Кришталеве весілля — скільки це років?

Про те, скільки років шлюбу знаменує кришталева або скляне весілля, знають не всі. Ця річниця не на слуху, на відміну від діамантової або навіть ситцевій – крайніх періодів для зовсім молодий та «поважної» сім’ї. Однак цей кордон не можна недооцінювати, оскільки він ювілейний і може багато чого розповісти про подружжя.

Як його відзначають, чим він характеризується?

Коли святкують кришталеве весілля?

Під такою красивою назвою ховається третій «малий» ювілей або ж 15-а річниця з дня укладення шлюбу. Про те, правильніше називати цю дату «кришталевої», або ж «скляної», до цих пір ведуться суперечки. Скло, безумовно, має меншу цінність, ніж більш витончений і привабливий кришталь, однак загальні риси у них однакові, тому з точки зору тлумачення немає ніякої різниці.

  • І скло та кришталь у першу чергу відомі своєю прозорістю. «Чистий, як скельце» – це не тільки про даних матеріалах, але і про кожного з подружжя. Якщо вони дійшли до 15-ого кордону, значить, в їх стосунках якщо і було місце якимось неприємним речам, здатним заплямувати їх вірність один одному, то ці моменти вже давно пройдені, забуті, прощені. Подружжя чисті один перед одним, відкриті, віддані.

При цьому не можна забувати, що обидва матеріали володіють високою крихкістю – падіння з великої висоти перетворить їх у купу дрібних осколків, які, навіть якщо зробити спробу склеїти, не утворюють початкового елемента. Це говорить про те, що шлюб на початку 16-ого року може бути зруйнований, після чого вже обоє не будуть колишніми, як і їх відносини.

Як святкувати?

Ювілей, навіть якщо він «малий», тобто являє собою п’ятирічку, а не традиційні 10 років, рекомендовано зазначати більш пишно, ніж звичайну річницю. З цієї причини на торжество варто запросити не тільки гостей, присутніх в день одруження, і близьких родичів з обох сторін, але і друзів родини, адже за такий проміжок часу вони стали важливими людьми для цього осередку суспільства.

З урахуванням того, що до 15-ої річниці кожен в парі переступив 30-річний рубіж, у родині напевно з’явилися діти, які стають центром цього свята. В силу того, що вони, найчастіше, ще маленькі, вони поки ще знаменують тільки почалося зміцнення сформованого союзу. І є певним гарантом його непорушності.

  • Де саме відзначати кришталеве весілля? Професіонали радять замовити зал у ресторані, оскільки це вже досить «гучна» річниця, яка виходить за рамки простого домашнього вечора, як буває з натуральної або паперовій весіллям. Втім, вдома теж можна з не меншою розкішшю провести свято.
  • Важлива деталь в сервіровці столу – скляний і кришталевий посуд. Причому, є один нюанс: молодята повинні використовувати келихи, які були присутні на їхньому столі в день одруження. Крім того, бажано, щоб скло не обмежувалося лише фужерами – піали, салатниці, закусочні страви: скрізь, де його можна використати.
  • Традиція, яка характерна саме кришталевої весіллі: келихи, з яких пили молоді, в кінці свята слід розбити, тим самим ознаменувавши кінець все нестійким моментів їх спілки, які загрожували зруйнувати цей шлюб. Тим більше що після цієї річниці підуть «міцні» – топазовая, рожевий і т. д.

Враховуйте, що скло та кришталь характеризуються не тільки прозорістю і крихкістю, але і легкістю. Тому в оформленні приміщення повинно бути багато повітря, світла, чистоти. Використовуйте білий і срібло, повітряні кулі, атласні стрічки, гілочки з дрібними квітами.

Що подарувати?

Звичайно ж, головний подарунок для подружжя повинен бути зроблений з скла або кришталю. Це може бути нова пара келихів, або навіть повний їх комплект, глечик, вазу, набір вишуканих салатниць, акваріум, дзеркало. Якщо дозволяє бюджет та близькість до винуватців торжества (наприклад, подарунок продумують батьки), можна купити скляний журнальний столик, люстру.

  • Дружина чоловікові може піднести хороші дорогі годинники, або інший подарунок, укладений в скляний або кришталевий упаковку. Якщо подарунок шукає чоловік для дружини, підійде ювелірний виріб, інкрустоване безбарвними камінням. Діаманти купувати не обов’язково – не гірше виглядають і фіаніти. Знову ж, важливою буде упаковка: кришталева скринька з легкістю виконає її роль.

Тепер Ви знаєте, скільки це років – кришталеве весілля, і які нюанси відрізняють її від інших річниць шлюбу. Ви познайомилися з головними традиціями, характерними саме цього рубежу, знаєте, який вибрати подарунок. Однак головним все ж є не дотримання принципів, нехай і усталеним, а відчуття тепла і щастя, яке повинно оточувати подружжя у цей пам’ятний і знаменний день.

Залишити коментар