Кров у калі у кота: причини, лікування

Кров у калі у кота – досить поширена проблема, з якою доводилося стикатися багатьом власникам домашніх вихованців.

Причини такого явища можуть бути як відносно нешкідливими, так і дуже небезпечними для здоров’я пухнастого приятеля, але залишати їх без уваги в жодному разі не можна.

Кров – це серйозно!

Пухнастий улюбленець – повноцінний член родини. Про улюбленого кота треба дбати, правильно годувати і уважно стежити за його самопочуттям. А в разі виникнення проблем зі здоров’ям будь-якій тварині, як і людині, потрібно своєчасна допомога лікаря.

На щастя, привід для звернення до ветеринара з’являються не дуже часто, і більшу частину свого життя коти перебувають у прекрасному самопочутті та настрої. Але трапляється і так, що без будь-яких видимих причин господар виявляє, наприклад, кров’янисті виділення у фекаліях тварини. Чому у кота кров у калі – питання, що вимагає особливої уваги, адже у абсолютно здорової тварини такої проблеми не виникає.

Нескладно здогадатися, що потрапити в фекалії кров може тільки з шлунково-кишкового тракту, і її наявність – це ознака якогось ушкодження. Спробувати визначити, що саме спровокувало її появу, можна самостійно, але краще не піддавати вихованця ризику і звернутися до ветеринарного лікаря. Особливо якщо кров’янисті виділення супроводжуються ще й погіршенням її самопочуття.

Отже, як же з’ясувати, чому у кота кров в калі? Причини цього явища можна встановити, якщо звернути увагу на те, який у неї колір.

Яскраво-червоний або світлий колір

Наявність крові світло-червоного або червоного кольору свідчить про пошкодження прямої кишки або самого ануса.

Виникнути ж травма слизової могла з наступних причин:

 • неправильне харчування. Поранити травні органи тварини може занадто великий сухий корм або гострі шматочки кістки;
 • чужорідне тіло. У процесі гри молоді кішки часто випадково проковтують неїстівні предмети, які, просуваючись по стравоходу, здатні серйозно його травмувати. У цьому випадку кров’янисті виділення супроводжуються погіршенням самопочуття і навіть підвищенням температури;
 • запор. Затверділі калові маси можуть не тільки завдати тварині біль при дефекації, але і пошкодити його анус, в результаті чого можна виявити у кота в калі кров.

Що робити у всіх перерахованих ситуаціях? Насамперед, дуже важливо уважно стежити за раціоном тварини. Не можна годувати кота небезпечною їжею, яка може поранити кишечник або анус при спорожненні, а також залишати тварину без питної води. Якщо ж кошеня не любить пити, а запори стають занадто частим явищем, слід переглянути систему живлення і перевести вихованця на вологі корми.

У разі потрапляння стороннього предмета, від якого коту ніяк не вдається позбутися при дефекації, необхідно якомога швидше звернутися за допомогою у ветеринарну клініку.

Бурий або кавовий колір

Якщо у фекаліях пухнастого улюбленця була виявлена кров темного кольору, це може сигналізувати про наявність у нього таких проблем:

 • гельмінтоз. Кров бурого кольору в калі тварини часто говорить про те, що в його організмі завелися глисти;
 • алергія. Спровокувати появу крові у фекаліях може патологічна реакція на сухі корми. Причиною тому служать всілякі барвники, ароматизатори та стабілізатори, які входять до складу харчування низької якості;
 • панкреатит. У тварин зі слабким кишковим трактом стілець з кров’ю може бути симптомом загострення захворювання.

У разі виникнення подібних проблем самостійно лікувати кота або переводити його на особливу дієту не варто. Для того щоб уникнути ускладнень і погіршення самопочуття вихованця, необхідно звернутися до фахівця.

Кров зі слизом

Самим небезпечним симптомом вважається поява в фекаліях кота крові з домішкою слизу.

Найчастіше це виявляється ознакою таких недуг, як:

 • коліт. Загострення хвороби визначити нескладно: тварина помітно втрачає у вазі, проноси чергуються із запорами, а кал змінює не тільки колір, але і запах. Провокаторами коліту нерідко стають гельмінти, інфекції, стреси, неправильне харчування або алергія;
 • пухлини. Ще однією причиною, чому у кота кал виходить з кров’ю і слизом, стає поява у нього новоутворень. Підтвердити або ж спростувати подібний діагноз можна тільки за допомогою спеціального обстеження у ветеринарній клініці.

Виявивши у фекаліях тварини кров упереміш зі слизом, ні в якому разі не можна затягувати похід з вихованцем до лікаря. Тільки ультразвукове дослідження і лабораторний аналіз калу допоможуть своєчасно виявити хворобу і почати відповідну терапію.

Що порадить ветеринар?

Залежно від аналізів ветеринарний лікар може порекомендувати наступні заходи для того, щоб вашому підопічному стало легше:

 • особливу систему живлення, що дозволяє зменшити навантаження на травні органи;
 • прийом антигістамінних препаратів;
 • лікування антибіотиками, якщо виявлено інфекційне захворювання;
 • прийом засобів, що уповільнюють проходження їжі через кишки.

Щоб допомогти пухнастого улюбленця подолати недугу, незайвим буде і введення в його раціон спеціальних вітамінних курсів, здатних підтримати імунітет. Однак купувати такі препарати краще після консультації з ветеринаром.

Профілактика

Щоб не допускати розвитку захворювань і труднощі з випорожненням, а також виключити появу такого симптому, як кров у калі у кота, потрібно дотримуватися декількох простих рекомендацій:

 • правильний раціон. Не перегодовуйте тварина сухими кормами, забезпечте йому доступ до питної води і не допускайте переїдання;
 • періодична дегельмінтизація;
 • обмеження доступу вихованця до небезпечних предметів і хімікатів;
 • регулярне відвідування ветеринарного лікаря.

Однією з кращих заходів за рішенням проблеми є дослідження калу тварини. Кожного разу, виявивши у випорожненнях тварини кров, не лінуйтеся зібрати матеріал і віднести його на аналіз в лабораторію. Адже, як відомо, хворобу простіше всього лікувати в самому початку. Тому при перших же підозрах на щось недобре потрібно відправитися разом з улюбленцем до фахівця.

Залишити коментар