Кров з пальця здають натщесерце чи ні?

Будь-яка зміна в організмі людини можна діагностувати за допомогою крові. Рідка тканина виконує безліч функцій: захищає, живить, регулює обмінні процеси і рівновагу в організмі, а також підтримує постійну температуру тіла. Не дивно, що в ній міститься стільки інформації!

Загальний аналіз крові – це необхідна і обов’язкова процедура, якій піддаються всі. Але при цьому багато хто задається питаннями, обов’язково кров з пальця здають натщесерце або немає, можна знехтувати «побажаннями» медиків? Що дає така діагностика і наскільки вона достовірна? Давайте розберемося.

Навіщо і як правильно здавати кров з пальця?

Гемограма дуже важлива для діагностики загального стану здоров’я людини. Вона:

  • відображає відомості про лейкоцитах, еритроцитах і тромбоцитах, рівні гемоглобіну і цукру, а також вміст холестерину;

  • виявляє запальні процеси різного характеру.

Не тільки дорослі кров з пальця здають натщесерце – діти, навіть самі маленькі, теж підпадають під таке правило, і за цим зобов’язані простежити батьки. Результат аналізу не буде достовірним, якщо поїсти перед процедурою. Справа в тому, що тільки ранкова, «голодна» кров здатна надати найбільш точні відомості про стан людини.

Якщо гемограма робиться після сніданку, то навіть незначна кількість їжі змінює формулу капілярної крові, збільшує кількість безбарвних клітин і зменшує обсяг червоного пігменту. Загальна картина спотвориться, і аналіз доведеться переробити. В іншому випадку лікар або діагностує неіснуюче захворювання, або не зможе виявити реальний недугу. Тому, здають натщесерце або немає загальний аналіз крові, має першорядне значення

Що показує капілярна кров?

Для чого беруть кров з пальця, що показує загальний аналіз? Результати містять коротку інформацію про кількість її складових. І, якщо знати їх норми, можна легко «прочитати» свої аналізи.

Гемоглобін пов’язаний з багатьма захворюваннями. У жінок його повинно бути 13 r%, у чоловіків – 14,5 r%. Недостача червоного дихального пігменту спостерігається при анемії і крововтратах. Надлишок же цієї речовини може означати:

  • эритремию,

  • еритроцитоз,
  • надмірну в’язкість крові.

Еритроцити – це клітини крові, які містять гемоглобін. У чоловіків в 1 мкл крові їх повинно бути від 4000000 до 5000000, у жінок – 3700000-4700000. Якщо вміст еритроцитів вище, це означає надлишок гемоглобіну з усіма витікаючими наслідками. Зменшення кількості еритроцитів може говорити про порушення роботи кісткового мозку і таких недугах, як:

  • лейкоз,
  • мієлома,
  • метастази недоброякісних утворень.

Лейкоцити знищують бактерії, мертві клітини і створюють антитіла для опору хворобам. Робота цих безбарвних клітин дуже важлива, і тому зміна їх кількості завжди є об’єктом пильної уваги. Їх кількість має варіюватися від 4 до 9 тисяч в 1 мкл — це норма і для чоловіків, і для жінок. Патологічне збільшення лейкоцитів свідчить про запаленнях, гострих і хронічних інфекціях, отруєннях, нестачі кисню, алергії, злоякісних пухлинах, хворобах крові. Якщо лейкоцитів менше, ніж потрібно, значить, це лейкопенія.

Згортання крові визначається по тривалості кровотечі і утворення кров’яного згустку. Виділення з порізу не повинні тривати більше 1-4 хвилин, а згусток при нормальних показниках формується протягом 6-10 хвилин.

Кров практично не змінює свого складу – у здорової людини гемограма завжди однакова. Але при цьому важливо, щоб аналізи здавалися правильно. Питання, як здають кров з пальця — натщесерце або немає, виникати не повинно, адже нехтування цим правилом дає невірну картину, позбавляючи дослідження його діагностичної цінності.

Залишити коментар