Кухня фен-шуй: правила, поради щодо оформлення

Згідно давньокитайським мистецтву фен-шуй, кухня є символом багатства, достатку і здоров’я. Це справді унікальне місце в кожному будинку, адже саме тут збираються всі члени сім’ї на сніданок, обід і вечерю, а господині часто проводять більшу частину свого вільного від основної роботи часу.

Фен-шуй являє собою досить складне вчення, і рекомендації з облаштування помешкання даються фахівцями індивідуально конкретного будинку. Але, тим не менш, є основні правила оформлення і розстановки в кухні меблів по фен-шуй, за допомогою яких можна внести в свій будинок гармонію, достаток і взаєморозуміння. Сьогодні ми поділимося основними з них.

Розташування кухні по фен-шуй

Розташування кімнат залежить від нас тільки в тому випадку, якщо ми самі планували будівництво будинку. Але це, звичайно ж, буває далеко не завжди.

Згідно з методикою фен-шуй, двері кухні не повинна знаходитися прямо навпроти вхідних дверей — вважається, що через це багатство буде постійно потихеньку виходити з дому, а самих домочадців таке розташування спонукатиме до постійних перекусу, а це, звичайно ж, не може позитивно позначатися на здоров’ї. Але якщо кухонні двері знаходяться навпроти вхідних, не турбуйтеся.

Зменшити потік негативної енергії можна наступним способом:

  • завжди тримайте двері закритими;
  • якщо двері відсутні і поставити їх немає можливості, повісьте на їх місці легку фіранку, бісерні або стрічкові штори;
  • якщо є така можливість, розташуєте в передпокої якийсь декоративний елемент — наприклад, невелику скульптуру, дерево в горщику, картину — так, щоб саме на неї впадає в око при вході в будинок або квартиру.

Сприятливому фен-шуй кухні не сприяють всілякі виступи на підлозі і перепади висоти.

Подбайте про те, щоб на вході не було сходинок, що пролягають труб. Також фахівці з давньокитайським мистецтва не радять ділити приміщення на зони за допомогою подіумів, ступенів, різних за рівнем і кольором підлогових покриттів, стельових арок і балок.

Втім, розташування кухні по фен-шуй не має ніякого значення, якщо ви використовуєте її виключно для приготування їжі та миття посуду, а їсте в залі або їдальні.

Побутова техніка і меблі

Дуже важливо, щоб всі гострі кути меблів і технічних пристроїв ні в якому разі не «дивилися» на тих, що сидять за обіднім столом людей.

А сам стіл, у свою чергу, повинен бути круглим або овальним — вважається, що гострі кути викликають агресію і привносять в наше життя негатив. З цієї ж причини не варто залишати на столі гострі і ріжучі предмети — ножі, виделки, штопори і т. д. Також нікому з членів сім’ї не рекомендується сидіти спиною до дверей, інакше можна потрапити під «протяг» енергії Ци.

Якщо уникнути цього неможливо, біля вікна слід повісити музику вітру — це дозволить запобігти витоку енергії Ци.

Ні в якому разі не можна вішати дзеркало. Також під забороною знаходяться всі відбивають на поверхні меблів і побутової техніки. За теорією фен-шуй, дзеркало на кухні розбиває відображення людини, а значить, може розбити благополуччя і гармонію в будинку. Мийка для миття посуду і холодильник відносяться до стихії Води. Тому вони повинні розташовуватися в північній частині приміщення, щоб Вода могла надати їм свою підтримку.

А в західній або північно-західній частині їх може підтримувати стихія Металу, тому в разі, якщо ваша раковина виготовлена з металу, її краще розміщувати саме в цих частинах. Кавоварка, мікрохвильова піч, посудомийка, плита, тостер відносяться до стихії Вогню, а тому їх не варто розташовувати поблизу предметів стихії Води — мийки й холодильника.

Готувати краще на звичайній печі, а не в мікрохвильовці. Краще всього відмовитися від неї зовсім. Справа в тому, що мікрохвильова піч є серйозним розповсюджувачем електромагнітного поля, яке негативно впливає не тільки на тіло, але і на душу людини. З цієї ж причини користуватися газовою плитою краще, ніж електричної.

Дизайн інтер’єру

Колір кухні по фен-шуй може бути світлих і холодних відтінків: блакитним, світло-жовтим, зеленим,
світло-бежевий, світло-коричневим, білим. А ось оформляти кухню в червоні та оранжеві кольори не рекомендується. Якщо ж ви віддаєте перевагу яскраві кольори, їх слід урівноважити спокійними кольорами елементів стін і декору.

Кухня фен-шуй не повинна висвітлюватися флуоресцентними лампами. Мало того, що таке світло негативно впливає на нервову систему і очі, але і до того ж може сприяти підвищенню артеріального і внутрішньочерепного тиску і появи головних болів.

Якщо у вас в будинку флуоресцентне світло, розбавте його хоча б однією лампою денного освітлення. Бажано, щоб у ранковий і денний час доби приміщення було наповнене природним світлом. Саме тому варто відмовитися від масивних штор, жалюзі, фіранок, які заважають проникненню сонячного світла. Вікна завжди повинні бути чистими і добре вимитими для того, щоб у них проникали сонячні промені. Що ж стосується штучного освітлення, бажано, щоб воно було яскравим і різноманітним.

Над обіднім столом варто повісити основний світильник, але він не повинен бути занадто об’ємним і масивним.

Для кухні по фен-шуй дуже важливо знайти правильне місце для обіднього столу. Не можна допускати, щоб він розташовувався в так званій лінії напруги між вікном і дверима. Також неприпустимо ставити обідній стіл в кут або наближати його до стіни — це може стати причиною неприємностей на роботі і виникнення різних травматичних ситуацій.

Що стосується декору, можна відзначити: в кухні і їдальні переважає стихія Води і Дерева, і саме тому в них повинні перебувати прикраси і картини зеленого кольору. Але в той же час дуже важливо, щоб на них були елементи червоних тонів. Червоний колір, як відомо, підтримує стихію Вогню, стимулює апетит і є символом домашнього вогнища.

Тим, хто піклується про свою фігуру і бажає схуднути, за теорією фен-шуй, не слід вішати на кухні картини, фрески, календарі з зображенням якої-небудь їжі. Краще замінити їх зображенням пейзажів, водоспадів, квітів і т. д. Можна також покласти на стіл журнали, газети, брошури — це допоможе асоціювати обстановку не тільки з їжею, але і з центром пізнання і спілкування.

Втім, під час їжі читати не варто — це негативно відбивається і на травленні, і на нашому зорі. Якщо ви є любителькою рослин, пам’ятайте, що за теорією фен-шуй слід вибирати різні квіти для кухні, і тільки тоді вони можуть доповнювати один одного енергетично.

Однак далеко не всі кімнатні рослини можуть підходити до оформлення приміщення, так як по своєму енергетичному типом вони можуть чинити на нас зовсім не такий вплив, як хотілося б. Так, наприклад, не рекомендується ставити пальми, сукуленти, кактуси і їм подібні рослини, оскільки їх енергія негативно позначається на здоров’ї людини. На кухонному вікні бажано розмістити таку квітку, як хлорофітум, оскільки він здатний створити в приміщенні жіночу енергетику Інь, зменшити концентрацію в повітрі шкідливих мікроорганізмів, а також перетворити негативну атмосферу в позитивну.

Непоганим варіантом вважається бегонія, оскільки ця рослина є символом благополуччя і до того ж здатне видаляти з приміщення шкідливі пари і канцерогенні речовини. А червона, рожева і біла герань відрізняється здатністю вбирати в себе негативну енергію, людині достатньо побути поруч з цією рослиною пару хвилин для того, щоб позбавитися від втоми і напруги.

Як бачите, правила фен-шуй дуже прості. Для того щоб привнести в своє життя гармонію, добробут і достаток, необхідно не тільки дотримуватися їх, але й вірити в те, що у вас в житті все складеться добре.

Залишити коментар