кількістю меду, вранці. Для лікування треба підбирати індивідуальний курс згідно проблемі.

Залишити коментар