Криза 40 років у жінок: причини та способи виходу

Якщо вам близько 40 років, і все частіше відвідують сумні думки про те, що половина життя за плечима, молодість пройшла, майбутнє бачиться сумним і безперспективним, то, швидше за все, у вас криза середнього віку. У жінки криза 40 років може з’явитися як у 35, так і в 45. Ступінь тяжкості кризи у кожної жінки різна. Деяким навіть вдається уникнути його.

Ознаки

З віком у жінок розвивається страх втратити привабливість. Ми все частіше вдивляємося у дзеркало, відзначаючи появу кожної нової зморшки, і гостро реагуючи на неминучі зміни у фігурі. Деколи вважаємо себе зовсім непривабливими. Коли поруч з нею знаходяться стрункі і красиві 20-річні дівчата, жінка бальзаківського віку приходить у відчай, і здається, що вже ніколи ні один мужчина не зверне увагу.

Заміжнім жінкам може здаватися, що чоловік їх розлюбив, і вже підшукує собі більш красиву і молоду подругу. Вони стають образливими, недовірливими, підозрілими по відношенню до чоловіків. Постійно намагаються знайти докази неіснуючої зради, і влаштовують подружжю ревниві істерики. Зрозуміло, що своєю неадекватною поведінкою можна зовсім зруйнувати сімейні відносини, але невпевненість в собі не дозволяє зупинитися. Незаміжні жінки в 40 років втрачають надію влаштувати своє особисте життя, і впадають у депресію.

Криза середнього віку змушує по-новому оцінити власні успіхи в кар’єрі. Дами починають порівнювати свій рівень життя і професійні досягнення з тим, чого добилися ровесниці. Чужий успіх змушує відчувати себе невдахою.

З’являється страх перед хворобами, неміччю. Будь-які нездужання вважаються симптомами серйозних недуг. І починає здаватися, що в самий важкий момент близькі покинуть.

Практично всіх жінок середніх років відвідують перераховані страхи. Але в одних виходить взяти під контроль свою поведінку та емоції, а в інших немає. Під тиском негативних думок вони кидаються з крайності в крайність: то працюють по 24 години на добу, то кожен місяць змінюють коханців, постійно конфліктують з оточуючими. Це не приносить почуття морального полегшення, а навпаки, посилює психологічний дискомфорт.

Що робити

Щоб подолати кризу 40 років, треба запастися терпінням, взяти себе в руки, і дотримуватися певних правил. Позитивне мислення допомагає пережити будь-яку кризу. Як тільки вас відвідають негативні думки про те, що все погано, зусиллям волі «проженіть» їх геть. Думайте про те, що ще все попереду, ви зможете домогтися успіхів у майбутньому. Наприклад, якщо ви самотні, то ще не все втрачено. Другу половину можна знайти навіть в старості, а мудрість, набута з віком, допоможе не помилитися і зробити правильний вибір.

Пережити поступове зів’янення молодості допоможе любов до себе і регулярний догляд за своєю зовнішністю. Жінка може залишатися привабливою і в 40, і в 50, і навіть у 60 років. Для цього треба щодня виконувати косметологічні процедури, помірно займатися спортом, дотримувати режим дня, і спати достатню кількість часу, адже саме уві сні в шкірі відбуваються регенераційні процеси.

Не забувайте про те, що чоловіки з віком теж не молодіють. Багато представників сильної статі за 40 для близьких відносин шукають ровесниць, а не симпатичних німфеток. Так що у вас ще є шанс зустріти розумного, цікавого і гідного партнера.

Знайдіть собі захоплення або хобі. Займіться вишиванням, малюванням, вивченням іноземних мов чи вступіть в клуб по інтересам. Жінки, які мають які-небудь заняття, окрім роботи і сім’ї, набагато легше переносять будь-яку кризу, так як відчувають себе реалізованими.

Якщо ви важко переживаєте кризу 40 років, у вас затяжна депресія, значить, у вашому житті не вистачає мети. Поставте перед собою певну задачу, розробіть стратегію і тактику її здійснення. Суворо дотримуйтесь наміченого. Поступово депресія відійде на другий план, так як у вас не буде часу віддаватися минорным думкам, адже всі зусилля будуть спрямовані на досягнення бажаного результату. У ваших силах отримати те, чого бракує, щоб відчувати себе щасливою. Будь то нова і цікава робота або нові знайомі, що розділяють ваші інтереси, з якими можна приємно провести час.

Цінуйте те, що є у вашому житті. Часто жінки, переживаючи кризу середніх років, зациклюються на тому, чого у них немає, і зовсім забувають те, що мають. Люблячого чоловіка і дітей, батьків, друзів, цікаву роботу вони сприймають як даність, і забувають про те, що ними треба дорожити. Усвідомивши це, можна легко подолати кризу 40 років. Адже життя прожите не дарма, і є заради кого прокидатися щоранку.

Залишити коментар