Квітка Декабрист, як доглядати в домашніх умовах

Декабрист, так називають кактус, який цвіте в грудні місяці, червоними і красивими квітками, від світлого тону до темного. Завдяки фахівцям з’явилися рожеві і білі, лілові і помаранчеві, а також жовті квіти. Це унікальне кімнатна рослина, яка здатна виживати, навіть в самий екстрених умовах, наприклад, у період високої температури до 38 градусів. Крім того, особливостями цієї рослини є довге життя, до 25 років Декабрист буде радувати оточуючих своїм ликом. А все тому, що квітка витримує атаки паразитів і шкідливих бактерій, не вимагає обтяжливого догляду, а в результаті, на новорічні свята розпускається гарний і пишний кущ.

Особливості квітки Декабрист

Квітки цієї унікальної рослини нагадують довгі трубочки, асиметричні і багатоярусні, в яких гарно звисає пучок довгих тичинок. В умовах натуральної природи тичинки запилюються такими маленькими пташками, які називаються Колібрі. Завдяки тому, що рослина зароджується в середині літа по часу південно-американського континенту, а на північному півкулі взимку, Декабрист цвіте в грудні, тому і отримав свою назву.

Саме червоний і білий колір є його природними відтінками, але культиватори вивели численні сорти в рожевому, жовтому, фіолетовому і малиновому відтінках. Як і сама рослина, так і його коренева система володіє певними особливостями, завдяки природному замешкання. На його батьківщині шар грунту був незначний, тому коріння швидко вмирають при несприятливих умовах, але і швидко відновлюються. Все тому що, рослина дуже самостійний, його деякі корінці невеликого розміру можуть за короткий період часу перетворитися на повноцінну систему, а корені, які знаходяться поза землі, здатні отримувати вологу виключно з повітря.

Є ще особливість, яка відрізняє квітка Декабрист від інших рослин – це швидке зростання. Натуральна природа це або штучно створені умови, квітка пускає коріння так швидко, щоб зайняти вільний простір і не пустити на нього своїх конкурентів. Це стосується не лише розвитку, але і цвітіння, а також плодоношення, а розмноження так взагалі відбувається миттєво.

Якщо добре доглядати за квіткою Декабрист, він може жити понад 20 років, лише стовбури рослини з часом стають менш декоративними і дерев’яніють. Як кімнатна культура він отримав популярність завдяки відносною невибагливістю, компактним розмірам, а також цвітіння в найбільш холодні місяці року.

Догляд за квіткою Декабрист

Хоч це і різновид кактусів, але агротехніка його зовсім протилежна і в більшості дуже схожа з умовами вирощування звичайних кімнатних рослин. Наприклад, звичайний кактус переживе несвоєчасне полив і залишиться рости далі, Декабрист вимагає регулярного зволоження і поливу, причому, використовувати для цього слід воду, яка постояла кімнатної температури. Рослина любить високу вологість повітря, тому і регулярно обприскувати його потрібно або ставити горщик з квіткою на піддон, де є постійно мокра галька.

Простий кактус чудово переносить сонячні промені, чого не скажеш про квітку Декабрист, йому такий світ не подобається, він любить тінь. По температурі повітря побажань немає, квітка не вередує. Гарний розвиток і регулярне цвітіння залежить саме від сприятливих умов, які дуже близькі до природних. Попередити неправильну форму квітки допоможе своєчасна зміна його місця, тобто, необхідно повертати рослину, щоб забезпечити йому рівномірне освітлення.

Важливо! Обертати горщик з Декабристом можна тільки, коли ростуть пагони, якщо рослина цвіте, після повороту і зміни умов він може скинути бутони і цвітіння.

Що стосується поливання, то інтенсивність водних процедур залежить від пори року. Наприклад, взимку слід рясно поливати, поки розпускаються квіти і бутони. Починаючи з квітня і до вересня місяця, поливати, слід помірно, стежити, щоб грунт занадто не просихав. Коли квітка знаходиться в стані спокою, поливання слід обмежити повністю. Як вже згадувалося, для поливання використовується відстояна вода кімнатної температури, ці правила необхідно дотримуватися в будь-який час року, навіть коли на вулиці дуже жарко, не можна квіти напувати холодною водою.

Починаючи з березня місяця, рослину слід удобрювати комплексними добавками для кімнатних квітів. Влітку стебла рослини інтенсивно розростаються, тому їх потрібно підгодувати два рази на місяць, а в вересні закінчити удобрювати. При бажанні можна додатково обробити рослина фунгіцидами, які рослині підуть тільки на користь. Для добрива використовувати тільки половину мінералів, від зазначеної норми на упаковці, азот не повинен перевищувати встановлені параметри, так як коренева система може загнити і прірва.

Якісний догляд за Декабристом передбачає і дотримання вологості повітря, можна обприскувати, обдавати під душем, але щоб не сильно залити коріння, землю прикривають плівкою. Взимку і восени зволожувати і обприскувати слід дуже обережно, бо як підвищена сухість повітря призведе до того, що бутони опаде.

Обрізування і пересаджування Декабриста

Обрізати рослину слід в червні місяці, при цьому зайву частину втечі треба відкручувати руками, надати красиву форму. Таким чином, можна вкоротити пагони, які ростуть неправильно, наприклад, видовжено, викривлено, спрямовані всередину або витягнуто, а сам квітка стане більш привабливим і кольором його будуть рясніше рости.

Що стосується пересадки, процедура здійснюється після того, як рослина відцвіла в кінці зими. Невеликі квіти пересаджують щороку, а старші рослини один раз у 5 років. Щоб зручно було рости і розвиватися горщик слід підбирати широкий і низький, так як коріння Декабриста розташовуються на поверхні ґрунту, а дренажем можна засипати третю частину ємності. Грунт можна купити в магазині, який підходить спеціально для кактусів, а можна зробити і самостійно. Щоб отримати слабокислу грунт необхідно змішати дернову землю, пісок, листову землю, товчене вугілля для дезінфекції, цегляну крихту або керамзит, щоб краще проходила вода.

Обрізування і пересаджування рослини також є важливим елементом догляду та правильного розвитку Декабриста, якщо правильно спланувати всі дії, цвітіння будуть інтенсивними, рослина сама буде довше жити і виглядати привабливіше.

Час, коли Декабрист цвіте і відпочиває

Цвітіння рослини відбувається взимку, дуже красиве і тривале, в цьому і є головне достоїнство і перевага квітки. Щоб стимулювати його щороку давати бутони і красиві квіти, необхідно створювати всі умови для повноцінного періоду, коли Декабрист в спокої.

Наприклад, в період осені, при температурі вище 23 градусів, посилено починають формуватися пагони і рости, бутони в цей період залишаються в спокої. Як правило, вони закладаються при температурі повітря максимум 20 градусів, коли спостерігається короткий світловий день, а це саме осінні місяці. Слід зауважити, що температура 10-15 градусів дозволяє формуватися бутонам в будь світловий день, тому цю перевагу можна використовувати для вигонки до заздалегідь запланованого терміну. Якщо температура повітря буде нижчою, ніж 10 градусів, бруньки квітки не утворюються.

Що стосується відпочинку, то цей час триває 2 місяці, коли рослина не вимагає поливу або підгодівлі. У тепле місце Декабрист слід визначити відразу, як тільки з’явилися бутони, після вже не можна, є ймовірність того, що пересування спровокують їх опадання. Квітка повинен знаходитися в приміщенні з температурою 20-22 градуси тепла в денний час доби, вночі температура не повинна бути нижче, ніж 15 градусів, починаються посилені поливи, і створюється захист від прямого сонячного світла.

Після того, як Декабрист відцвів, настає період спокою, коли температура повітря знижується і зупиняється полив рослини.

Захворювання квітки Декабрист

Як правило, цій рослині не страшні ні хвороби, ні шкідники, основна причина захворювання рослини – це неправильної догляд. Шкідниками в рідкісному випадку може бути борошнистий червець або павутинний кліщ, які винищуються спеціальними засобами.

Декабрист в’яне

Завять рослина може в разі проблем з кореневою системою, або в результаті захворювання на фітофтороз, а також фитиумом. Крім того, квітка може втратити стійкість і його стовбур почне гойдатися, значить, постраждали його коріння, замерзли від поливу холодною водою або від холодного повітря в приміщенні. Можливо, коріння загинули від перегріву на сонці або від сильної концентрації добрив, щоб врятувати рослина, необхідно відразу пересадити його в іншу грунт, щоб звільнити від концентрованих мінералів.

Декабрист не цвіте

Як правило, квітка по природі знає, коли йому необхідно цвісти, але можна створити йому відповідні умови. Для цього, квітка Декабрист перенести в сухе, тепле і світле приміщення, почати його поливати, щоб змусити прокинутися. Додати рівномірне освітлення з усіх сторін можна періодичними поворотами навколо осі. Як тільки з’явилися бутони, необхідно ретельно стежити, щоб грунт у горщику не була сухою і, щоб ніхто більше рослина не переставляв. Інакше Декабрист злякається і скине свої бутони, якщо правильно дотримувати вимоги, квітка обов’язково порадує свого господаря красою.

Опадає листя Декабриста

Бувають випадки, коли без всякої причини рослина скидає свої листя, це може бути не тільки павутинний кліщ, це можуть бути поживні речовини, яких рослині не вистачає. Необхідно відновити регулярну підгодівлю і замінити субстрат, якщо це буде потрібно. Крім того, можна рослину обприскати спеціальним розчином, який також виступає в якості добрива для епіфітних кактусів. Можна додати засіб під корінь рослини, і квітка на очах відновить свої сили, якщо такі рішення не допоможуть, тоді однозначно, необхідно замінити грунт. Ще різка зміна температури повітря, зміна навколишнього середовища, протяги або пересадка рослини, досконала не за планом, може бути причиною опадання листя.

Розмноження Декабриста

Процедура здійснюється вегетативно за допомогою живцювання, від втечі беруть дві ланки, сушать їх протягом декількох днів, потім висаджують в мокру землю і накривають скляною ємністю, створюючи ефект парника. Рослина стоїть в тіні, регулярно провітрюється, а щоб укоренити живці створюють температуру повітря 15-20 градусів.

Додаткову інформацію, як правильно доглядати за квіткою Декабрист в домашніх умовах, покаже відео

Залишити коментар