Кварцування в домашніх умовах: правила і особливості процедури для вагітних

Сучасні кварцові лампи використовують для обробки приміщень, так і для кварцування людини. Процедура корисна при багатьох захворюваннях, поповнює нестачу сонячного світла. У медичних установи використовують великі опромінювачі, а в домашніх умовах можна користуватися маленькими універсальними приладами, за допомогою яких можна обробити приміщення або провести кварцування горла.

Обробка приміщення

Кварцування житлового приміщення не проводиться просто так, без приводу. Воно виправдане в тому випадку, якщо у вас в квартирі багато хворих людей або ви часто страждаєте застудами. Тоді кварцова лампа убезпечить простір.

Перед процедурою приміщення необхідно попередньо підготувати:

 • Звільнити кімнату від тварин і квітів;
 • Працюючи з лампою, необхідно надягати захисні окуляри;
 • Намагайтеся не перебувати під час кварцування в кімнаті.

Лампу необхідно включати на 30 хвилин, а потім вимикати, поки обігрівач повністю не охолоне. Для приміщень краще використовувати бактерицидні ультрафіолетові лампи.

Вони потужніші звичайних і знезаражують поверхні в приміщенні. Їх зовнішній вигляд нагадує люмінесцентні лампи.

Бактерицидні моделі бувають двох видів:

 • Стаціонарні;
 • Переносні.

Стаціонарні виготовляються на підставці, тому можна по черзі кварцювати всі кімнати. Стаціонарні кріпляться на стіну або стелю. Знезаражують приміщення і звичайні кварцові нагрівачі.

Коли опромінювач довго працює, може бути характерний запах озону. Він теж знищує бактерії, так само, як і ультрафіолетові промені. Перед процедурою бажано провітрити приміщення.

Озон має грибкове, бактерицидну, функицидное вплив. Він впливає на всі види патогенних мікроорганізмів: найпростіші, водорості, грибки, бактерії, віруси та інші. Також озон стерилізує поверхню, а після взаємодії з речовинами перетворюється в кисень.

Не можна забувати про заходи безпеки. Оберігайте від світла очі, не торкайтеся руками скляній кварцової трубки. Якщо ви все-таки доторкнулися, протріть її м’якою ганчіркою, змоченою в спиртовому розчині.

Кварцування людини

Перед використанням лампи обов’язково потрібно проконсультуватися з лікарем. Він призначить тривалість терапії, встановить відповідну дозу. Результат від такого лікування буде тільки в тому випадку, якщо ви неухильно дотримуєтесь всі рекомендації лікаря.

Шкіра кожної людини по-різному реагує на ультрафіолетові промені. Її чутливість залежить від віку, стану здоров’я, товщини епідермісу. Протипоказанням може стати суха, світла шкіра, яка схильна до подразнень. Звичайна кварцова лампа може нашкодити їй, в цьому випадку краще застосовувати «Дарсонваль».

При невмілому використанні опромінювача можна нанести серйозної шкоди здоров’ю, тому перед процедурою обов’язково проконсультуйте з фахівцем.

Існують загальні правила користування:

 • В комплекті повинні йти окуляри, їх обов’язково потрібно одягати. Всі інші ділянки тіла, які не підлягають опроміненню, необхідно закрити рушником;
 • Процедуру можна проводити тільки після того, як лампа прорабатает5 хвилин;
 • Джерело повинен знаходитися на відстані не менше 50 см від опромінюваної ділянки;
 • Перед сеансом нанесіть на шкіру крем, але не дуже товстим шаром. Рівномірно розітріть і почекайте, поки він вбереться.

Збільшувати тривалість процедур потрібно поступово, починаючи з 0,5 хвилин, доводячи до 3 хвилин. Можна опромінювати одна ділянка більше 5 разів. Якщо збільшити час впливу, то можна пересушити шкіру.

Ще один побічний ефект – пігментація. Коли сеанс закінчиться, повторно включити лампу можна лише після того, як пройде 20 хвилин.

Важливо знати!

Перед тим, як робити в домашніх умовах кварцування, потрібно вивчити основні правила:

 • Не можна проводити процедуру, якщо спостерігається підвищена температура тіла або нещодавно ви
  перенесли серйозне захворювання;
 • Якщо організм ослаблений або ваша шкіра дуже суха, потрібна консультація фахівця;
 • Лампи не призначені для засмаги;
 • Важливо дотримуватися правил пожежної безпеки.

До кварцеванию потрібно ставитися з обережністю тим людям, у яких хоча б раз у житті була алергія на ультрафіолет.

Можна провести пробну процедуру, і якщо після неї вас турбувала головний біль, нудота чи запаморочення, краще відмовитися від такої терапії.

Протипоказання

Якщо ви збираєтеся провести кварцування, переконайтеся, що у вас не протипоказань:

 • Збоїв в роботі ендокринної системи;
 • Ниркової недостатності;
 • Доброякісних утворень;
 • Розширених кровоносних судин;
 • Туберкульозу;
 • Гіпертонії;
 • Запальних процесів в гострій стадії;
 • Захворювань крові.

Можна кварцеваться вагітним?

Прямих протипоказань немає. Головне правило – дотримувати всі запобіжні заходи. Найчастіше під час вагітності жінкам призначають цю процедуру, якщо їх турбують часті ЛОР-захворювання.

Якщо ви хочете провести процедуру вдома, то вам доведеться придбати кварцові бактерицидні опромінювачі. Їх можна застосовувати при шкірних проблемах, болях у суглобах, фурункульозі. При вагітності кварцування може бути направлено на загартовування, воно виступає в якості профілактики застуди.

Лампи бактерицидні для кварцування надають знеболюючу, протизапальну, десенсибілізуючу імуномодулюючу дію.

Після курсу лікування відновлюється працездатність надниркових залоз, організм одержує кисень, поліпшується функція дихання. Але попередня консультація фахівця – обов’язкова!

Залишити коментар